Jak wybrać tapetę?

Opinii 6
Tapetowanie to modny i sprawdzony sposób wykańczania ścian. Dzięki tapecie zbudujesz klimat przytulnego i przyjaznego pomieszczenia.
Pomysł na ściany
Pomysł na ściany
Tapetowanie to efektowny i sprawdzony sposób na dekoracje i wykończenie wnętrza. Dzięki tapetom ściany mogą stać się jego główną dekoracją. Ożywią wnętrze i wprowadzą do niego odrobinę koloru i dynamiki.
Dobór tapety do wnętrza
Dobór tapety do wnętrza
Przed zakupem tapety należ się zastanowić jaki rodzaj będzie odpowiedni do określonego pomieszczenia. Ważne czy planujemy tapetować salon, kuchnie, łazienkę czy może tylko przedpokój?
Praktyczne informacje
Praktyczne informacje
Na opakowaniu tapety znajdziemy szczegółowy opis jej właściwości. Dzięki niemu dowiemy się np. z jakiego jest tworzywa, czy jest odporna na zmywanie i wilgoć (co jest szczególnie istotne np. w łazience), a także jak należy ją kleić.
Różnorodność wzorów
Różnorodność wzorów
Bogaty wybór wzorów tapet pozwala na uzyskanie pomysłowych efektów dekoracyjnych, a także na różne triki – np. optycznie powiększające lub obniżające wnętrza.
Dobór kleju
Dobór kleju
Efekt tapetowania zależy w dużej mierze od dobrze dobranego kleju, zalecanego do określonego rodzaju tapety. Warto więc zwrócić uwagę na to, jaki klej poleca producent tapety.
Przydatne akcesoria
Przydatne akcesoria
Jeżeli zdecydujemy się przyklejać tapety samodzielnie warto przy ich zakupie zaopatrzyć się w dobre narzędzia, których użycie zagwarantuje sprawny przebieg prac.
Dodano: 12-06-2014