Montaż muszli kompaktowej

Opinii 18
Zobacz jak szybko i sprawnie zamontować jedno z najważniejszych urządzeń w łazience
Niezbędne materiały
Niezbędne materiały
Przed przystąpieniem do montażu WC kompaktu, warto przygotować: przyłącze elastyczne, klucz, wężyk, zawór kulkowy, śruby montażowe i wiertarkę. Miskę sedesową podłącza się do odpływu za pomocą specjalnego przyłącza.
Montaż miski sedesowej
Montaż miski sedesowej
W pierwszej kolejności należy zaznaczyć na podłodze miejsca mocowania podstawy miski sedesowej. W zaznaczonych miejscach trzeba wywiercić otwory. Aby uniknąć popękania terakoty należy ustawić w wiertarce najniższe obroty. Nie wolno używać udaru.
Montaż elementu spłukującego
Montaż elementu spłukującego
Spłuczkę montuje się na śruby, które należy włożyć przez środek zbiornika. Po postawieniu spłuczki w odpowiednim miejscu na misce, można połączyć obie części przykręcając śruby od dołu miski.
Podłączenie wodne
Podłączenie wodne
Przed zamontowaniem zaworu kulkowego do otworu w ścianie warto sprawdzić, czy odcięty został dopływ wody. Gwint zaworu trzeba zaizolować specjalną taśmą przed wkręceniem. Do zamontowanego zaworu można dokręcić wężyk łączący źródło wody ze spłuczką.
Montaż deski
Montaż deski
Ostatnią czynnością jest montaż deski sedesowej. Po zmontowaniu wszystkich jej elementów, deskę można przykręcić śrubami do otworów, znajdujących się w tylnej części miski sedesowej.
Dodano: 15-03-2012