Projekt wnętrza i kolejność prac wykończeniowych (43/53)

Wykończenie wnętrz (odc. 43 - 46 )
Opinii 0
Gdy prace budowlane są już zakończone, przychodzi czas na wykończenie. Dopasuj projekt wnętrza do własnych oczekiwań i gustów.
Z pomocą architekta lub samodzielnie
Z pomocą architekta lub samodzielnie
Projekt wnętrza można powierzyć specjaliście lub wykonać go we własnym zakresie. Nawet jeśli dom będzie urządzał architekt trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie są nasze oczekiwania.
Poszukiwanie inspiracji
Poszukiwanie inspiracji
Planując aranżację wnętrza warto szukać inspiracji w prasie i internecie. Nie powinno się jednak kopiować wszystkich wzorów - dobrze jest wprowadzić oryginalne rozwiązania i nieco własnej osobowości do wnętrz.
Zgodnie z oczekiwaniami
Zgodnie z oczekiwaniami
Projektant wnętrz powinien zapoznać się z gustem inwestorów, aby stworzyć wystrój, który sprosta ich oczekiwaniom. Nie warto stawiać na ekstrawagancję w aranżacji, gdyż może szybko się znudzić.
Materiały wykończeniowe
Materiały wykończeniowe
Szukając inspiracji do aranżowania wnętrz, dobrze jest wzorować się na naturze i urokach przyrody. Gdy nie wiemy jak powinna wyglądać cała aranżacja pomieszczenia, warto zacząć od wyboru konkretnego materiału, który wytyczy dalszy kierunek.
Kolejność prac
Kolejność prac
Ustalając kolejność prac wykończeniowych należy pamiętać, aby w pierwszej kolejności zakończyć prace posadzkowe a następnie przejść do montażu drzwi wewnętrznych oraz okładzin ściennych.
Dodano: 01-03-2012