Menu
Produkty
Wieszanie zasłon, rolet i żaluzji
15.03.2012
Pokazujemy, jak prawidłowo zawiesić zasłony, rolety oraz żaluzje na oknie.
Niezbędne materiały
Do zawieszania żaluzji, rolet i zasłon potrzebne będą: karnisz, szyna, żaluzja, rolety, zasłony oraz zestaw żabek. Trzeba się też zaopatrzyć w kołki, miarkę, wiertarkę, młotek gumowy, poziomnicę i wkrętarkę
Niezbędne materiały
Montaż karnisza
Karnisz będzie montowany w trzech miejscach. Należy więc wyznaczyć środek symetrii i poziom zamocowania karnisza. Po wywierceniu otworów, wbija się kołki i montuje wieszaki.
Montaż karnisza
Osadzanie karnisza
Rurkę karnisza osadza się na zamocowanych wieszakach. Uprzednio należy zawiesić na niej „żabki” do zaczepienia firanki. Kolejny krok to dokręcenie śrub podtrzymujących rurę karnisza.
Osadzanie karnisza
Montaż rolet
Mechanizm łańcuszkowy należy włożyć w otwór (rurkę) z jednej strony rolety. Z przeciwnej strony umieszcza się zatyczkę rurki. Wieszak należy włożyć na górną ramę okna (styk szyby i ramy) i ustabilizować dwustronną naklejką oraz elementami bocznymi.
Montaż rolet
Montaż żaluzji
Montaż żaluzji rozpoczyna się od wyznaczenia poziomu zamocowania oraz zainstalowania elementów mocujących. Następnie zawiesza się żaluzję na specjalnych elementach podtrzymujących i montuje listwę osłaniającą.
Montaż żaluzji
Trzy sposoby na zasłonięcie okien. Niezależnie czy chcesz użyć rolet, żaluzji czy zasłon, ten film podpowie Ci jak to zrobić.