Nakładanie tynku strukturalnego

Opinii 14
Relief na ścianie stanowi jeden z ciekawszych elementów dekoracyjnych ściany. Zobacz jak go samodzielnie wykonać
Tynk strukturalny
Tynk strukturalny
Tynk strukturalny jest doskonałym materiałem do stworzenia dekoracyjnych płaszczyzn na powierzchni ścian. Można go wykorzystać np. do wykonania ozdobnej ramy wokół przyszłej półki.
Niezbędne materiały
Niezbędne materiały
Do wykonania prac potrzebny będzie grunt, taśma malarska, miarka, ołówek, poziomnica, korytko, pędzel ławkowiec, tynk strukturalny, bejca, barwniki do farb i paca.
Przygotowanie do prac
Przygotowanie do prac
Pierwszy krok to wyznaczenie płaszczyzny, na której zostanie ułożony tynk strukturalny. Następnie na krawędziach ramy, która zostanie nim pokryta nakleja się taśmę malarską. Ochroni ona resztę ściany przed zabrudzeniem.
Nakładanie tynku
Nakładanie tynku
Powierzchnię ścian pokrywa się gruntem. Gdy wyschnie przystępuje się do nakładania materiału strukturalnego w kierunku od zewnątrz do środka. Masę strukturalną nanosi się wałkiem malarskim.
Szlifowanie i malowanie
Szlifowanie i malowanie
Po zdjęciu taśmy pacą wenecką z nałożonym na nią papierem do szlifowania, gładzi się powierzchnię ściany. Następnie mieszanką farby z bejcą pokrywa się obszar pracy.
Prace wykończeniowe
Prace wykończeniowe
Wykonaną za pomocą tynku ramkę można ozdobić różnymi kolorami i wzorami. Ostatni krok to pomalowanie jej środka pędzlem. Należy przy tym pamiętać o zachowaniu jednego kierunku malowania.
Dodano: 15-03-2012