Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Baseny ogrodowe i akcesoria

Baseny ogrodowe będą znakomitym miejscem relaksu dla całej rodziny. Przy wyborze basenu weź pod uwagę ile miejsca możesz na niego przeznaczyć oraz kto będzie z niego korzystał, aby dopasować jego głębokość i akcesoria dodatkowe. Przy większych basenach stelażowych niezbędna okazać się może chemia basenowa. W upalne dni baseny przydomowe zapewnią ochłodę bez konieczności wyjazdu "nad wodę" poza miasto.

Wszystkie produkty(237)

z12

129 zł/ szt.

49,99 zł/ szt.

Dowiedz się więcej

W upalne dni najlepszym sposobem na ochłodę jest skorzystanie z kąpieli. Dobrym rozwiązaniem może być zakup basenu ogrodowego, który można dobrać do indywidualnych preferencji. W ofercie Leroy Merlin dostępne są baseny do ogrodu, a także prysznice ogrodowe i elementy potrzebne do zbudowania kurtyny wodnej. W chłodniejsze dni sprawdzi się ogrodowe jacuzzi, gwarantujące relaks dzięki odprężającemu masażowi oraz funkcji podgrzewania wody.

Baseny ogrodowe, brodziki, jacuzzi – jak dokonać najlepszego wyboru?

Aby móc ochłodzić się w upalne dni w zaciszu własnego ogrodu, warto rozważyć zakup basenu ogrodowego. W zależności od potrzeb i zasobności portfela do wyboru są produkty różnego typu. W ofercie sklepów Leroy Merlin są następujące rodzaje basenów:

 • Basen dla dzieci – zazwyczaj są to małe dmuchane baseny o niewielkich gabarytach i głębokości. Są przeznaczone do zabawy dla małych dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z pływaniem. Ich rozłożenie i złożenie jest proste i szybkie. Są to produkty w niskich cenach.
 • Basen rozporowy – basen o większych gabarytach, przeznaczony zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W zależności od wybranego rozmiaru może pomieścić od 2 do kilku osób. Zaletą basenów rozporowych łatwość rozłożenia (kształt basenu jest utrzymywany przez naturalne ciśnienie wody i nadmuchiwaną obręcz), a także przystępna cena.
 • Basen stelażowy – jest droższy niż basen rozporowy ze względu na konstrukcję zawierającą metalowy stelaż usztywniający ścianki. Wielkość oraz głębokość basenów pozwala na większą swobodę kąpieli, a czasem nawet na pływanie i nurkowanie. Baseny stelażowe mogą pomieści nawet kilkanaście osób. Osoby rozważające zakup basenu stelażowego muszą dysponować odpowiednią ilością miejsca, aby pomieścić całą jego konstrukcję.
 • Jacuzzi ogrodowe – określane także jako nadmuchiwane spa, umożliwia relaks i odprężenie poprzez masaż bąbelkowy dzięki wbudowanym dyszom powietrznym i/lub wodnym. W zestawie znajduje się także grzałka do wody, dzięki której można ją podgrzać do temperatury 40℃. Jacuzzi ogrodowe jest wykonane z trwałych materiałów zapewniających wytrzymałość oraz duży komfort użytkowania. Jego zaletą jest możliwość szybkiego rozłożenia i złożenia.
 • Wybierając basen ogrodowy, trzeba zadeklarować, ile miejsca w ogrodzie chce się lub można przeznaczyć na ten cel. Należy również określić przybliżoną liczbę osób mających korzystać z basenu, z uwzględnieniem tego, czy będą to jedynie dorośli, czy również dzieci. W przypadku dzieci niezbędne jest dobranie bezpiecznej głębokości. Uwzględniając wszystkie powyższe czynniki, można skupić się na wyborze kształtu. W Leroy Merlin oferujemy baseny ogrodowe okrągłe lub prostokątne, a wybór jest uzależniony głównie od miejsca, w którym basen ma zostać rozłożony.

  Akcesoria basenowe – co może się przydać?

  Kupując basen ogrodowy, warto od razu pomyśleć, jakie akcesoria basenowe będą potrzebne lub jakie mogą poprawić komfort korzystania z niego. W sklepie Leroy Merlin są różnego rodzaju akcesoria basenowe, które należy dobierać w zależności od rozmiaru zakupionego basenu. Najczęściej kupowane przez klientów produkty to:

  Kupując basen ogrodowy, warto zaopatrzyć się także w inne akcesoria do basenu, takie jak:

  • mata pod basen;
  • pokrywa basenowa zapobiegająca zanieczyszczaniu basenu np. przez liście;
  • zestaw naprawczy do folii basenowej, który w przypadku uszkodzeń szybko i skutecznie pomoże w zabezpieczeniu powstałych dziur czy rozcięć. Zestaw najczęściej zawiera łatkę, tubkę z klejem oraz wacik. Dużym plusem jest możliwość zastosowania tego produktu pod wodą, jak i na suchej nawierzchni.

