Montaż blatu kuchennego

Opinii 10
Kończysz zabudowę kuchni i chcesz zamontować blat? A może chcesz samodzielnie wymienić stary na nowy? Zobacz jak to zrobić
Niezbędne narzędzia
Niezbędne narzędzia
Do montażu blatu potrzebna będzie wiertarka z udarem, wkrętarka, wyrzynarka, szlifierka taśmowa, silikon, kątowniki, wkręty, kołki, taśma malarska, okulary ochronne, ołówek techniczny i poziomica.
Sprawdzanie poziomu
Sprawdzanie poziomu
Przed montażem blatu należy sprawdzić za pomocą poziomicy górną linię szafek stojących: przy ścianie i na krawędzi nad frontami. Powinny one trzymać poziom, dzięki czemu blat zostanie równo osadzony.
Stabilna konstrukcja
Stabilna konstrukcja
Jeśli szafki są dobrze wypoziomowane należy je skręcić ze sobą załączonymi do zestawu śrubami mocującymi. Dopiero tak przygotowaną stabilną konstrukcję można przykryć blatem.
Montaż blatu
Montaż blatu
Blat mocuje się do szafek od dołu wkrętami. Jego fragment wychodzący poza obręb szafki stojącej przytwierdza się do ściany. Służą do tego plastikowe kątowniki i wkręty z kołkami rozporowymi.
Wykończenie blatu
Wykończenie blatu
Na koniec montażu należy wykończyć szczelinę między blatem a ścianą. Można w tym miejscu zastosować sylikon w odpowiednim kolorze. Równą linię uzyskamy wykorzystując taśmę malarską.
Dodano: 15-03-2012