Sprawdź

Angażujemy się społecznie – wspieramy w potrzebie i dzielimy się wiedzą

Od lat ekipy sklepów Leroy Merlin w całej Polsce angażują się społecznie. Wspomagają lokalne inicjatywy, szerzą wiedzę na tematy, które dla pracowników i klientów są ważne. Pracownicy każdego sklepu Leroy Merlin sami identyfikują potrzeby lokalnych społeczności i określają swoje działania.

W ramach tych działań wspierają jako wolontariusze lokalne organizacje, domy dziecka, ośrodki rehabilitacji, organizują w sklepach akcje rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. Większość podejmowanych działań, z racji wykonywanego zawodu koncentrują się wokół tematów remontów i dekoracji oraz zakładania i pielęgnacji ogrodów.

Dzieciaki sadzeniaki

Zajęcia odbywające się w specjalnie przygotowanej do tego sali w sklepie w Leroy Merlin. Podczas niej pracownicy Leroy Merlin dzielą się z dziećmi swoją pasją ogrodniczą. Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym zdobywają wiedzę o roślinach i o tym, jak o nie dbać. Uczą się również samodzielnego sadzenia roślin do doniczek. Własnoręcznie zasadzony kwiatek zabierają ze sobą do domu. Celem zajęć jest rozbudzenie w dzieciach zainteresowania przyrodą i nauczenie podstawowych umiejętności pielęgnacji roślin.
W roku 2014 w akcji wzięło udział ponad 18 000 dzieci z całej Polski.

Wybrane działania sklepów Leroy Merlin Polska

Współpraca z Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki Towarzystwa Przyjaciół Dzieci „Helenów”
- udzielenie wsparcia przy budowie parkingu przy ośrodku
- wsparcie finansowe placówki poprzez zakup kartek świątecznych, przygotowanych przez dzieci z Helenowa

Dach nad głową

Akcja, która z cieszy się coraz większą popularnością w sklepach Leroy Merlin. W ramach tej akcji dzieci w wieku szkolnym wraz z pracownikami Leroy Merlin budują i ozdabiają budy, które potem przekazywane są do lokalnych schronisk dla bezdomnych zwierząt.

Wolontariat w LM Legnica

Pracownicy marketu w Legnicy przyłączyli się do projektu, pt. ”Mieszkania od miasta dla wychowanków Domu Dziecka”. Najpierw wspomogli produktami remont mieszkania Daniela, wychowanka Domu Dziecka Sióstr Elżbietanek, który dzięki naszej pomocy już zamieszkał w swoim własnym mieszkaniu. Kolejną wychowanką wspartą przez nas była Klaudia. Wzruszeni jej historią pracownicy postanowili, że jej mieszkanie w całości wyremontują własnymi siłami.

Wolontariusze z Legnicy zorganizowali Warsztaty Terapii Zajęciowej w Złotoryi. Pracownicy sklepu uczyli osoby niepełnosprawne obsługi narzędzi ręcznych, przy pomocy których wykonali wspaniałe prace.