Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Dmuchańce, pontony, koła do pływania

Dmuchańce, pontony i koła do pływania z pewnością dostarczą wiele radości i rozrywki każdemu użytkownikowi, bez względu na wiek. Dmuchane flamingi i jednorożce zrobią furorę na basenie i miejskim kąpielisku. Materac nadmuchiwany pozwoli Ci komfortowo wypocząć nad jeziorem i zaznać kąpieli nie tylko wodnej, ale i słonecznej. Pompowane place zabaw to propozycja dla najmłodszych – mały brodzik, zjeżdżalnia, gry wodne – to tylko niektóre atrakcje dla dzieci jakie oferują tego typu produkty. Nie czekaj, zamów on-line z dostawą lub z odbiorem w sklepie i uatrakcyjnij weekendowy wyjazd na camping i wakacje nad wodą.

Wszystkie produkty(9)

z1
z

Dowiedz się więcej

Wybór dmuchanych akcesoriów do kąpieli jest ogromny. Trudno wyobrazić sobie letni wypoczynek z dziećmiw towarzystwie dzieci bez tego typu dodatków. Można je umownie podzielić na dwie kategorie: zabawki do nauki pływania i te, które mają wyłącznie urozmaicać czas spędzony nad wodą. Dmuchańce, pontony, koła do pływania – jak można je wykorzystać?

Dmuchańce do nauki pływania

W ofercie znajdują się nadmuchiwane akcesoria, służące do nauki pływania, wiosłowania czy innych aktywności, związanych ze sportami wodnymi. Są to wszelkiego rodzaju koła i rękawki.

Koła do pływania są dostępne w różnych rozmiarach, zależnie od wieku użytkownika. Zapewniają stabilne podparcie ciała. Umożliwiają pełny zakres ruchu nóg, natomiast znacznie ograniczają ruchy wykonywane rękami. Większe koła – dla starszych dzieci – mogą posiadać (jeden lub dwa) plastikowe uchwyty, zwiększające bezpieczeństwo. Dla najmłodszych można wybrać koła ze specjalnym wypełnieniem w środku (rodzajem siedziska), które ma jedynie dwa niewielkie otwory na nóżki dziecka. Niektóre modele są także wyposażone w wygodne oparcie pod plecy.

Innymi dmuchańcami, które przydadzą się do nauki pływania są rękawki. Utrzymują początkującego pływaka na powierzchni. Pozwalają skupić uwagę dziecka na technice pływania i zwalczyć lęk przed głęboką wodą.

Dmuchane akcesoria do zabawy w wodzie

Ich rozmiary, kształty i możliwości są ogromne – począwszy od najprostszych, pojedynczych kół do zabawy, przez różnej wielkości dmuchane materace, pontony i zabawki, na skomplikowanych zjeżdżalniach i wodnych placach zabaw kończąc.

  • Materace – dostępne są zarówno klasyczne materace prostokątne, jak i te o ciekawych formach np. materace jednorożce lub flamingi.
  • Dmuchane zabawki (piłki, zwierzęta itp.) – z jednej strony sprawiają mnóstwo radości najmłodszym. Z drugiej, mogą bawić się nimi również dorośli np. podczas rodzinnej gry w piłkę plażową.
  • Zjeżdżalnie wodne – pozwalają na wyjątkową zabawę w ogrodzie. Dzieci mogą ślizgać się po wodnej macie i tym samym aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Zjeżdżalnie wodne to świetny sposób na ochłodę.

Na co zwrócić uwagę, kupując dmuchańce, pontony i koła do pływania?

  • Bezpieczeństwo jest najważniejsze – rękawki i koła do nauki pływania powinny mieć specjalne atesty, określające, że użyte do produkcji materiały są bezpieczne dla dzieci i niemowląt, przykładowo – nie powodują uczuleń.
  • Wielkość zabawki powinna być dostosowana do wieku dziecka. Maluchy na zbyt dużych, dmuchanych zabawkach, nie czują się bezpiecznie. Najbezpieczniejsza zabawka to ta, którą maluch może sam złapać czy objąć ręką. Niezależnie od jej rodzaju, żadne dziecko nie powinno przebywać w wodzie bez nadzoru osoby dorosłej.
  • Wszystkie zawory powietrza powinny być chowane, tak, aby dziecko przypadkiem nie wypuściło powietrza z zabawki. Bezpiecznym rozwiązaniem są dmuchańce wielokomorowe. Nawet jeśli powietrze ucieknie z jednej komory (np. na skutek przedziurawienia), pozostałe powinny utrzymać dziecko na wodzie.

Szukasz praktycznych wskazówek?

Znamy odpowiedź na Twoje pytania! Zobacz skuteczne porady, które przygotowaliśmy z ekspertami Leroy Merlin.