Ekologiczny wieniec - zrób samodzielnie ozdobę świąteczną

Opinii 0

 ekologiczny wieniec z mchu i szyszek

 

Ozdoby na święta mogą być dokładnie takie, o jakich marzysz. Jeśli zależy Ci na ekologicznym podejściu, możesz wykonać razem z nami wieniec z naturalnych materiałów. Mech chrobotek, szyszki i gałązki - wszystkie te elementy sprawdzą się idealnie. Poniżej pokazujemy, jak krok po kroku zrobić piękny wieniec, który możesz powiesić na drzwiach domu lub postawić na półce. 

Ekologiczny wieniec - jakich narzędzi i materiałów potrzebujesz?

W ozdobach wykonywanych samodzielnie liczy się przede wszystkim pomysłowość. Robiąc wieniec, możesz dodawać dowolne produkty. Jeśli natomiast zależy Ci na odtworzeniu efektu ze zdjęcia, koniecznie przygotuj:

 

mech chrobotek

• korę brzozową dekoracyjną

• szyszki 

• wianek świąteczny

 klej termotopliwy

• pistolet do kleju

 materiały i narzędzia potrzebne do wykonania ozdoby: mech, klej, pistolet do kleju, szyszki, kora

Wieniec ekologiczny - krok po kroku

 Przyklej mech

mech przyklejany do drewnianego wieńca

 

Za pomocą pistoletu do kleju na gorąco przyklej mech. Rób to ostrożnie, aby nie poparzyć dłoni, jeśli potrzebujesz - nałóż rękawiczki. Następnie lekko dociśnij mech, możesz to zrobić za pomocą drewnianego patyczka.

 

Dodaj szyszki

 
przyklejanie szyszek do wieńca za pomocą kleju na gorąco
 

Podobnie jak w przypadku mchu - przyklej szyszki. Możesz nałożyć więcej kleju w problematycznych miejscach, aby całość lepiej się trzymała. 

 

Wykończ wieniec ozdobną korą

 
 

W ostatnim kroku, na wzór tych poprzednich, pozostaje przykleić korę. Ozdabianie możesz zakończyć w połowie wianka, dzięki temu splecione gałązki będą widoczne. Na koniec sprawdź, czy są miejsca, w których warto dodać jeszcze mech. Jeśli nie - Twój wieniec jest gotowy. Gratulacje!

 
efekt końcowy - ekologiczny wieniec z mchem, szyszkami i korą

 

Dodano: 23-11-2020
Uaktualniono: 23-11-2020