Naklejanie fototapety

Opinii 2
Ściana nie musi być monotonna, jednokolorowa. Pokażemy Ci w jaki sposób dodać pomieszczeniu trochę kolorów naklejając na ściany fototapetę.
Efektowna ozdoba ściany
Efektowna ozdoba ściany
Efektowna fototapeta może być prawdziwą ozdobą wnętrza. Z łatwością dobierzemy ją do każdego stylu. Przyklejanie fototapety nie jest trudnym zajęciem, można je wykonać samodzielnie.
Niezbędne materiały
Niezbędne materiały
Do przyklejania fototapety potrzebne będą: wiadro z wodą, klej do tapet, preparat gruntujący, płaski pędzel, wałek gumowy, a także poziomnica. Do przycięcia tapety przyda się nożyk.
Przygotowanie kleju
Przygotowanie kleju
Prace rozpoczyna się od gruntowania ścian. Po ich zagruntowaniu można przystąpić do rozrobienia kleju. Pomocna będzie instrukcja załączona przez producenta.
Pokrywanie fototapety klejem
Pokrywanie fototapety klejem
Tapetę należy rozłożyć na foli malarskiej. Teraz można przystąpić do malowania jej spodniej strony klejem. Pomalowaną tapetę składa się na pół. Dzięki temu wchłonie ona lepiej klej.
Przyklejanie fototapety
Przyklejanie fototapety
Tapetę należy mocno dociskać do podłoża. Najlepiej posłużyć się wałkiem gumowym. Po starannym przyklejeniu tapety docina się ją ją tuż przy posadzce nożem introligatorskim.
Dodano: 15-03-2012