Malowanie dekoracji na ścianie

Opinii 14
Malowane dekoracje na ścianach mogą być prawdziwą ozdobą wnętrza. Zobacz jak wykonać dekoracje malowane z wykorzystaniem szablonu.
Dekoracje z szablonu
Dekoracje z szablonu
Malowane dekoracje ścienne to dobry sposób, aby wnętrze zyskało indywidualny charakter. Można je wykonać za pomocą szablonu. Jego użycie nie wymaga specjalnych umiejętności plastycznych.
Niezbędne materiały
Niezbędne materiały
Oprócz odpowiedniego szablonu do wykonania dekoracji ściennej potrzebny będzie ołówek, farba emulsyjna, pędzle, taśma malarska, a także poziomnica i miarka.
Przyklejanie szablonu
Przyklejanie szablonu
Po wyznaczeniu miejsca, w którym planujemy wykonanie ozdoby, szablon należy przyłożyć do ściany i za pomocą poziomnicy wyznaczyć poziom. Następnie przykleja się go do ściany taśmą malarską.
Malowanie dekoracji
Malowanie dekoracji
Po przyklejeniu szablonu przystępuje się do nakładania farby, czyli tzw. tapowania. Zamiast pędzla można też użyć gąbki lub wałka. Nakładając farbę należy uważać, aby jej nadmiar nie dostał się pod szablon.
Ostatnie kroki
Ostatnie kroki
Gdy szablon został już pokryty farbą należy go ostrożnie odkleić od ściany, uważając przy tym, aby wraz z taśmą nie oderwać fragmentu tynku czy istniejącej powłoki malarskiej.
Dodano: 15-03-2012