Prezent dla rolnika

Opinii 0

Prezent dla rolnika powinien być przede wszystkim praktyczny. Dobrze dobrany podarunek może ułatwić pracę na roli i zapewnić bezpieczeństwo. Zobacz, na co warto postawić i zainspiruj się naszą świąteczną listą produktów.

 Ciągnik rolniczy z przyczepą oświetlony lampkami choinkowymi

Prezent dla rolnika, który będzie przydatny na co dzień, wydaje się dobrym pomysłem. Co kupić? Jaki powinien być podarunek dla rolnika? Praktyczny i pomocny w pracy — taki, dzięki któremu to nierzadko trudne zajęcie stanie się choć odrobinę łatwiejsze.

Ochrona słuchu? Postaw na nauszniki ochronne

Nauszniki ochronne 29 dB SEPA2OR DELTA PLUS POLSKA 

Choć życie na wsi może stereotypowo kojarzyć się z ciszą i spokojem, praca na roli obarczona jest stałym ryzykiem hałasu o sporym natężeniu. Warto wiedzieć, że bezpieczny dla słuchu poziom to ok. 35 dB, podczas gdy piła mechaniczna emituje odgłosy o natężeniu blisko 104 dB, a ciągnik — 120 dB. Maszyny rolnicze, ciągniki, kombajny, a także hodowana trzoda i ptactwo — wszystkie te czynniki generują hałas szkodliwy dla zdrowia i mogą uszkodzić nie tylko słuch, ale system nerwowy. Chcąc zadbać o zdrowie obdarowywanej osoby, postaw na dobrej jakości nauszniki ochronne. Zobacz w kategorii okulary, maski, nauszniki i kaski ochronne, jak jeszcze możesz je zabezpieczyć.

Dobre oświetlenie zapewni latarka czołowa

Latarka czołowa LED CREE XPE 5W P3534 EMOS

Rolnik, który często kończy pracę na roli o zmroku, potrzebuje dobrego oświetlenia. Precyzyjna latarka czołowa LED Cree XPE 5W P3534 EMOS o mocy 230 lumenów pozwala doświetlić potrzebne punkty, bez użycia dłoni. Można dzięki temu swobodnie pracować. Zapoznaj się także z innym asortymentem Leroy Merlin z kategorii baterie, ładowarki i latarki.

Zdrowe drogi oddechowe dzięki masce ochronnej

Maska z wkładami filtracyjnymi CLX756R ABEK1 P3 CLIMAX

Środki ochrony roślin i herbicydy używane często bez zabezpieczenia, mogą powodować poważne choroby układu oddechowego. Dlatego prezent w postaci maski z wkładami filtracyjnymi o klasie ochrony P3, byłby wyrazem troski. Maska CLX756R ABEK1 P3 CLIMAX wyposażona w dwa filtropochłaniacze i regulowane na głowie doskonale przylega do twarzy i zabezpiecza przed wdychaniem szkodliwych pestycydów. Sprawdź także inne maseczki i maski, które chronią drogi oddechowe.

Zestaw kluczy nasadowych przydatny w naprawie maszyn

Zestaw kluczy nasadowych 1/2" 38D850 25 szt. TOPEX

25-elementowy zestaw kluczy nasadowych firmy Topex to podstawowy komplet potrzebnych narzędzi, które przydadzą się np. w naprawie maszyn rolniczych. Wykonane ze stali chromowo-wanadowej o dobrych parametrach użytkowych, są odporne na korozję, działanie wysokiej temperatury i otarcia. Całość mieści się w metalowej, trwałej walizce, odpowiedniej do przenoszenia i prac na zewnątrz. Zestaw można uzupełnić o inne klucze, akcesoria i narzędzia ręczne z asortymentu Leroy Merlin.

Taśma miernicza jako pomoc w różnych pracach

Taśma miernicza 20345 19 mm / 50 m MEGA

Metalowa, zwijana taśma miernicza 20345 MEGA o długości 50 metrów będzie przydatnym gadżetem. Sprawdzi się w wyznaczaniu m.in.: powierzchni gruntu do dopłat, wytyczaniu obszarów łąk kośnych i niekośnych, pracach budowlanych na gospodarstwie lub pracach leśnych. Uniwersalna i praktyczna, doskonale zda egzamin jako osobny prezent, jak i w połączeniu z innymi narzędziami ręcznymi.

Bezpieczeństwo gospodarstwa dzięki kamerze monitorującej

Kamera monitorująca IP C6N FULL HD WiFi EZVIZ

Gospodarstwo — czy to niewielkie, czy większe z dużą ilością zabudów i gruntu, trudno objąć całkowitą kontrolą. Zwłaszcza po zmroku nie łatwo dojrzeć drapieżniki, które mogą być zagrożeniem dla hodowanych zwierząt — ale także nieproszonych gości. Bezpieczeństwo może zapewnić system monitoringu, który zarejestruje każdy ruch w obszarze 360 stopni. Kamera monitorująca IP C6N FULL HD WiFi EZVIZ o zasięgu 10 metrów, sterowana przez dedykowaną aplikację, zapisuje obraz w jakości HD. Oznacza to, że na ekranie telefonu czy tabletu można ze szczegółami zobaczyć, kto zagraża gospodarstwu lub przeszkadza zwierzętom. Model ten działa w dzień i w nocy, a dzięki funkcji Smart IR rejestruje obraz bardzo dokładnie i bez prześwietleń. Nawet podczas nagrywania w pełnym słońcu można bez problemu sprawdzić, kto przechadza się po posesji. Dodatkowo działa na podczerwień, co sprawia, że z łatwością identyfikuje się obiekty w nocy. Sprawdź, jak jeszcze można zabezpieczyć dom i mienie.

Dodano: 24-11-2020
Uaktualniono: 25-11-2020