Tynki mokre i suche (38/53)

Tynki wewnętrzne i posadzki (odc. 38 - 42 )
Opinii 3
Poznaj sposoby tynkowania na sucho lub mokro. W tym filmie pokażemy różnicę pomiędzy tymi technikami.
Kiedy układamy
Kiedy układamy
Układanie tynków rozpoczynamy gdy dom jest już zadaszony, kiedy zamontowane są już okna i drzwi zewnętrzne oraz wszelkie instalacje ścienne i podłogowe.
Tynki suche
Tynki suche
Tynki suche to okładziny wykonane z płyt gipsowo-kartonowych lub gipsowo-włóknowych. Przykleja się je do ścian lub mocuje do rusztu, przykręconego wcześniej do muru.
Zalety tynków suchych
Zalety tynków suchych
Tynki suche po ułożeniu tworzą gładką, gotową do pomalowania powierzchnię. Są też naturalnym regulatorem mikroklimatu w pomieszczeniach. Wchłaniają nadmiar wilgoci z pomieszczenia i oddają, kiedy w pomieszczeniu robi się sucho.
Tynki mokre
Tynki mokre
Tynki mokre, czyli cementowe, cementowo-wapienne lub gipsowe, to zaprawy, które po rozrobieniu z wodą ręcznie albo maszyno nanosi się na powierzchnię ściany.
Układanie tynków mokrych
Układanie tynków mokrych
Tynki mokre są bardziej pracochłonne w układaniu i po ułożeniu wymagają wygładzenie powierzchni, np. gładzią lub wykończenia tapetą. Przed przystąpieniem do dalszych prac należy też odczekać aż zwiążą.
Tynkowanie ścian
Tynkowanie ścian
Do układania tynków na ścianach można przystąpić w momencie, gdy dom jest zadaszony, zamontowane są okna i drzwi zewnętrze oraz ułożona została instalacja elektryczna.
Dodano: 01-03-2012