Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Akcesoria samochodowe

Wszystkie produkty(124)

z7

Dowiedz się więcej

Apteczka, izolacja, lina holownicza, przewody rozruchowe, podnośnik – te i inne podstawowe akcesoria samochodowe bywają niezbędne zarówno w warsztacie samochodowym, jak i w przydomowym garażu czy po prostu w aucie – zwłaszcza w trakcie dalszej podróży. W co powinien wyposażyć się każdy kierowca, by być przygotowanym na różne nieprzewidziane okoliczności?

Obowiązkowe akcesoria samochodowe

Lista obowiązkowych akcesoriów samochodowych nie jest podyktowana wymogami prawa, a jedynie zdrowym rozsądkiem i zapobiegliwością. Każdy użytkownik samochodu powinien zadbać o takie wyposażenie, aby nie być postawionym w sytuacji bez wyjścia. Pomaga to także złagodzić stres, gdy na drodze wydarzy się coś niespodziewanego.

  • Latarka to absolutna podstawa w wielu sytuacjach. Do wyboru jest sporo modeli, które sprawdzają się w różnych okolicznościach. Majsterkowiczom z pewnością przyda się latarka czołowa. Do zastosowań profesjonalnych – w warsztacie – warto nabyć ledową latarkę (lampę warsztatową). Zwykle jest ona większa i mocniej świeci. Posiada też podstawkę, która pozwala na umieszczenie jej w dowolnym miejscu i skierowanie strumienia światła w odpowiednią stronę. Jest też odporna na brud i zapylenie oraz ma możliwość ładowania. Warto pamiętać, że w podróży przyda się dowolna latarka. Każdy model będzie pomocny, gdy trzeba np. zmienić koło po ciemku.
  • Wśród akcesoriów samochodowych (i nie tylko takich) wysokie miejsce na liście zajmują opaski zaciskowe, znane też jako trytytki. To uniwersalny gadżet, który mniej lub bardziej prowizorycznie, rozwiązuje wiele problemów. Opaski zaciskowe są mocne i elastyczne. Można nimi np. spiąć kable, umocować spadające kołpaki czy nawet tymczasowo podtrzymać odpadający zderzak. Opaski zaciskowe dostępne są w kolorze białym lub czarnym, w różnych rozmiarach. Warto zawsze mieć kilka pod ręką.
  • Taśma izolacyjna (czyli popularna izolacja) – obowiązkowa rzecz w domu, warsztacie i w samochodzie. To rodzaj elastycznej taśmy klejącej wykonanej z PVC. Służy zazwyczaj do izolowania przewodów elektrycznych lub dowolnych elementów, przez które przechodzi prąd. Rzecz niezbędna w przypadku różnych awarii i koniecznych interwencji w zakresie elektryki w aucie. Do wyboru są różne kolory i szerokości taśmy.
  • Niezbędnym akcesorium samochodowym jest podnośnik – musi się on znaleźć się w każdym bagażniku. Umożliwia bezpieczne podniesienie auta na odpowiednią wysokość i wymianę koła. To wydatek rzędu od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Kupując podnośnik do auta, należy zwrócić uwagę na jego udźwig (podawany w kilogramach) oraz wysokość podnoszenia (w centymetrach) i dopasować model narzędzia odpowiednio do masy i rozmiarów auta.
  • Kolejnym niezbędnym elementem wyposażenia każdego samochodu są kable rozruchowe. Przydają się w razie problemów z odpaleniem auta zimą lub w sytuacji, gdy samochód ma mniej sprawny akumulator. Można wozić ze sobą także specjalny powerbank samochodowy, który przydaje się w awaryjnej sytuacji do rozruchu. W garażu warto mieć z kolei w prostownik, dzięki któremu można w każdej chwili podładować rozładowany akumulator.
  • Kolejnym akcesorium samochodowym, które zdecydowanie warto mieć w aucie, jest linka holownicza. Podczas wyboru warto zwrócić uwagę na jej długość i wytrzymałość na obciążenie. Jeśli ma być „kołem ratunkowym” w przypadku ewentualnej awarii samochodu, należy ją dobrać odpowiednio do modelu posiadanego auta (do masy samochodu).
  • Przydatne akcesoria samochodowe to także różnego rodzaju preparaty, wśród których powinny znaleźć się środki uniwersalnego zastosowania, jak smar czy odrdzewiacz.
  • Kolejna rzecz niezwykle przydatna w samochodzie to zasilacz – najlepiej z kilkoma gniazdami USB – oraz kabel (USB – micro USB), aby w drodze można było ładować telefon i inne urządzenia mobilne.
  • W aucie nie powinno zabraknąć również przenośnej apteczki samochodowej. Do garażu lub warsztatu można wybrać model stacjonarny – wygodnie montowany na ścianie.

Inne akcesoria samochodowe

Lista niezbędnych akcesoriów samochodowych na tym oczywiście się nie kończy. To tylko kilka przykładowych elementów podstawowego wyposażenia potrzebnego w aucie lub garażu. Okaże się ono pomocne, gdy pojawią się niespodziewane usterki albo inne problemy (np. rozładowana komórka w podróży). W aucie z pewnością warto mieć także akcesoria takie jak: rękawice robocze, rezerwowy kanister do paliwa czy nożna pompka. Oprócz niezbędnych elementów wyposażenia samochodu, które zgodnie z prawem powinny się w nim znaleźć, reszta akcesoriów jest dobierana zgodnie z potrzebami użytkownika.