Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

System automatyki domowej NICE

Wszystkie produkty(24)

z2

(14)
799 zł/ szt.

69 zł/ szt.

(5)
1699 zł/ szt.

59 zł/ szt.

(33)
1929 zł/ szt.

109 zł/ szt.

329 zł/ szt.

259 zł/ szt.

1459 zł/ szt.

(1)
119 zł/ szt.

209 zł/ szt.

(1)
269 zł/ szt.

Dowiedz się więcej

Automatyka domowa to system składający się ze zintegrowanych urządzeń pełniących różne funkcje: sterujących oświetleniem, ogrzewaniem, roletami, otwierających i zamykających drzwi, bramy lub furtki, zarządzających systemem alarmowym. Nowoczesne systemy automatyki domowej Nice oszczędnie gospodarują energią elektryczną i cieplną, a jednocześnie sprawiają, że codzienne życie staje się prostsze.

System automatyki domowej Nice – rozwiązania techniczne

Systemy smart home zapewniają domownikom nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo. Pozwalają przy tym na oszczędne gospodarowanie energią. Każdy system automatyki domowej składa się z szeregu komponentów służących do sterowania poszczególnymi urządzeniami (a zatem i całym systemem). Liczba i rodzaj podzespołów zależą od rodzaju zintegrowanych systemów. Do budowy instalacji typu smart home powszechnie wykorzystuje się różnego rodzaju siłowniki, napędy (np. do bram skrzydłowych i garażowych), fotokomórki, nadajniki, czujniki, lampki sygnalizacyjne oraz wiele innych elementów. Do sterowania całym systemem służą: odpowiedni panel, zamontowany w dogodnym miejscu, jak również pilot oraz aplikacja na smartfon/tablet. Co sprawia, że system automatyki domowej Nice jest wyjątkowy?

 • Siłowniki – odpowiadają za otwieranie i zamykanie bram przesuwnych, uchylnych oraz rozwiernych, furtek i drzwi. Firma Nice wprowadziła w tym zakresie wiele unikalnych rozwiązań:
  • SPIDO600 – elektromechaniczny siłownik z napędem paskowym lub łańcuchowym, przeznaczony do bram garażowych segmentowych (do 9,6 m²) i uchylnych (do 8,4 m²) – to nowatorskie rozwiązanie Nice.
  • TOO3000 – siłownik teleskopowy, przeznaczony do bram skrzydłowych o długości pojedynczego skrzydła do 3 m i wadze do 300 kg. Jest często wykorzystywany do otwierania bram na prywatnych posesjach.
  • ROBO600 – siłownik z wbudowanym odbiornikiem radiowym, może sterować bramą przesuwną o wadze do 600 kg. To mocny siłownik – otwiera ją z prędkością 0,18 m/s, w 22 sekundy.
  • ROBUS500HS HI-SPEED – siłownik przeznaczony do bram o wadze do 500 kg, z wbudowaną centralą sterującą. Działa cicho, płynnie i szybko, przesuwa skrzydło w tempie do 44 cm/s.
  • ROX600/ROX1000 – jeden z najtrwalszych, najmocniejszych i najsolidniejszych siłowników wprowadzonych przez firmę Nice. Ma aluminiowy korpus i dźwignię wysprzęglania (dzięki niej można ręcznie otworzyć bramę w razie awarii). To siłownik przeznaczony do otwierania bram przesuwnych o ciężarze do 600 lub 1000 kg.

 • Nice Pedestrian Security Systems – system kontroli ruchu pieszych obejmuje różnego rodzaju bramki, wygrodzenia i barierki. Firma Nice oferuje bramki obrotowe, rozsuwane, uchylne lub triody. Są wykorzystywane w miejscach użyteczności publicznej, takich jak szpitale, biurowce, hale sportowe, koncertowe.
 • Yubii – wprowadzona w 2020 roku aplikacja do zarządzania automatyką domową. Za jej pośrednictwem można zdalnie zarządzać wszystkimi elementami automatyki domowej – wystarczy pobrać aplikację na smartfon lub tablet.

Jakie są możliwości współczesnych systemów automatyki domowej?

Zintegrowane zarządzanie różnymi urządzeniami w domu staje się coraz popularniejsze. Za pomocą panelu, pilota lub aplikacji można nadzorować procesy, sterować całym systemem lub jego poszczególnymi elementami. Jakie korzyści płyną ze stosowania rozwiązań typu smart home?

 • Sygnalizowanie zagrożenia – liczne czujniki ruchu, dymu, czadu itp. uruchomią alarm, gdy dojdzie do włamania, pożaru, zalania lub innego zdarzenia, zagrażającego zdrowiu oraz życiu domowników.
 • Sterowanie oświetleniem – czujniki ruchu w pokojach i wokół budynku włączają lub wyłączają lampy, zależnie od tego, czy ktoś przebywa w danym pomieszczeniu, ogrodzie itp. Można tak zaprogramować system, aby natężenie światła zmieniało się o określonych porach dnia i nocy, albo żeby poszczególne lampy zapalały się, gdy dom… jest pusty. W ten sposób da się bowiem zmylić włamywaczy – stworzyć wrażenie, że ktoś nieustannie przebywa w budynku.
 • Sterowanie roletami zewnętrznymi i wewnętrznymi – rolety mogą opuszczać się i podnosić po wciśnięciu jednego przycisku albo samoczynnie, zgodnie z ustawionym wcześniej harmonogramem. System sterujący roletami zewnętrznymi często jest zintegrowany z alarmowym.
 • Otwieranie i zamykanie bramy wjazdowej – również często występuje w połączeniu z systemem alarmowym.

Każdy system automatyki domowej jest dostosowany do danego budynku i potrzeb jego mieszkańców. Systemy smart home warto projektować jeszcze zanim dom zostanie wzniesiony, bo w już istniejących budynkach zamontowanie tak licznych sterowników, czujników i pozostałych komponentów bywa kłopotliwe. Niemniej jest wykonalne – trzeba po prostu korzystać z rozwiązań (urządzeń) bezprzewodowych.

Szukasz praktycznych wskazówek?

Znamy odpowiedź na Twoje pytania! Zobacz skuteczne porady, które przygotowaliśmy z ekspertami Leroy Merlin.