Wybór kosiarki (53/53)

Prace na zewnątrz (odc. 53 - 53 )
Opinii 3
Trawnik musi być odpowiednio przystrzyżony, by nie sprawiał wrażenia, że nasz dom jest opuszczony. Dowiedz się jak dopasować kosiarkę tak, aby jego pielęgnacja była łatwa i efektywna.
Rodzaj napędu
Rodzaj napędu
Wybierać można spośród kosiarek spalinowych, elektrycznych lub hybrydowych, czyli elektrycznych z dodatkowym akumulatorem. Urządzenia spalinowe oraz hybrydowe podczas koszenia nie wymagają stosowania kabla zasilającego.
Czym się różnią?
Czym się różnią?
Oprócz rodzaju napędu kosiarki różnią się szerokością koszenia i sposobem regulacji wysokości koszenia. Może być ona centralna pięciostopniowa lub skokowa oraz osobna dla każdego koła.
Kosiarki elektryczne
Kosiarki elektryczne
Kosiarki elektryczne są tanie, lekkie i proste w obsłudze. W przeciwieństwie do kosiarek spalinowych nie wymagają uciążliwej konserwacji.
Wybór urządzenia
Wybór urządzenia
Kosiarkę dobiera się do wielkości trawnika. Do ogrodu o powierzchni trawnika do 500 m² wystarczy nieduża kosiarka elektryczna. Trawnik o większej powierzchni najwygodniej będzie kosić urządzeniem z napędem spalinowym.
Komfort użytkowania
Komfort użytkowania
W sezonie korzystamy z kosiarki przynajmniej raz w tygodniu, dlatego urządzenie powinno być solidne i wygodne w obsłudze. O pomoc w wyborze odpowiedniego modelu warto zwrócić się do sprzedawcy.
Dodano: 01-03-2012