Układanie terakoty w kuchni

Opinii 5
Zobacz jak ułożyć terakotę i listwy przypodłogowe
Niezbędne materiały
Niezbędne materiały
Do ułożenia terakoty potrzebne będą: płytki, zestaw do gruntowania, zestaw do mieszania i gruntowania kleju, chwytak, gumowy młotek, listwa przypodłogowa, wiertarka, szlifierka, okulary ochronne oraz poziomnica.
Układanie na sucho
Układanie na sucho
Prace zaczyna się od ułożenia płytek „na sucho” - to dobry sposób na sprawdzenie, ile płytek potrzeba do pokrycia podłogi. Układając płytki dekoracyjne ze wzorem, należy zwrócić uwagę na strzałki umieszczone na ich spodzie – informują one w jakim kierunki biegnie zdobniczy motyw.
Przed przyklejaniem
Przed przyklejaniem
Płytki dekoracyjne warto oznaczyć z tyłu cyframi – pozwoli to uniknąć problemu z późniejszym ułożeniem ich w odpowiedniej kolejności. Zdarza się, że aby pokryć całość podłogi, należy dociąć płytkę. Linię cięcia należy starannie wyznaczyć.
Nakładanie kleju
Nakładanie kleju
Zaprawę przygotowaną zgodnie z zaleceniami producenta nanosi się na podłoże pacą zębatą. Aby płytki dobrze związały z podłożem klejem warto pokryć również ich wierzchnią warstwę.
Kontrola prac
Kontrola prac
Za pomocą poziomnicy należy upewnić się, czy przyklejona płytka trzyma poziom. Ewentualne nierówności można skorygować np. za pomocą gumowego młotka, uważając, aby nie uszkodzić płytki.
Dodano: 15-03-2012