Montaż halogenów podwieszanych

Opinii 2
Oświetlenie halogenowe staje się coraz popularniejsze. Zobacz jak to wykonać.
Niezbędne narzędzia
Niezbędne narzędzia
Zanim zaczniemy pracę, zaopatrzmy się w niezbędne narzędzia. Oprócz zestawu oświetleniowego przydadzą się: poziomnica, wkrętarka, wiertarka udarowa, kołki, miarka, ołówek, gumowy młotek, obcinak do kabli oraz tester napięcia.
Przygotowania do montażu
Przygotowania do montażu
Prace rozpoczyna się od rozmontowania transformatora i za pomocą obcinaka, dopasowania przewodów do jego otworów montażowych. Następnie należy zaznaczyć ołówkiem miejsca, na otwory i kołki do zawieszenia transformatora.
Montaż transformatora
Montaż transformatora
Kolejny krok to montaż transformatora do sufitu i włączenie go do instalacji elektrycznej. Wymaga to starannego podłączenia wszystkich przewodów.
Montaż haków
Montaż haków
Na ścianie należy wyznaczyć miejsce montażu haków podtrzymujących rozpięte linki, do których mocuje się oprawy oświetleniowe. W tym celu warto skorzystać z poziomnicy.
Przygotowanie linek
Przygotowanie linek
Na końcu linek dołączonych do zestawu należy wykonać pętelki i umieścić ją na haku. Kolejny krok to odpowiednie napięcie zamocowanych linek.
Montaż opraw
Montaż opraw
Montaż halogenów podwieszanych kończy instalacja opraw oświetleniowych. Ostatni krok to wkręcenie świetlówek i nałożenie na nie osłonek.
Dodano: 15-03-2012