Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Ochrona przed owadami

Nikt nie lubi natrętnych owadów, które uprzykrzają nam wypoczynek w ogrodzie lub na tarasie. Chronić przed nimi możemy się na różne sposoby. W myśl zasady "lepiej zapobiegać niż leczyć" (ukąszenia rzecz jasna) najlepszym rozwiązaniem będą lampy owadobójcze, odstraszacze komarów oraz moskitiery do okien i drzwi. Podczas biwakowania lub na wycieczce doskonale sprawdzi się spray lub opaska na komary oraz świece antykomarowe.

Wszystkie produkty(143)

z8

Dowiedz się więcej

Moskitiera to najpopularniejszy środek przeciwko owadom latającym. Jest całkowicie bezpieczna dla człowieka, stanowi solidną barierę dla insektów, ale ich nie zabija. Doskonałą formą ochrony przed owadami są też lampy owadobójcze czy świece lub pochodnie, które odstraszają lub uśmiercają insekty. Z kolei preparat na komary czy odstraszacz kleszczy sprawdza się do zabezpieczenia przed pieszą lub rowerową wyprawą w plener. Dużą popularnością cieszą się też środki na inne owady, jak mrówki, mole, prusaki, pająki, pluskwy czy muchy.

Grupy produktów odstraszających owady

W ofercie sklepów Leroy Merlin jest wiele produktów, które chronią przed ukąszeniami komarów. Poza preparatami na komary dostępne są też środki na kleszcze, muchy, mrówki, osy, a nawet pająki. W sklepach Leroy Merlin podzieliliśmy produkty chroniące przed owadami na cztery kategorie:

 • Moskitiery ‒ specjalne siatki montowane do ościeżnic okien lub drzwi, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Ich montaż jest bardzo prosty i nie wymaga specjalistycznego sprzętu. Najpopularniejszym rodzajem jest moskitiera na okno, którą montuje się przy pomocy rzepów. Dostępne są moskitiery w różnych kolorach, wszystkie przepuszczają światło i powietrze. W tej kategorii produktów oferujemy też moskitiery na drzwi, do łóżka czy przyczepy kempingowej.
 • Preparaty na komary i inne owady ‒ z produktami tego rodzaju należy obchodzić się ostrożnie, ponieważ niektóre z nich mogą zawierać substancje chemiczne. Dostępne są środki w postaci sprayu, granulatu, płynu, żelu czy proszku.
 • Pochodnie i świece ‒ produkty, które dzięki swoim właściwościom odstraszają głównie komary. Jest to bardzo proste i wygodne rozwiązanie. Pochodnię wystarczy wbić w ziemię i napełnić specjalnym płynem, który pod wpływem spalania wydziela zapach skutecznie odstraszający komary.
 • Lampy owadobójcze i odstraszacze komarów ‒ lampy zwabiające i zabijające owady są skutecznym sposobem radzenia sobie z natrętnymi muchami czy komarami. Sprawdzają się zarówno w otoczeniu otwartym, jak i zamkniętym. Im większa moc lampy i żarówki, tym większe pole jej działania. Poza lampami owadobójczymi dostępne są również tradycyjne packi na owady lub odstraszacze elektryczne wydzielające zapach, który odstrasza różne gatunki insektów.

Moskitiera ‒ powiedz „nie” owadom w domu!

Owady i insekty mogą przenosić groźne bakterie i wirusy. Natrętne i wszechobecne muchy są odpowiedzialne za groźne choroby, takie jak dur brzuszny czy czerwonka. Mogą także przyczynić się do zakażenia salmonellą, a także pasożytami i grzybami. Kłopot stanowią nie tylko drobnoustroje. Owady żądlące mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Z tych powodów zalecane jest zastosowanie moskitier.

Moskitierami nazywa się specjalne siatki, które zapobiegają przedostawaniu się owadów do domu. Są cienkie, przepuszczają powietrze i światło, nie powodują przyciemnienia okna oraz są bardzo proste w montażu. Poza wykorzystaniem domowym moskitiery mają zastosowanie również w przyczepach kempingowych czy domkach holenderskich. Przed zakupem takiego produktu warto zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów.