  Chemia basenowa

  Mając basen w ogrodzie, trzeba we własnym zakresie zadbać o utrzymanie odpowiedniej czystości wody poprzez hamowanie rozwoju i wyeliminowanie glonów oraz dostających się do basenu zanieczyszczeń. Istotne jest również utrzymanie właściwego pH wody, zwłaszcza gdy korzystają z niej dzieci. Najkorzystniejsze pH dla skóry mieści się w przedziale 7,0‒7,4. W sklepach Leroy Merlin można znaleźć środki do czyszczenia basenów, które należy zastosować już przy pierwszym napełnieniu zbiornika. Oferujemy:

  • granulaty – umożliwiają szybką dezynfekcję wody w basenach ogrodowych, nie pozostawiają nieprzyjemnego osadu. Jest to produkt nie tylko łatwy w użyciu, ale również nadający się do wody o różnych stopniach twardości. Chcąc utrzymać odpowiednie pH, należy stosować granulaty co kilka dni;
  • płyny – można wyróżnić płyny stosowane do utrzymania odpowiedniej czystości wody, jak również takie, które pomagają w utrzymaniu właściwego stanu tworzywa, z którego wykonany jest basen. Można je stosować jako środek skoncentrowany lub rozcieńczony w zależności od produktu i wielkości basenu, w którym mają być zastosowane;
  • tabletki – eliminują glony oraz wszelkie zanieczyszczenia, utrzymując odpowiednie pH wody. Działanie tabletek polega na ich powolnym rozpuszczaniu, a utrzymanie efektów zależy od stanu pogody, temperatury wody czy stopnia zanieczyszczenia. Należy uwzględnić również liczbę osób korzystających z basenu. W zależności od rodzaju tabletek należy je stosować raz w tygodniu lub co 2–3 dni;
  • wkłady (postać stała) – są wykorzystywane głównie do poprawy działania filtrów stosowanych w basenach ogrodowych, a ich rozpuszczalność jest określona na około 12 godzin.

  Dobierając środek, należy uwzględnić przede wszystkim wielkość basenu i dawkowanie preparatu, aby nie przekroczyć zalecanej przez producentów częstotliwości użycia.

  Urządzenia do czyszczenia basenów – na co należy zwrócić uwagę?

  Do utrzymania czystości wody w basenach ogrodowych niezbędne jest zaopatrzenie się nie tylko w chemię basenową, ale również w profesjonalne urządzenie do czyszczenia basenu. W ofercie Leroy Merlin w kategorii urządzeń do czyszczenia basenów są:

  • skimmery ‒ urządzenia przeznaczone do zbierania większych zanieczyszczeń z powierzchni wody. Skimmer należy podłączyć do pompy (przed podłączeniem sprawdź jakiej wydajności musi być pompa) i zawiesić na ścianie basenu. Udogodnieniem jest możliwość regulacji szerokości zawieszki;
  • odkurzacze do basenów i oczek wodnych – opierają swoją funkcjonalność na podłączeniu do pompy filtrującej i wyłapywaniu brudu oraz piasku z dna basenu. Zaletą jest możliwość podłączenia do większości dostępnych urządzeń;
  • pompy filtrujące – utrzymują odpowiedni poziom czystości wody. Są wyposażone w separator do większych zanieczyszczeń i wykonane z tworzywa sztucznego, co zapobiega korozji. Do pomp można dokupić dodatkowo filtry lub wymienne wkłady;
  • siatka powierzchniowa z drążkiem – najprostszy przyrząd, jaki można wykorzystać do czyszczenia basenu. Pozwala wyłapać unoszące się na powierzchni wody liście czy inne zanieczyszczenia;
  • zestawy do kontroli wody – zawierają paski umożliwiające zbadanie stężenia chloru, zasadowości czy pH wody przy pomocy kolorowej skali porównawczej dostępnej na opakowaniu.

  Wśród urządzeń do czyszczenia basenów znajdują się także produkty, które ułatwiają stosowanie chemii basenowej. Można do nich zaliczyć przede wszystkim pływaki do chemii basenowej oraz pływające boje dozujące tabletki, dzięki którym zaoszczędzimy swój czas.

  Wybierając urządzenie, podobnie jak w przypadku środków chemicznych, powinniśmy kierować się wielkością basenu ogrodowego oraz liczbą osób, które z niego korzystają.

  Prysznice ogrodowe, kurtyny wodne

  Oferta sklepów Leroy Merlin w kategorii basenów nie ogranicza się jedynie do basenów ogrodowych, akcesoriów czy środków pozwalających utrzymać odpowiednią czystość wody. Warto wspomnieć o nieco mniej popularnych, ale bardzo funkcjonalnych kurtynach wodnych oraz prysznicach ogrodowych. Wypoczywając latem w ogrodzie, często osłaniamy się od słońca przy pomocy parasoli czy daszków, które stanowią doskonałe miejsce na zamontowanie kurtyny wodnej. Jej montaż jest bardzo szybki i prosty a tworzona przez nią mgiełka potrafi obniżyć temperaturę nawet o 6℃. Kolejnym sposobem na ochłodę jest zastosowanie prysznica ogrodowego, który dzięki małym gabarytom i prostej konstrukcji można błyskawicznie zamontować bezpośrednio w ziemi lub na specjalnym stelażu. Dzięki funkcjonalności i niewielkim gabarytom prysznic ogrodowy doskonale nadaje się do tego, aby zabrać go ze sobą na rodzinne wakacje. W ofercie Leroy Merlin dostępne są także węże zraszające, odporne na glony i promienie UV, dzięki którym w odpowiedni sposób łatwo można nawodnić ogrodowe rośliny.