Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Multiramki, galerie na zdjęcia

Galeria fotografii rodzinnych, fotek z wakacji, zdjęć upamiętniających ważne chwile w życiu, powinna się znaleźć w każdym domu. Wybierz galerię odpowiednią dla Ciebie. Przejrzyj zaprezentowane tu galerie, wybierz odpowiedni kolor, kształt, materiał wykonania galerii.

Wszystkie produkty(37)

z2
(1)
71,90 zł/ szt.
69,90 zł/ szt.
22,90 zł/ szt.
17 zł/ szt.
22,88 zł/ szt.
29,99 zł / szt.
23% taniej
33,88 zł/ szt.
41,88 zł / szt.
19% taniej
(1)
99 zł/ szt.
(1)
99 zł/ szt.
(3)
69,99 zł/ szt.
(6)
69,99 zł/ szt.
(4)
69,99 zł/ szt.
(3)
99 zł/ szt.
(3)
34,90 zł/ szt.
34,90 zł/ szt.
(2)
34,90 zł/ szt.
34,90 zł/ szt.

Dowiedz się więcej

Zdjęcia to doskonała, oryginalna i niezwykle osobista ozdoba wnętrza. Nadaje mu indywidualny charakter i sprawia, że dana przestrzeń zyskuje historię. Jedna fotografia w ramce na biurku czy na półce to jednak trochę za mało, aby osiągnąć ciekawy efekt. Żeby go wzmocnić, najlepiej zastosować multiramki lub różnego rodzaju galerie na zdjęcia, którymi można ozdobić ściany pomieszczenia.

Multiramka lub domowa fotogaleria – atrakcyjna ekspozycja zdjęć

Multiramka na zdjęcia to konstrukcja składająca się z kilku połączonych ramek (okienek). Poszczególne elementy mogą być identyczne lub różnić się między sobą wielkością, kształtem, a nawet kolorem. Sposób łączenia ramek bywa regularny lub asymetryczny. Multiramki wykonuje się m.in. z tworzywa sztucznego, drewna, metalu. Dzięki temu z łatwością można dobrać je stylistycznie do każdego wnętrza. Niektóre modele wzbogacone są dodatkowo o napisy, które mogą tematycznie wiązać się z tym, co przedstawiają umieszczone w danej multiramce zdjęcia.

Galerie na zdjęcia przyjmują różne formy. Czasami jest to jedna większa rama z miejscem na kilka lub więcej fotografii. Niekiedy w roli fotogalerii występuje ozdobna, metalowa kratka. Wystarczy przyczepić do niej spinaczami zdjęcia (taką ekspozycję można dowolnie kształtować, umieszczając tu także np. pocztówki, zapiski czy inne pamiątki). Kartkę tego typu można powiesić lub oprzeć o ścianę (jeśli taka galeria stoi na biurku, półce, kominku czy na komodzie).

Gdzie umieszczać multiramki i galerie na zdjęcia?

Zarówno multiramki, jak i fotogalerie najlepiej wieszać na ścianach. Mogą zdobić salon, sypialnię, a nawet przedpokój. Wiele zależy od samej aranżacji wnętrz, ale także od tego, czy dane zdjęcia mają być dobrze widoczne, czy mieć raczej charakter osobistych wspomnień. Te pierwsze mogą zawisnąć w salonie i tych pomieszczeniach, w których oprócz domowników bywają również goście (przedpokój, jadalnia). Osobiste zdjęcia natomiast powinny znaleźć się we wnętrzach o charakterze prywatnym (sypialnia, gabinet).

Galeria ze zdjęciami lub multiramka powinna wisieć mniej więcej na wysokości wzroku. Lepiej prezentuje się na jednolitej niż na wzorzystej powierzchni. Dobrze, aby jej design był spójny ze stylem innych dodatków zdobiących daną przestrzeń.

Jak dobierać fotografie do multiramek i galerii?

Możliwości w tym zakresie jest wiele i właściwie każdy pomysł jest dobry. Niektórzy grupują w jednej multiramce czy fotogalerii zdjęcia dobrane tematycznie (wakacje, święta, rodzina, zwierzaki, praca, znajomi, dzieci, hobby). Inni koncentrują się na tworzeniu kompozycji opartych na jakimś konkretnym motywie (zdjęcia zachodów słońca, portretowe fotografie osób, kadry upamiętniające ważne chwile i oficjalne okoliczności). Ciekawym sposobem jest także dobieranie zdjęć pod względem koloru, traktując multiramkę czy fotogalerię jak obraz, który ma wnosić do aranżacji nie tylko wspomnienia i historię, ale także konkretny akcent barwny.

Najpopularniejsze modele multiramek i fotogalerii

Największą popularnością cieszą się multiramki i fotogalerie w neutralnym, białym kolorze, z matowym wykończeniem, przeznaczone na 4-10 fotografii. W sumie zajmują one na ścianie mniej więcej kwadratowy obszar wielkości 0,5 m x 0,5 m. To opcja optymalna – zarówno do większych, jak i mniejszych pomieszczeń. Jeśli chodzi o metalowe kratki do eksponowania zdjęć i innych materiałów, szczególnie atrakcyjnie prezentują się modele w kolorze złotym (miedzianym), ale najczęściej wybierane są te najbardziej uniwersalne, czyli czarne.

Osoby, które często lubią zmieniać swoje ekspozycje i traktują ten element aranżacji bardzo dynamicznie, powinny skupić się na konstrukcjach otwartych (jak kratki na zdjęcia), które pozwalają na wiele swobody i kreatywności w tworzeniu fotogalerii. Ci, którzy rzadziej wymieniają fotografie zdobiące wnętrze, mogą z powodzeniem wykorzystywać multiramki.

Szukasz praktycznych wskazówek?

Znamy odpowiedź na Twoje pytania! Zobacz skuteczne porady, które przygotowaliśmy z ekspertami Leroy Merlin.