Rodzaj moskitiery. W ofercie Leroy Merlin dostępne są moskitiery na okno oraz moskitiery na drzwi. Moskitiery do okien są najpopularniejsze. Zamontowanie takiej moskitiery jest bardzo łatwe i nie wymaga późniejszego zdejmowania czy konserwacji. Tego rodzaju siatki mogą być montowane do ościeżnic okien uchylnych (otwieranych do wewnątrz, jak i na zewnątrz), dzięki czemu można otwierać i uchylać okna bez obawy przed niechcianymi owadami. Moskitiery na drzwi są mniej popularne, jednak równie funkcjonalne, jak moskitiery na okna. Różnią się one tym, że są łączone za pomocą magnesów na środku siatki, co umożliwia korzystanie z drzwi nawet wtedy, gdy są chronione.

Sposób montażu. Kupując moskitierę, warto zwrócić uwagę na sposób, w jaki będzie zamontowana. W Leroy Merlin dostępne są cztery kategorie moskitier:

 • na magnes ‒ głównie moskitiery drzwiowe. Całość jest mocowana na taśmę samoprzylepną z rzepem do ościeżnicy, a magnes znajduje się pośrodku siatki, tworząc przejście;
 • na rzep ‒ w większości moskitiery okienne. Są dostępne w różnych wymiarach, zgodnych z uniwersalnymi rozmiarami okien w blokach czy domach jednorodzinnych. Każdą siatkę montuje się do ramy okiennej, przyklejając taśmę samoprzylepną z rzepem. Moskitierę można zdejmować, odczepiając ją od rzepów;
 • na zaczepy ‒ moskitiery montowane na oknach dachowych. Moskitiera na okno dachowe powinna umożliwiać swobodne otwieranie i zamykanie okna. Taki rodzaj moskitiery jest odporny na działanie promieni UV oraz warunki atmosferyczne. Tak jak wszystkie inne moskitiery – przepuszcza powietrze i światło;
 • w ramce ‒ montaż moskitiery ramkowej wymaga nieco więcej wysiłku niż pozostałych typów, jednak jej późniejsze zdejmowanie i zakładanie jest bardzo proste. Montuje się ją na specjalnych profilach, które gwarantują stabilność i odporność siatki na uszkodzenia, co więcej, moskitiery tego typu montuje się bezinwazyjnie (bez wiercenia czy naklejania elementów na ramę okna).

Kolor i marka. Przy wyborze moskitiery ważny jest także jej kolor: biały, brązowy, czarny lub szary. Najpopularniejsze są moskitiery białe, które po zamontowaniu są praktycznie niewidoczne. Jeśli chodzi o markę, w ofercie Leroy Merlin dominują moskitiery na okna i drzwi produkowane przez dwie firmy: Artens i Velux.

Środki na komary i inne owady

Kupując preparat na komary czy inne owady, trzeba określić, czy będzie się go używać na zewnątrz, czy w domu. Wśród preparatów oferowanych przez Leroy Merlin są produkty działające na:

 • karaluchy, prusaki, pluskwy ‒ w walce z tymi insektami pomagają produkty w postaci żelu, aerozolu, proszku czy płynu. Proszek i płyn mogą być stosowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz;
 • kleszcze ‒ ochrona przed tymi owadami jest bardzo ważna, ponieważ kleszcze stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia człowieka. W ofercie Leroy Merlin są płyny, spraye i koncentraty. Preparat na kleszcze przyda się na wycieczce w plener, na łąkę czy do lasu ‒ wystarczy pokryć nim ubranie i skórę, aby skutecznie odstraszać kleszcze;
 • komary ‒ w ofercie dostępne są między innymi spirale, które należy podpalić, a następnie zdmuchnąć płomień – zawarty w spirali preparat zacznie unosić się w powietrzu, odstraszając komary. Innym rozwiązaniem jest zakup koncentratu, którego używa się w formie oprysku, zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Dostępnymi formami zabezpieczenia przed gryzącymi komarami są też spraye, płyny i proszki;
 • mole ‒ często można je spotkać w domu między ubraniami lub w kuchni. W Leroy Merlin dostępny jest płyn do oprysków (zewnętrznych i wewnętrznych) oraz lepy na mole;
 • mrówki ‒ jest wiele metod walki z tymi insektami, służą do tego m.in. granulat, proszek czy płyn, które stosuje się miejscowo, często bezpośrednio na gniazdo; po zastosowaniu preparat na mrówki powinien zostać zabezpieczony, tak aby nie miały do niego dostępu zwierzęta domowe;
 • muchy ‒ do ich zwalczania można wykorzystać preparaty w postaci sprayu, proszku, płynu, lepu i spirali;
 • osy, szerszenie, pająki ‒ do odstraszania tych insektów stosuje się płyny i aerozole. Większość z nich może być używana zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

Należy pamiętać, aby przy użyciu każdego z takich produktów zachować szczególną ostrożność i zapoznać się z instrukcją, ponieważ są to preparaty chemiczne.

