Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Kamery do monitoringu

Wszystkie produkty(35)

z2
129 zł/ szt.
149 zł / szt.
13% taniej
219 zł/ szt.
249 zł / szt.
12% taniej
(3)
239 zł/ szt.
(8)
599 zł/ szt.
(3)
699 zł/ szt.
(3)
139 zł/ szt.
219 zł/ szt.
(20)
369 zł/ szt.
(1)
1649 zł/ szt.
(22)
159 zł/ szt.
477 zł/ szt.
477 zł/ szt.
(9)
239 zł/ szt.

Dowiedz się więcej

Kamery do monitoringu pozwalają na skuteczną ochronę domu i posesji przed kradzieżą oraz wizytą osób postronnych. Mogą służyć także do zabezpieczenia mienia wewnątrz budynku, a także rejestrowania obrazu z pokoju dziecka. Zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa. W ofercie Leroy Merlin znaleźć można kompletne systemy monitoringu, czyli kamery IP wewnętrzne i zewnętrzne.

Kamery do monitoringu domu i posesji - na co zwrócić uwagę?

Podczas zakupu systemu monitoringu do ochrony domu lub posesji warto zwrócić uwagę na kluczowe parametry kamer wewnętrznych i zewnętrznych. Powinny one być dopasowane do warunków panujących w otoczeniu, np. stopnia oświetlenia i wilgotności, obszaru wyznaczonego do zabezpieczenia oraz wymaganej jakości obrazu. Niektóre kamery do monitoringu przekazują go tylko w ogólnym zakresie, inne będą przedstawiały go bardziej szczegółowo.

Poziom wodoszczelności i pyłoszczelności

Jeśli kamera zamontowana będzie na zewnątrz, warto postawić na wysoką wartość klasy IP. Przykładowo, IP68 to pełna odporność na kurz, pył oraz całkowite zanurzenie w wodzie.

Pierwsza cyfra IP oznacza poziom ochrony przed działaniem ciał stałych, np. zabezpieczenie przed przypadkowym dotknięciem (1,2) lub ingerencją narzędzi (3,4). Jeśli kamera będzie narażona na pył i kurz, pierwsza z wymienionych liczb powinna sięgać poziomu 5 lub 6, czyli najwyższej ochrony tego typu.

Druga cyfra w oznaczeniu IP to wodoszczelność określona w 9-stopniowej skali. Ochronę przed deszczem padającym pod różnymi kątami zapewnia poziom 4. Wyższe oznaczenia określają kamery, które będą odporne na różnego rodzaju zanurzenia lub działanie wody pod ciśnieniem.

Rozdzielczość kamery i możliwość obróbki obrazu

Ten parametr decyduje o jakości i szczegółowości obrazu. Do ochrony mieszkania lub domu i posesji wystarczy rozdzielczość na poziomie 1280x960 oraz 1920x1080, a dla kamer Wi-Fi 1,3 Mpx lub 2 Mpx. W ofercie znaleźć można kamery z jakością HD i Full HD.

Kąt obserwacji

Powinien być dobrany do wielkości obszaru objętego monitoringiem. Liczy się wielkość matrycy i ogniskowa. Aby obserwowany obszar był jak największy, należy wybrać najmniejszą ogniskową z największą matrycą. Warto też zwrócić uwagę na funkcję przybliżania i oddalania obiektów podczas obróbki.

Rozmiar kamery

Ważny, kiedy chcemy ją ukryć, np. w pokoju dziecka lub wyeksponować przed wejściem na posesję, co może odstraszyć potencjalnych złodziei.

Detekcja ruchu

Kamera rejestruje obraz w momencie wykrycia ruchu.

Obsługa za pomocą aplikacji

Kamery monitoringowe można obsługiwać w aplikacji na smartfonie, co daje możliwość zdalnego sterowania i monitorowania obrazu z dowolnego miejsca na świecie — to funkcja przydatna podczas wyjazdów.

Przydatne mogą okazać się również dodatkowe funkcje kamer monitoringu:

  • promiennik IR – pozwala na doświetlenie obrazu rejestrowanego po ciemku. Zazwyczaj wykorzystuje się tutaj diody LED.
  • WDR - dzięki tej funkcji kamery nie oślepi bardzo jasny punkt (np. mocnego światła), ponieważ poziomy oświetlenia zostaną wyrównane;
  • cyfrową redukcję szumów (DNR) - poprawia jakość obrazu rejestrowanego po ciemku, który bez tej funkcji byłby rozmyty;
  • stabilizację obrazu - przydatna zwłaszcza przy kamerach zewnętrznych narażonych na działanie wiatru;
  • defog - funkcja poprawiająca obraz nagrywany podczas deszczu, mgły, opadów śniegu;
  • standard ONVIF - czyli kompatybilność z urządzeniami innych producentów.

