Jak wybrać drzwi wewnętrzne

Opinii 23
Jak wybrać drzwi wewnętrzne? Na co zwrócić uwagę przy kupnie? Jak wymierzyć drzwi? W filmie odpowiadamy na te i wiele innych pytań pojawiających się przy zakupie drzwi wewnętrznych.
Prawe czy lewe?
Prawe czy lewe?
Przed wyprawą do sklepu należy wiedzieć, czy potrzebujemy drzwi prawych czy lewych, i czy mają się one otwierać na zewnątrz, czy do wewnątrz pomieszczenia.
Pomiary
Pomiary
Najważniejsze przy wyborze jest ich dokładne zwymiarowanie. Należy zmierzyć ich szerokość w trzech punktach otworu drzwiowego - na dole, na środku i u góry.
Ościeżnica
Ościeżnica
Szerokość ościeżnicy jest regulowana. Przed jej zakupem wato jednak sprawdzić, czy będzie pasowała do szerokości ścian w domu czy mieszkaniu.
Rodzaj wykończenia
Rodzaj wykończenia
Do wyboru mamy drzwi malowane lub laminowane. Laminaty zazwyczaj imitują rysunek drewna. Warto wybrać drzwi z jak najgrubszym laminatem, gdyż będą bardziej odporne na ścieranie i zarysowania.
Wypełnienie i klamki
Wypełnienie i klamki
Ważny dla estetyki drzwi jest rodzaj wypełnienia. Może być ono pełne, szklane lub mieszane - ze szklanymi wstawkami. Klamki kupuje się osobno, dobierając je do stylu drzwi i wystroju wnętrza.
Dodano: 05-09-2012