Styl Arktyka, czyli błękit świątecznych ozdób

Opinii 0

 

Śnieżna, mroźna zima, pełna puszystego i miękkiego śniegu - nawet jeśli ten wyjątkowy krajobraz pozostaje wyłącznie w wyobraźni, to i tak wciąż jest szansa na magiczny klimat świątecznych dni. Arktyczne zwierzęta, głębia granatu i pokryte śniegiem wieńce to tylko część z wyjątkowych ozdób, które proponujemy. Zanurz swój dom w biało-niebieskiej scenerii z kolekcją arktyka. Sprawdź, co możesz w niej znaleźć.

Choinka tradycyjnie zielona czy oryginalnie biała?

W okresie świątecznym choinka to niezbędny element wystroju wnętrza. Żywa nie tylko zdobi, ale też wypełnia dom zapachem lasu. Sztuczna jest znacznie bardziej praktyczna. Niezależnie od wyboru drzewko kojarzy się z miłym okresem i prezentami. Z pewnością warto więc zastanowić się nad kolorem choinki, ponieważ nie zawsze musi być to klasyczna zieleń. Białe drzewko wygląda ciekawie, tym bardziej, że kojarzy się z bogactwem śniegu.

aranżacje z białą choinka i zieloną, naturalną

Bombki i zawieszki na choinkę

Ozdoby na choinkę nie są dobierane przypadkowo. Najczęściej muszą pasować do wystroju wnętrza. Dostępna oferta jest tak bogata, że bez trudu można w niej znaleźć eleganckie bombki, ręcznie malowane zawieszki, jak również rozczulające figurki zwierząt. Szczególnie najmłodszym mogą spodobać się urocze bałwanki na nartach lub wzorzyste łyżwy. 

bombki i ozdoby w styli Arktyka

Figurki i ozdoby w stylu Arktyka

W tym magicznym czasie ozdabia się nie tylko choinkę. Na półkach, kominkach i w oknach pojawiają się figurki, wieńce i gwiazdki. Wykonane z największą starannością zachwycają detalami. Wystarczy zwrócić uwagę na miękko wykończone ubranko Mikołaja lub figlarne oczy polarnego misia. W wazonach swoje miejsce znajdą gałązki obsypane brokatem, białe pióra i liście. Z kolei szczególnie wieczorami, kiedy zapalane są świece i lampiony, cały dom wypełnia się klimatyczną atmosferą. 

ozodby świąteczne biało-niebieski, ustawione na kaminku

Świąteczny stół - nakrycie

Święta to także okazja do spotkań z najbliższymi. Celebrowanie tych momentów przy pięknie nakrytym stole podkreśla wyjątkowość chwil. Styl Arktyka idealnie komponuje się z biało-niebieską zastawą. Gałązki i biała jemioła mogą zdobić talerze, a ustawione na stole tematyczne figurki to kolejny, uroczy akcent. Granatowy obrus podkreśli cały efekt. 

stół nakryty biało-niebieską zastawą i granatowym obrusem

Relaks i prezenty

W świątecznym czasie nie może zabraknąć chwil relaksu, ale też prezentów. Pięknie zapakowane ucieszą każdego. Ciekawy efekt można uzyskać, podtrzymując spójność kolorystyczną opakowań, dzięki czemu upominki staną się częścią aranżacji. Z kolei poszewki na poduchy i ciepłe pledy umilą czas spędzony na kanapie.

prezenty zapakowane w niebieski papier świąteczny, ułożone na kanapie

przytulny salon z niebieskimi  dekoracjami

To właśnie styl Arktyka przeniesie domowników do śnieżnych, mroźnych krain. Dzięki spójności kolorystycznej każde wnętrze zamieni się w urocze miejsce. Niezależnie od tego, czy śnieg pojawi się za oknem, dzięki tej wyjątkowej kolekcji odrobina magii zagości w każdym kącie. 

figurka misia polarnego na kominku

Dodano: 19-11-2020
Uaktualniono: 07-12-2020