Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Drążki i zasłonki prysznicowe

Codzienna kąpiel powinna być przede wszystkim przyjemnością. Niezależnie, czy korzystasz z wanny, czy kabiny prysznicowej, bardzo ważne są akcesoria użytkowe, takie jak zasłona i drążek do prysznica. Sprawdź, w jaki sposób je dobrać, aby w stu procentach spełniały swoje funkcje.

Wszystkie produkty(84)

z5
29,90 zł/ szt.
39 zł / szt.
23% taniej
35,90 zł/ szt.
(1)
54,90 zł/ szt.
(3)
25,90 zł/ szt.
(5)
12,90 zł/ szt.

Dowiedz się więcej

Odpowiednio dobrane akcesoria do kabin prysznicowych to gwarancja udanej kąpieli. Nie może ich więc zabraknąć w żadnej funkcjonalnej łazience. Jednak nie wszystkie zasłony do wanny mogą spełnić oczekiwania użytkowników. Sprawdź, jak wybrać te najlepsze. Dowiedz się, czym się kierować, wybierając drążek zasłony prysznicowej, jego mocowanie i kółka do zasłony prysznicowej.

Czym powinna charakteryzować się dobra zasłona prysznicowa?

Zasłona prysznicowa spełnia przede wszystkim funkcje użytkowe. Ma zapobiegać rozlewaniu wody podczas brania prysznica, dlatego w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonana. Najważniejszymi cechami zasłony do prysznica lub wanny jest wodoodporność i wytrzymałość. Zasłona powinna być zrobiona z wysokiej jakości materiału, wytrzymałego i który nie sprzyja rozwojowi pleśni. Co więcej, taki materiał musi być łatwy w utrzymaniu w czystości i powinien dać się prać zarówno ręcznie, jak i w pralce automatycznej – do tej grupy należą zasłonki prysznicowe z poliestru i niektóre zasłonki prysznicowe winylowe. Z kolei zasłonki z PVC są najtańsze i można je czyścić przy pomocy wilgotnej gąbki, nie są jednak zbyt trwałe. Wszystkie wymienione rodzaje zasłon prysznicowych można kupić w naszych sklepach.

Nie bez znaczenia są także walory estetyczne. Dobierając kolorystykę zasłon, kieruj się zasadą dobrego stylu, a także stosuj kontrasty. W łazienkach, w których dominują biele, można zamontować kotarę prysznicową z czarnymi lub szarymi wzorami i dodatkami. Kwiatowe wzory sprawdzą się w pomieszczeniach, gdzie występują kolorowe akcenty. Z kolei motywy zajmujące całą powierzchnię zasłony (np. modele jednokolorowe) będą dobrym rozwiązaniem dla małych pomieszczeń.

Jak wybrać zasłonę prysznicową do wanny?

Przed zakupem kotary do łazienki sprawdź, jakie powinna mieć wymiary. Standardowa zasłona prysznicowa ma rozmiar 200 × 120 cm. W przypadku modeli wannowych jest to rozmiar 180 × 200 cm. Warto jednak zakupić nieco dłuższy produkt, który zapewni szczelniejsze zakrycie brodzika lub brzegów wanny. Ważne jest również dolne wykończenie zasłonki, która powinna być wyposażona w ołowianą tasiemkę lub grubsze podszycie. To sprawia, że jest wytrzymała i nie przyklei się do kąpiącej się osoby.

Przy wyborze idealnej zasłony prysznicowej zwróć uwagę na sposób wykonania i montażu. Uniwersalnym rozwiązaniem jest zamocowanie miękkiej kotary, która zajmuje mało miejsca i można powiesić ją właściwie wszędzie. Sposób jej zwijania jest szybki i prosty, dzięki czemu oszczędzasz czas, który możesz poświęcić na dłuższą kąpiel. W naszych sklepach znaleźć można szeroką ofertę miękkich zasłon prysznicowych w różnorodnej kolorystyce i wzornictwie.

Podczas wyboru kotary łazienkowej bardzo ważny jest sposób jej mocowania. Niezależnie od tego, który model wybierzesz, każdy będzie wymagał do zainstalowania choćby minimalnej ingerencji w strukturę ściany, np. wiercenia otworów potrzebnych do zamocowania drążka. Na szczęście wiele ze współczesnych rozwiązań pozwala uniknąć używania wiertarki, wystarczy przykleić rurkę za pomocą akcesoriów samoprzylepnych.

Rodzaje drążków prysznicowych

Dobry drążek łazienkowy to jedno z najważniejszych akcesoriów do kabin prysznicowych. Produkt ten można podzielić ze względu na kształt oraz sposób montażu i mocowania do zasłony. Najmodniejszym rozwiązaniem są drążki prysznicowe kątowe, które można stosować zarówno w wannach, jak i brodzikach odsłoniętych z trzech stron – do łączenia rurek używa się kątowników. Drążki prysznicowe kątowe doskonale się sprawdzą w przypadku asymetrycznych wanien i półokrągłych brodzików.
Jeśli chodzi o drążki do zasłon prysznicowych, główny podział uwzględnia materiał wykonania. Najczęściej jest to stal lub aluminium, które charakteryzują się dużą wytrzymałością. Produkty występują w różnorodnych kształtach, w zależności od rodzaju wanny lub prysznica. Mogą to być zarówno proste, jak i symetryczne oraz asymetryczne modele. Ważny dla kupującego jest także sposób montażu. Najpopularniejsze są drążki przykręcane za pomocą śrub. Proste rurki wyposażone są często w system rozporowy, dzięki czemu z łatwością można dopasować ich długość do rozstawu ścian w łazience.

Jak dobrać drążek na zasłonę prysznicową?

Poszukując idealnego modelu, zasugeruj się rodzajem wanny lub brodzika. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz drążka do prostokątnego, półokrągłego, kwadratowego czy asymetrycznego brodzika (lub wanny), wybór drążka nie powinien być problemem. Zwróć uwagę na jego rozmiar. Powinien być od 5 do 10 cm mniejszy niż brodzik lub wanna, dzięki czemu kotara prysznicowa będzie swobodnie wchodziła do wnętrza natrysku, bez ryzyka, że podczas kąpieli woda zaleje łazienkę.

Weź pod uwagę też wygląd drążka. Zarówno modele aluminiowe, jak i stalowe mogą występować w wersjach chromowanych – najczęściej z wysokim połyskiem. Takie rozwiązanie jest bardzo efektowne i w nieoczywisty sposób może podkreślić charakter pomieszczenia. Pasować będzie zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacji.

Duże znaczenie ma również średnica drążka. Kierując się tym kryterium, dobierz dodatkowe akcesoria zasłonowe, takie jak pierścienie, za pomocą których kotara będzie umieszczona na rurce. Wybierając drążek prysznicowy, dopasuj jego grubość do kółeczek. Jest to ważne nie tylko ze względów użytkowych, ale również estetycznych. Zbyt cienka lub zbyt masywna rurka może zaburzyć wygląd pomieszczenia.