Kolory ścian i podłóg (45/53)

Wykończenie wnętrz (odc. 45 - 46 )
Opinii 0
Dobranie odpowiedniej kolorystyki nie powinno opierać się jedynie na naszym guście. Dowiedz się w jaki sposób łączyć kolory tak, by wybrane zestawienie dawało założony efekt.
Siła przeciwieństw
Siła przeciwieństw
Jednym z ciekawych i sprawdzonych rozwiązań kolorystycznych jest zestawienie koloru jasnego z ciemnym. Jeśli ściany są bardzo jasne, można zdecydować się na ciemniejszy kolor podłogi, i na odwrót.
Więcej nie znaczy lepiej
Więcej nie znaczy lepiej
Warto unikać zestawiania wielu barw we wnętrzu. Im dyskretniej potraktujemy ściany i podłogi, tym dłużej wnętrza będą się nam podobać. Staną się też bardziej uniwersalne, łatwiejsze w aranżacji.
Ściany w intensywnych kolorach
Ściany w intensywnych kolorach
Obecnie intensywne barwy stosuje na ścianach w celu wyeksponowania tych powierzchni i dostosowania ich do funkcji danego pomieszczania, np. w sali kinowej.
Kolor podłogi
Kolor podłogi
Najbardziej uniwersalne są jasne i bardzo ciemne podłogi. Ostrożnie należy podchodzić do zestawiania ścian i mebli z podłogami z drewna w odcieniach czerwonego. W tym przypadku ściany i meble powinny być w odcieniach podobnych do koloru podłogi.
Ciepłe barwy
Ciepłe barwy
Ciepłe kolory optycznie zmniejszają, a kolory zimne powiększają pomieszczenia. Pomalowanie sufitu odrobinę jaśniejszym odcieniem niż kolor ścian spowoduje, że pomieszczenie będzie wydawać się wyższe.