Jak wybrać podłogę drewnianą?

Opinii 4
Podłogi drewniane należą do najtrwalszych i najpiękniejszych. Czym różni się deska z drewna litego od deski warstwowej? Zobaczcie naszą poradę!
Wybór drewna na podłogę
Wybór drewna na podłogę
Do wyboru są podłogi wykonane z różnych gatunków drewna krajowego czy egotycznego. Wybrany gatunek będzie decydował o kolorze i właściwościach drewnianej podłogi.
Parkiet
Parkiet
Popularnym rodzajem posadzki jest parkiet. Układa się go z klepek łączonych zwykle na pióro i wpust. Równa długość klepek pozwala na układanie różnych wzorów parkietu.
Deski z drewna litego
Deski z drewna litego
Równie efektowna jest podłoga z długich desek wykonanych z drewna litego. Z uwagi na różną długość deski układa się w sposób nieregularny.
Deski warstwowe
Deski warstwowe
Deski warstwowe wykonane są z trzech warstw, a wierzchnią warstwę stanowi lite drewno. Fabryczne pokrycie desek lakierem lub olejem przyspiesza wykonanie i użytkowanie posadzki.
Montaż podłogi
Montaż podłogi
Parkiet czy deski z drewna litego należy przykleić do podłoża, a następnie wykończyć lakierem lub olejem. Deski warstwowe można kleić do podłoża lub układać jako „podłogę pływająca” na podkładach stanowiących izolację termiczną i akustyczną .
Dodano: 10-02-2014