Menu
Produkty

Zabezpieczenie domu

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego mienia, zabezpiecz je odpowiednimi zamkami i alarmami. Wartościowe przedmioty i broń przechowuj w sejfach i specjalnych do tego celu kasetkach. Żeby dowiedzieć się że masz gości zaopatrz się w dzwonek drzwiowy, sympatyczny gong lub funkcjonalny domofon.

Dowiedz się więcej

W ofercie zamków dostępne są modele nawierzchniowe i wpuszczane oraz różnego rodzaju rygle, zasuwy i haki. Używając domofonu lub wideodomofonu, w łatwy sposób sprawdzisz, kto chce dostać się na teren posesji. Alarmy, kamery i czujniki ruchu mogą spłoszyć intruza. Sejf z kolei to ułatwi zabezpieczenie kosztowności.

Zamki do drzwi, wkładki, kłódki

Odpowiedni zamek w drzwiach i dodatkowe akcesoria dostępne w naszej ofercie zwiększą bezpieczeństwo domowników. Oferujemy m.in. zamki przeznaczone do montażu po zewnętrznej i wewnętrznej stronie drzwi.

 • Zamki nawierzchniowe – to rodzaj zamków montowanych po wewnętrznej stronie drzwi wejściowych. Od zewnątrz otwierane są kluczem, a od wewnątrz pokrętłem lub zasuwką. Coraz częściej wybierane są także modele elektryczne z klawiaturą do wpisywania kodu otwierającego drzwi czy zamek z czytnikiem breloków.
 • Zamki wpuszczane – są to zamki zakładane wewnątrz drzwi. Dzięki nim masz możliwość doboru odpowiedniego rodzaju klamek, tak by odpowiadały wystrojowi domu.
 • Wkładki do zamków – oferujemy wkładki wyposażone w gałkę oraz modele bez niej. Do wyboru masz wkładki w kolorze niklu, mosiądzu i antycznego złota. Do wkładek dołączane są klucze (od 2 do 6 sztuk).
 • Zasuwy, haki i rygle – grupa produktów do drzwi wewnętrznych i zewnętrznych. Dostępne są m.in. zasuwy z blokadą (np. zasuwy łazienkowe) i zasuwy z zabezpieczeniem, na których możesz zawiesić kłódkę.
 • Elektrozaczepy – dzięki nim możesz poprawić funkcjonalność furtki lub drzwi i sprawić, by otwierały się zdalnie na skutek impulsu elektrycznego. Często stosowanym typem są elektrozaczepy symetryczne, które są szybkie i proste w montażu. Warto też zwrócić uwagę na elektrozaczepy z blokadą stosowane w biurach czy urzędach.
 • Akcesoria do zamków – drobne elementy zwiększające funkcjonalność zamka lub przeznaczone do wymiany wyeksploatowanych części. Są to m.in. karty zbliżeniowe do zamków z czytnikiem, zamki szyfrowe, puszki do zamków, obejmy czy zaczepy.
 • Kłódki – kłódka jarzmowa, często nazywana kłódką z uchem, jest idealna do zabezpieczenia np. walizek. Otwiera się ją na kluczyk lub szyfr. Kłódka trzpieniowa jest blokowana przez prosty trzpień. Zazwyczaj otwiera się ją i zamyka na kluczyk. Jest trudniejsza do zdemontowania przez potencjalnego złodzieja.

Dzwonki, gongi, domofony

W tej kategorii oferujemy urządzenia i akcesoria, dzięki którym dowiesz się, że przed drzwiami czy przed bramą lub furtką są osoby, które chcą wejść do środka lub na posesję. Najnowocześniejsze urządzenia umożliwiają nie tylko zdalne otwieranie drzwi czy furtki, ale też pozwalają zobaczyć, kto przybył z wizytą.

