Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Domki dla dzieci i zestawy zabaw

Drewniane domki dla dzieci to świetne miejsce zabaw dla naszych pociech. Przy odrobinie wyobraźni, której zazwyczaj nie brak dzieciom, mały domek może stać się bajkową krainą Smerfów, Piotrusia Pana czy też Królewny Śnieżki. Domki ogrodowe dla dzieci mogą być drewniane lub plastikowe. Konstrukcja drewniana jest stabilna, ale wymaga impregnacji. Natomiast plastik jest lekki i może ulec zniszczeniu, ale jest łatwy w czyszczeniu i nie trzeba do impregnować.

Wszystkie produkty(39)

z2
1649 zł/ szt.
(1)
1399 zł/ szt.
(115)
1149 zł/ szt.

Dowiedz się więcej

Zabawa w gronie rówieśników ma istotny wpływ na prawidłowy rozwój dziecka. Ogrodowe domki dla dzieci i zestawy zabaw, którym niestraszne są opady deszczu, zachęcają najmłodszych do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Ogromny wybór domków ogrodowych sprzyja dopasowaniu ich do dowolnej aranżacji otoczenia. Dysponując mniejszą przestrzenią, warto sięgnąć po mobilne namioty ogrodowe lub zestawy zabaw, które umilą dzieciom rozrywkę na dworze.

Ogrodowe domki dla dzieci – sposób na kreatywne spędzanie czasu

Ogrodowe domki dla dzieci to obiekty przeznaczone do różnorakich zabaw. Zapewniają pewną dozę prywatności, rozwijają wyobraźnię, a ponadto kształtują przyzwyczajenia związane z troską o otoczenie, utrzymaniem porządku, sprawowaniem opieki oraz planowaniem zajęć. W środku ogrodowy domek może przypominać ten prawdziwy, ale równie dobrze może być miniaturową wersją szpitala albo szkoły. Zadaszenie chroni użytkowników przed warunkami atmosferycznymi, niemniej zabawa toczy się na świeżym powietrzu.

Ogrodowe domki dla dzieci mogą być wykonane z drewna lub tworzywa sztucznego. Wybór zależy przede wszystkim od preferencji dziecka i rodziców.

Ogrodowe domki z drewna

Domki z drewna są cięższe od tych z tworzywa sztucznego, a zatem charakteryzują się lepszą stabilnością. Obiekty tego typu z reguły są też większe niż ich plastikowe odpowiedniki. Ponadto zapewniają dodatkowe atrakcje: nierzadko mają pomost, huśtawkę, ściankę wspinaczkową lub zjeżdżalnię. Warto wziąć pod uwagę fakt, że ogrodowy domek z naturalnego surowca może być umieszczony na drzewie. Taka lokalizacja jest dla dzieci dodatkowym atutem. Co więcej, drewniany domek da się pomalować na dowolny kolor. Co jakiś czas należy go zaimpregnować, by nie niszczał pod wpływem warunków atmosferycznych.

Ogrodowe domki z plastiku

Ogrodowe domki z tworzywa sztucznego są odpowiednie zwłaszcza dla mniejszych dzieci – tych w wieku poniżej 3 lat. Obiekty tego typu można łatwo przenosić. Rodzic lub opiekun może więc ustawić domek w takim miejscu, by stale widzieć bawiące się dziecko. Co więcej, domki z plastiku z reguły są pozbawione ostrych krawędzi, a zatem – bezpieczne. Fakt, że zwykle mają wyraziste, jaskrawe kolory, podnosi ich atrakcyjność w oczach dzieci.

Namioty ogrodowe

Namiot ogrodowy, mający kształt tipi, także jest idealnym miejscem do zabaw angażujących wyobraźnię. Kolorowe wigwamy mogą pełnić funkcję indiańskiego domostwa albo średniowiecznej warowni – to wyłącznie kwestia fantazji. Namiot z pewnością zapewni najmłodszym świetną, a zarazem bezpieczną, rozrywkę.

Domek dmuchany – plac zabaw rodem z wesołego miasteczka

Dmuchane domki i zamki wielu dzieciom kojarzą się z emocjonującymi wizytami w wesołych miasteczkach. Taką atrakcję można umieścić we własnym ogrodzie, tym bardziej że pozytywnie wpływa ona na koordynację ruchową dzieci. Mając łatwy dostęp do dmuchanego zamku, z pewnością pokochają zabawę na świeżym powietrzu.

Zestawy zabaw do ogrodu – sposób na integrację dzieci i rodziców

O ile małe domki ogrodowe i namioty są przeznaczone przede wszystkim dla najmłodszych dzieci, o tyle zestawy zabaw do ogrodu mogą posłużyć również tym starszym. To idealny sposób na wspólne spędzanie czasu z rodzicami. Wśród zestawów doskonalących dziecięce umiejętności i rozwijających zainteresowania, znajdują się m.in.:

  • zestawy gier do zabaw wodnych – składają się z dużej, napełnianej wodą podstawki oraz akcesoriów, takich jak łodzie i amfibie. Zestawy tego typu z reguły mogą być rozbudowywane;
  • stoły ogrodnicze – ich wysokość jest dostosowana do wzrostu dzieci. Takie stoły mają miejsce na podłoże dla roślin. Są sprzedawane razem z akcesoriami ogrodniczymi: grabkami, motykami, doniczkami, etykietami do podpisywania sadzonek;
  • domki ogrodnicze – służą do uprawiania roślin i są wyposażone w szereg niezbędnych akcesoriów. Co więcej, domek można zamknąć;
  • bary plażowe – stanowiska do przygotowywania lodów i koktajli, sprzedawane w razem z plastikowymi maszynkami do lodów, posypkami, naczyniami, bezpiecznymi sztućcami, zabawkową kasą itp.;
  • grille dla dzieci – duże kuchnie ogrodowe, często wyposażone w dodatkowe akcesoria: frytkownicę, sztućce, doniczki na zioła itp.;
  • tory przeszkód – składają się z różnych chwytaków, huśtawek, drabinek. Żeby je zainstalować, warto mieć w ogrodzie drzewo;
  • place zabaw – mogą mieć stoliki, huśtawki, zjeżdżalnie, drabinki, ścianki wspinaczkowe i inne elementy, dzięki którym dziecko będzie rozwijało się ruchowo.

Szukasz praktycznych wskazówek?

Znamy odpowiedź na Twoje pytania! Zobacz skuteczne porady, które przygotowaliśmy z ekspertami Leroy Merlin.