Montaż szafy wnękowej

Opinii 14
Szafa wnękowa to znakomite rozwiazanie na zagospodarowanie przestrzeni w Twoim pokoju. Może służyc zarówno jako garderoba w sypialni lub szafa w przedpokoju.
Niezbędne materiały
Niezbędne materiały
Do zbudowania szafy wnękowej trzydzielnej potrzebne będą m.in.: płyty meblowe, gotowe drzwi przesuwne, śruby tzw. konfirmaty, prowadnice, szlifierka kątowa, wyrzynarka, wiertarka, wkrętarka, poziomnica, kątowniki oraz listwy maskujące.
Miejsca na półki
Miejsca na półki
Na dociętych pod wymiar szafy płytach, trzeba zaznaczyć miejsca na półki. Po zaznaczeniu punktów, w których znajdą się śruby mocujące półki, tzw. konfirmaty, można przystąpić do wywiercenia otworów.
Montaż półek
Montaż półek
Należy pamiętać, aby pozostawić miejsce na system prowadnic. Dlatego zewnętrzne ścianki szafy powinny być o 10 cm dłuższe, niż ścianki wewnętrzne. Odległości otworów na półki w ściankach zewnętrznych trzeba mierzyć od tyłu.
Montaż wyposażenia
Montaż wyposażenia
Po wymierzeniu odpowiedniej długości drążka, odcina się go szlifierką kątową. Do jego zamontowania używa się specjalnych rozetek. Rozetkę z jednej strony przymocowuje się wkrętami. Druga rozetka montowana jest już razem z drążkiem.
Montaż prowadnic
Montaż prowadnic
System prowadnic montuje się wkrętami do podłogi i „sufitu” szafy. W dolną prowadnicę wkłada się specjalne stopery, ograniczające ruch drzwi. Po zamontowaniu prowadnic można osadzić drzwi i korzystać z szafy.
Dodano: 15-03-2012