 • Wideodomofony – urządzenia, które pozwalają komunikować się z gościem głosowo, ale również widzieć, z kim rozmawiasz. Istotnym elementem wideodomofonu przewodowego lub bezprzewodowego jest monitor. Dostępne są produkty o przekątnej od 4,3 cala do nawet powyżej 17 cali. Zwróć uwagę na rodzaj kasety zewnętrznej mocowanej do słupka. Najczęściej stosowane są kasety natynkowe montowane bezpośrednio do słupka. Drugim rodzajem są kasety podtynkowe, które znajdują się bezpośrednio w słupku i trudniej je uszkodzić. W naszej ofercie dostępne są modele jednorodzinne i dwurodzinne.
 • Domofony – dzięki nim otrzymujesz informację, że ktoś stoi pod domem, i możesz rozmawiać z taką osobą bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. W naszej ofercie znajdziesz modele jedno- i dwurodzinne, natynkowe i podtynkowe. Modele natynkowe montuje się na słupku, natomiast podtynkowe są przeznaczone bezpośrednio do zabudowy. Warto wybrać model z obudową wandaloodporną.
 • Słuchawki do domofonów – dostępne w różnych wersjach kolorystycznych: białej, czarnej i szarej. Mają różne parametry głośności (w większości modeli jest to około 90 dB). Słuchawki mają zastosowanie zarówno przy domofonach analogowych, jak i analogowo-cyfrowych.
 • Dzwonki i gongi bezprzewodowe – w tej grupie znajdziesz gongi i dzwonki bezprzewodowe o różnym maksymalnym zasięgu, sięgającym nawet 100 metrów. Niektóre modele są wodoodporne i wyposażone w czujnik ruchu. Większość modeli jest zasilana bateriami.
 • Dzwonki i gongi przewodowe – często wybierane są dzwonki zasilane sieciowo. Ich obudowa najczęściej jest wykonana z tworzywa sztucznego. Różnią się między sobą liczbą wbudowanych tonów (zazwyczaj jest to jeden lub dwa tony), głośnością maksymalną wyrażoną w decybelach oraz funkcją regulacji głośności.
 • Akcesoria do dzwonków i gongów – w tej grupie znajdziesz akcesoria, które czasem wymagają wymiany na nowe. Są to m.in. przyciski i transformatory. Niektóre przyciski mają możliwość umieszczenia wizytówki i są podświetlane.
 • Akcesoria do domofonów – produkty ułatwiające codzienną eksploatację domofonu. W ofercie są pastylki zbliżeniowe, dzięki którym otworzysz drzwi, nie wpisując kodu, daszki na domofon oraz zamki z czytnikiem breloków i kart.

Alarmy, monitoring

Dzięki czujnikom alarmowym i monitoringowi zwiększasz bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny. Alarm i monitoring ostrzeże przed próbą włamania, a czujniki bezpieczeństwa pomogą zapobiec nieprzewidzianym zdarzeniom, np. pożarowi, wykrywają też trujący czad w pomieszczeniu.

