Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Poduszki ogrodowe

Poduszki na meble ogrodowe z pewnością zwiększą komfort wypoczynku, a nasze meble ogrodowe zyskają kolorową ozdobę. Do wyboru mamy poduszki na krzesła ogrodowe z oparciem, poduszki na same siedziska oraz na całe leżanki. Poduszki ogrodowe muszą być wykonane z grubszego materiału, który jest bardziej wytrzymały. Warto też dobrać odpowiedni kolor do naszych mebli, przy czym pamiętajmy, że na ciemniejszych barwach brud będzie mniej widoczny.

Wszystkie produkty(176)

z9

Dowiedz się więcej

Poduszki ogrodowe

Poduszki na meble ogrodowe są wygodne i dodają stylu aranżacji. Na krześle, bujanej ławce czy fotelu z poduszką siedzi się znacznie wygodniej. Strefa wypoczynkowa z takimi dodatkami prezentuje się o wiele lepiej – jest przytulniejsza i zachęca do relaksu. Co warto wiedzieć o poduszkach na meble ogrodowe?

Poduszki na meble ogrodowe – jakie powinny być?

Choć wyglądają całkiem zwyczajnie – jak poduszki na sofie albo na sypialnianym łóżku – poduszki ogrodowe są wykonane z innych materiałów i mają zupełnie odmienne właściwości. Przede wszystkim muszą być odporne na wilgoć, zabrudzenia i długotrwałe działanie promieni słonecznych. Takie poduszki są wypełniane różnego rodzaju piankami i pokrywane mocnymi, syntetycznymi tkaninami, wodo- i plamoodpornymi. Niektóre modele mają całkowicie nieprzemakalny spód, dzięki czemu można je kłaść na mokrych meblach czy na wilgotnej trawie.

Na co zwracać uwagę, wybierając poduszki ogrodowe?

Poza estetyką istotne są także inne cechy poduszek:

  • Zdejmowana poszewka – to praktyczny element, który pozwala na łatwe utrzymywanie poduszek ogrodowych w czystości. Zdejmowane poszewki można zazwyczaj uprać, co jest najwygodniejszym sposobem czyszczenia ich.
  • Mocowanie poduszki do mebla – dobrze, jeśli jest taka możliwość. Wszelkiego rodzaju sznurki, gumki, kieszonki oraz zakładki pomagają przytrzymać poduszkę w odpowiednim miejscu. Tym samym poprawiają ergonomię.
  • Rozmiar poduszek na meble ogrodowe – musi być dobrze dopasowany, nie tylko ze względów estetycznych, ale także praktycznych. Zbyt małe poduszki, poza tym, że nie wyglądają elegancko, są po prostu niewygodne. Za duże mogą z kolei zsuwać się z mebli i szybciej niszczyć.
  • Wypełnienie poduszki – to najczęściej silikon lub pianka poliuretanowa. Siedzenie na takim wkładzie jest komfortowe, gdyż nie traci on z czasem (lub traci bardzo nieznacznie) swojej sprężystości. Wybierając konkretne modele poduszek ogrodowych, warto zwrócić uwagę na gęstość pianki – im większa, tym poduszka jest twardsza i daje lepsze podparcie.
  • Pokrycie poduszek – materiał musi mieć odpowiednią gramaturę (im większa, tym jest on grubszy i odporniejszy na uszkodzenia mechaniczne), powinien być także mało nasiąkliwy, mieć wysoką odporność na zabrudzenia i nie tracić koloru na skutek działania promieni słonecznych. Takie właściwości mają m.in. materiały z domieszką akrylu, poliestru, teflonu.

Czy poduszki zewnętrzne mogą przez cały sezon leżeć na zewnątrz?

Poduszki na meble ogrodowe (huśtawki, ławki, leżanki, fotele hamakowe i inne) są odporne na słońce i deszcz. Nie wchłaniają wilgoci, a jeśli mocno zmokną, szybko wysychają. Nie zaleca się jednak, aby przez cały sezon były wystawiane na działanie warunków atmosferycznych. Jeśli meble znajdują się w altanie, na zadaszonym tarasie lub zabudowanym balkonie – nie ma problemu. Jeżeli jednak stoją pod gołym niebem, poduszki warto w miarę możliwości zabezpieczać np. przed ulewnymi deszczami. Całe meble warto okryć specjalnymi pokrowcami, które dość łatwo można zakładać i zdejmować. Na działce można również postawić specjalną skrzynię ogrodową do przechowywania poduszek i innych drobiazgów. Niektóre skrzynie mogą jednocześnie pełnić funkcję siedziska bądź stoika. Warto rozważyć ich zakup.

Poduszki na meble ogrodowe – ciekawy dodatek stylistyczny

Poduszki na meble ogrodowe występują w dziesiątkach wzorów i kolorów. Dlatego można je łatwo dopasować do dowolnego stylu. Wymiana samych poduszek pozwala na łatwe i niedrogie odświeżenie wystrój tarasu lub balkonu. Te pokryte geometrycznymi wzorami wyglądają nowocześnie, modele z frędzlami wprowadzą klimat boho, poduszki z motywami kwiatowymi mają w sobie nutę ciepła, tradycji.

Szukasz praktycznych wskazówek?

Znamy odpowiedź na Twoje pytania! Zobacz skuteczne porady, które przygotowaliśmy z ekspertami Leroy Merlin.