Jak wybrać tapetę

Opinii 0
Jakie są rodzaje tapet, którą wybrać, czym się kierować wybierając tapetę? W tym filmie pomagamy dokonać wyboru tapety, odpowiadając na pytania pojawiające się przy ich zakupie.
Na co zwrócić uwagę
Na co zwrócić uwagę
Przed zakupem tapety do wnętrza warto zwrócić uwagę na funkcje jaką ma pełnić w pomieszczeniu, oraz efekt dekoratorski jaki chcemy uzyskać.
Tapety flizelinowe
Tapety flizelinowe
To tapety dwuwarstwowe. Spodnią warstwę tworzy flizelina. Wierzchnia warstwa może być gładka, wypukła lub głęboko tłoczona.
Tapety papierowe
Tapety papierowe
Dzielą się na lekkie i ciężkie. Te pierwsze są jednowarstwowe i mają gładką powierzchnią. Drugie mają dwie warstwy i są odporne na wielokrotne czyszczenie.
Tapety winylowe
Tapety winylowe
Tapety winylowe tradycyjne mogą być gładkie lub tłoczone. Stosuje się w łazienkach i kuchniach. Tapety winylowe ze spienionego PVC to tapety dwuwarstwowe - grube i trwałe.
Symbole na opakowaniu
Symbole na opakowaniu
Wybierając odpowiednią tapetę warto zwrócić uwagę na oznaczenia. Na opakowaniu tapety znaleźć można informacje o odporności na zmywanie, sposobie układania i klejenia oraz jej usuwania.
Kleje i narzędzia do tapetowania
Kleje i narzędzia do tapetowania
Tapety papierowe i winylowe wymagają zastosowania dwóch różnych rodzajów klejów. Do tapetowania będzie potrzebny także nożyczki, nóż, ławkowiec do nakładania kleju, szpachelki i szczotki do naciskania tapety.
Dodano: 12-09-2012