Świąteczna dekoracja zamiast choinki. Zrób to sam!

Opinii 1

 

Trudno wyobrazić sobie święta bez ich podstawowego symbolu - choinki. Dlatego jeśli nie masz miejsca na okazałe drzewko, z powodzeniem możesz postawić na alternatywne rozwiązania. Doskonałym pomysłem może być samodzielne wykonanie nowoczesnej ozdoby z drewnianego panelu. Sprawdź naszą propozycję.

Oryginalna choinka - co będzie potrzebne do jej wykonania?

 Do stworzenia tej nietuzinkowej świątecznej dekoracji przyda się kilka podstawowych materiałów i narzędzi. Przygotowaliśmy listę, która ułatwi Ci prace nad tą ozdobą. Potrzebne będą:

- drewniana sklejka - jej rozmiar dobierz do swoich potrzeb i wielkości miejsca, w którym chcesz postawić ozdobę; nasza choinka powstała na panelu o wymiarach 250x125 cm
 
- pasek (np. transportowy) 25 x 5 mm
 
- kątownik i miarka
 
- nóż i zszywacz, pinezki i zszywki
 
- papier ścierny
 
- karton
 

Choinka na drewnianym panelu - instrukcja krok po kroku

 Wywierć i przeszlifuj otwory

Za pomocą otwornicy wywierć w drewnianej sklejce otwory, które utworzą kształt choinki. Wykorzystaj papier ścierny o gradacji 180 do wygładzenia powstałych nierówności.

 

Zamontuj paski

Pasek podziel na fragmenty o długościach dopasowanych do rozmiarów Twojej choinki. Na każdym pasku zostaw ok. 3 centymetrów zapasu. Koniec paska przełóż od przodu przez otwór i zszyj go zszywaczem na odwrocie panelu. Czynność powtarzaj do momentu powstania pożądanego kształtu choinki.

 

Wytnij i pomaluj gwiazdki

Przygotuj karton i wytnij z niego 7 gwiazdek. Spryskaj je farbą w sprayu - wybrane przez nas kolory są jedynie propozycją. Swoją choinkę możesz udekorować we własny sposób.

 

Zawieś gwiazdki na choince

Kiedy gwiazdki wyschną, możesz przymocować je do sklejki. Wykorzystaj do tego pinezki.

 

 

Samodzielnie wykonana świąteczna dekoracja z powodzeniem stanie się ekologiczną alternatywą dla tradycyjnej choinki. Możesz ją postawić w salonie lub zawiesić na ścianie. Na pewno zwróci uwagę swoją oryginalnością.

Dodano: 18-11-2020
Uaktualniono: 23-11-2020