Drzwi zewnętrzne (19/53)

Drzwi i okna (odc. 19 - 22 )
Opinii 3
Drzwi zewnętrzne powinny zapewnić bezpieczeństwo, być szczelne i ciepłe, no i oczywiście cieszyć oko. Wybór spośród drzwi metalowych czy drewnianych, antywłamaniowych czy też docieplanych może wydawać się trudny, jednak obejrzenie tego filmu powinno Ci pomóc w jego podjęciu.
Estetyka drzwi
Estetyka drzwi
Drzwi zewnętrzne to ważny element elewacji domu. Ich urodę podkreślają: klamka, szyld, listwy maskujące. Pamiętajmy jednak nie tylko o ich estetyce i funkcjonalności.
Drzwi bezpieczne
Drzwi bezpieczne
Szukających drzwi, które są ciepłe, bezpieczne i skutecznie chroniące przed hałasem, dobrym warto zwrócić uwagę na drzwi antywłamaniowe – to kompromis między odpowiednią izolacją wnętrza domu a bezpieczeństwem.
Zabezpieczenia drzwi
Zabezpieczenia drzwi
Drzwi o podwyższonej odporności na włamanie to skuteczna ochrona przed złodziejami. Zapewni ją szereg zabezpieczeń. Należą do nich plomby antywyważeniowe, zamek wielofunkcyjny, kilka miejsc blokowania ryglowania oraz metalowa kratownica.
Na straży dźwięków
Na straży dźwięków
Przy zakupie drzwi, warto zwrócić uwagę, by były to drzwi przylgowe – dzięki temu nie dotrą do nas hałasy z zewnątrz. Szczelne drzwi zabezpieczą również przed utratą ciepła.
Komfort użytkowania
Komfort użytkowania
Drzwi zewnętrzne muszą być także komfortowe w użytkowaniu. Aby tak było powinny mieć co najmniej 90 cm szerokości, a najlepiej 1 m. Z łatwością wniesiemy przez nie do domu nawet szeroką kanapę.
Dodano: 01-03-2012