W ofercie dostępne są również urządzenia takie jak:

  • kamery bezprzewodowe;
  • kamery analogowe;
  • kamery przewodowe;
  • kamery sieciowe, czyli kamery IP.

Najpopularniejszym rozwiązaniem do użytku domowego są nowoczesne kamery IP o niewielkich rozmiarach, ale wysokiej jakości obrazu (nawet Full HD).

Kamery IP do monitoringu domu i posesji – jak to działa?

Kamery IP to kamery do monitoringu przez Internet. To kompletne urządzenia zastępujące rejestrator oraz komputer, dlatego nie potrzebują dodatkowych akcesoriów, aby sprawnie działać. Są podłączone do Internetu, ale działają niezależnie. Zarejestrowany przez nie obraz jest przesyłany przez sieć IP (Internet Protocol) na żywo. Oznacza to, że daje ona możliwość podglądu np. domu lub posesji z dowolnego miejsca.

Modele kamer do monitoringu z oznaczeniem IP to unowocześniona linia urządzeń, która została wyposażona w dodatkowe funkcje, umożliwiające jeszcze lepszą ochronę domu i posesji. Tego typu kamery monitoringowe posiadają często rozdzielczość wyższą nawet niż 12 megapikseli, co pozwala na rejestrację obrazu w wysokiej jakości i z uwidocznionymi szczegółami.

W kamerach tego typu znajduje się szereg ustawień, np. wyznaczenie obszaru, po przekroczeniu którego, czujniki będą alarmować właściciela. Potrafią również sygnalizować kradzież danego przedmiotu. Są także wykorzystywane jako kamery przemysłowe, ponieważ mogą rozpoznawać tablice rejestracyjne i liczyć ludzi oraz często mają wbudowaną mapę ciepła.

Możemy wyróżnić również:

Kamery IP do monitoringu domu (wewnętrzne)

Kamery monitoringowe wewnętrzne mogą być montowane w domach i mieszkaniach lub służyć do ochrony pomieszczeń, w których przechowuje się cenne przedmioty, np. sprzęt RTV, biżuterię lub gdzie jest zamontowany sejf. Często wybiera się je także do monitorowania dziecięcego pokoju. Popularne są modele dyskretne i niewielkie, które można schować przed złodziejami lub osobami postronnymi. Przydać może się funkcja rozpoznawania twarzy, wyznaczania obszaru chronionego oraz sygnalizacji kradzieży danego przedmiotu.

Kamery IP do monitoringu posesji (zewnętrzne)

Kamery zewnętrzne montuje się najczęściej przy bramach wjazdowych, drzwiach wejściowych domu lub oknach balkonowych. Służą do ochrony posesji oraz domu, dlatego muszą działać na dość dużym obszarze. Warto więc zwrócić uwagę na kąt widzenia oraz powierzchnię objętą monitoringiem. Obraz powinien być wyraźny i szczegółowy, dlatego ważna jest również rozdzielczość. Przydatna będzie funkcja czujnika ruchu oraz działania w ciemności dzięki diodom podczerwieni (technologia IR). Do ochrony posesji dobrze sprawdzają się także kamery IP obrotowe, które poszerzają obszar objęty monitoringiem. Kamery IP do monitoringu na zewnątrz z funkcją nagrywania powinny mieć dużą kartę pamięci.

Dodatkową zaletą zewnętrznych kamer do monitoringu domu lub posesji jest skuteczne odstraszanie złodziei. Urządzenie warto zamontować w widocznym miejscu. Prawdopodobnie osoby postronne nie zdecydują się na przekroczenie progu posesji, kiedy będą miały świadomość nagrywania każdego ruchu.

Kamery IP z Wi-Fi

Modele kamer IP do monitoringu, które mają wbudowane Wi-Fi, mogą bezprzewodowo łączyć się z siecią domową i routerem. Aby je odłączyć, wystarczy zeskanować ich kod QR.

Szukasz praktycznych wskazówek?

Znamy odpowiedź na Twoje pytania! Zobacz skuteczne porady, które przygotowaliśmy z ekspertami Leroy Merlin.