Montaż okapu kuchennego

Opinii 18
Zamontuj okap kuchenny z odprowadzeniem kratki wentylacyjnej. To naprawdę nie jest trudne
Niezbędne materiały
Niezbędne materiały
Do zamontowania okapu kuchennego potrzebne będą: poziomnica, ołówek, wiertarka, wkrętarka lub śrubokręt, rury odprowadzające, kratka wentylacyjna, kołki, oraz narzędzia do podłączenia okapu do prądu.
Doprowadzenie prądu
Doprowadzenie prądu
W pierwszej kolejności doprowadza się przewód elektryczny do miejsca, w którym zostanie zawieszony będzie okap. Można w tym celu zastosować specjalne korytka, w których zostanie ukryty kabel.
Montaż okapu
Montaż okapu
Przed montażem dobrze jest wymierzyć odpowiednią wysokość, na której zostanie powieszone urządzenie. W tym celu należy zmierzyć odległość zaczepów w okapie od jego podstawy i dodać do odległości podstawy okapu od kuchenki.
Podłączenie wyciągu
Podłączenie wyciągu
Przed zawieszeniem okapu trzeba doprowadzić rury odprowadzające do kanału wentylacyjnego. Jeśli otwór wentylacyjny jest zbyt mały, aby zmieściła się w nim nowa kratka wentylacyjna, trzeba go powiększyć.
Zakończenie prac
Zakończenie prac
Po połączeniu wszystkich elementów rur i doprowadzeniu ich do kanału wentylacyjnego, można przyłączyć okap do prądu. Trzeba się wcześniej jednak upewnić, że przewody nie są pod napięciem.