Pochodnie i świece

Wykorzystanie pochodni ogrodowych i świeczek na komary jest bardzo popularnym sposobem odstraszania owadów. W ofercie Leroy Merlin są pochodnie bambusowe, które są lekkie i łatwe w transporcie. Są dostępne w dwóch rodzajach: o wysokości 90 lub 120 cm. Całość składa się z pochodni, zbiorniczka na paliwo, knota, nakrętki bezpiecznej. Dzięki temu rozwiązaniu mamy okazję do stworzenia unikalnego klimatu i jednocześnie doświetlenia ogrodu. W połączeniu z olejami zapachowymi doskonale odstrasza komary. Czas palenia uzależniony jest od zastosowanego paliwa (oleju). Dzięki nakrętce i metalowemu zbiorniczkowi te odstraszacze można wykorzystać wielokrotnie, wystarczy uzupełnić paliwo. Ich montaż jest dosyć łatwy ‒ wystarczy wbić pochodnię zaostrzonym końcem w ziemię, nalać odpowiednią ilość specjalnego oleju i zapalić knot. Konserwacja i wymiana poszczególnych elementów pochodni jest bardzo prosta. W Leroy Merlin można dokupić olej i knoty.

Lampy owadobójcze i odstraszacze komarów

Lampy na owady są skutecznym urządzeniem w walce z owadami. Są zasilane prądem, a ich ważną cechą jest moc ‒ im większa, tym większy zasięg działania ma lampa. Ten rodzaj lampy posiada specjalny rodzaj świetlówek UV. Tego typu produkt skutecznie zwalcza uciążliwe komary. Lampa owadobójcza działa także na inne owady: muchy, szerszenie, osy i mole. W ofercie Leroy Merlin dostępne są lampy o mocy od 3 do 40 W. Te najmniejszej mocy obejmują obszar do 30 m², a o największej – do 130 m². W każdej z lamp wykorzystywana jest świetlówka o odpowiedniej mocy, w urządzeniach, których obszar działania jest większy niż 45 m², stosowane są dwie świetlówki. Lampa owadobójcza zwabia owady, emitując światło, a następnie razi je prądem, gdy wejdą w kontakt z metalową kratką, którą obudowana jest świetlówka.

Odstraszacze są mniejszą i tańszą alternatywą lamp na owady. Wykorzystuje się je głównie w domach i mieszkaniach. Są proste w użyciu ‒ wystarczy zaaplikować płyn i włożyć produkt do gniazdka elektrycznego. Odstraszacze wykorzystują płyny lub wkłady. Produkty tego typu mają dużo mniejszy zasięg działania ‒ maksymalnie 20 m². Włączone urządzenie wydziela substancję, która odstrasza owady, głównie te latające. Substancja nie ma konkretnego zapachu, więc nie przeszkadza we śnie czy codziennym funkcjonowaniu. Jedna porcja płynu wystarcza na 60 nocy. Elektrofumigator może korzystać jednocześnie z płynu i wkładów ‒ te drugie są nieco mniej wydajne. Działa nawet przy otwartych oknach i włączonym świetle. Wkład zabezpiecza pomieszczenie przez ok. 10 godzin. Optymalną ochronę uzyskuje się po 30 min. od włączenia.

Packi na muchy są tradycyjnym sposobem radzenia sobie z każdym rodzajem owadów, zwłaszcza z muchami. Są zdecydowanie tańsze od lamp czy odstraszaczy, jednak dużo mniej efektywne. Packi można wykorzystywać do walki z pojedynczymi insektami, nie mają działania obszarowego, jak w przypadku droższych produktów z tej kategorii. Packa na muchy firmy Bros jest mocniejsza w budowie i większa od tradycyjnych pacek. Konstrukcja przedmiotu ułatwia prawidłowe wycelowanie i skuteczność trafień. Packa skutecznie likwiduje owady latające i biegające. Produkt z trwałego tworzywa, dostępny w kilku barwach.