 • Alarmy – postawią cię w stan gotowości i poinformują o zbliżającym się zagrożeniu. Systemy alarmowe stosuje się do zabezpieczania nie tylko domów, ale też domków letniskowych, garaży czy warsztatów. W ofercie sklepu dostępne są również czujniki zbicia szyby, czujniki ruchu i czujniki otwarcia drzwi lub okna.
 • Czujniki bezpieczeństwa – w tej grupie produktów najczęściej wybierane są czujniki gazu, czadu i dymu. Czujnik gazu powinien znajdować się w każdym pomieszczeniu, w którym są urządzenia gazowe. Ulatniający się gaz grozi zatruciem osób przebywających w pomieszczaniu, a także wybuchem. Czujnik czadu wychwytujący obecność tlenku węgla w pomieszczeniu sprawdzi się w przypadku źle wykonanych przewodów kominowych lub słabej wentylacji. Montując taki czujnik, chronisz zdrowie i życie domowników.
 • Zestawy obserwacyjne – urządzenia służące do obserwacji terenu posiadłości, budowy lub zakładu produkcyjnego. Najczęściej wybieranymi produktami są kamery wyposażone w funkcję alarmu, kamery zewnętrzne z opcją zapisywania materiału na dysku oraz kompletne zestawy do monitoringu wideo (kamery z nagrywarką cyfrową).
 • Kamery przemysłowe – montowane są głównie przy zakładach produkcyjnych, warsztatach, supermarketach itp. Są przeznaczone do użytku zewnętrznego oraz monitorowania tego, co dzieje się wewnątrz hali czy sklepu. Częstym wyborem jest zakup gotowych systemów do monitorowania wraz z monitorem i rejestratorami. Dla osób, którym zależy na kontrolowaniu tego, co dzieje się na zewnątrz, idealnym rozwiązaniem będzie kamera bezprzewodowa zewnętrzna, która umożliwia nagrywanie również w nocy. W ofercie dostępne są również atrapy kamer zewnętrznych i wewnętrznych.
 • Inteligentny dom – akcesoria dające możliwość sterowania domowymi urządzeniami zdalnie przy użyciu pilota, np. oświetleniem, bramą czy żaluzjami. Znajdziesz w tej kategorii produktów m.in. klawiatury, piloty i czujniki sterowania. Elementem „inteligentnego” domu jest również kamera, pozwalająca na podgląd posesji podczas nieobecności gospodarzy.
 • Czujniki ruchu i zmierzchu ‒ zwiększają funkcjonalność i bezpieczeństwo domu. Czujnik ruchu można montować w każdej części domu. Reagując na ruch w pomieszczeniu, automatycznie włączy światło. W naszych sklepach dostępne są również zewnętrzne czujniki ruchu montowane najczęściej z lampami oświetleniowymi. Czujniki zmierzchu pozwalają oszczędzać energię. Są to intuicyjne urządzenia włączające oświetlenie o zmierzchu i wyłączające o świcie.

Sejfy, kasetki, szafy na broń

W tej grupie produktów znajdują się produkty pomagające zapewnić ochronę domowym kosztownościom. Osoby posiadające w domu broń znajdą tu odpowiednie szafki do jej przechowywania, które dadzą pewność, że broń nie dostanie się np. w ręce dzieci.

 • Sejfy – podstawowym kryterium wyboru sejfu jest to, co planujesz w nim przechowywać. Od tego zależy również wielkość sejfu. Ze specyfikacji modelu dowiesz się, jaka jest jego pojemność, wysokość, szerokość i głębokość. W ofercie znajdziesz modele przeznaczone do poszczególnych grup produktów, które chcesz przechowywać, m.in. sejfy do kopert, biżuterii, drobnej elektroniki, kluczy i nośników danych, sejfy do dokumentów o formacie A4, do sprzętu fotograficznego i tabletów o przekątnej ekranu do 7 cali czy sejfy do laptopów do 15 cali. Kolejnym parametrem, który warto wziąć pod uwagę, jest typ zamka w sejfie. Najczęściej wybierane są sejfy zamykane na klucz (jest to opcja najtańsza) oraz sejfy elektroniczne. W ofercie sejfów są modele klasyczne i ognioodporne.
 • Kasetki na pieniądze – umożliwiają bezpieczne przechowywanie pieniędzy. Zazwyczaj metalowe kasetki są mocowane do podłoża, zamykane i otwierane na klucz. Niektóre modele mogą być wyposażone w segregator na monety.
 • Kasetki i szafy na broń – kasetki na broń zamykane na klucz wykonane ze stali i szafy na broń długą mieszczące do sześciu sztuk broni.
 • Szafki na klucze – można mocować na ścianie, a zawartość zamknąć na klucz. Rozwiązanie to jest często stosowane np. w warsztatach samochodowych.
 • Zabezpieczenia rowerowe – praktyczne rozwiązanie w sytuacjach, gdy musisz pozostawić pojazd bez opieki choćby na kilka minut, np. przy wejściu do sklepu. Najpopularniejszymi rozwiązaniami są zapięcia w formie linki, która jest wykonana ze stali i zazwyczaj pokryta gumą. Można również spotkać zapięcia w formie łańcucha z kłódką. Istotnym elementem zapięcia jest typ zamka. Dostępne są modele z zamkiem na klucz oraz zamkiem szyfrowym.