Jak wybrać farbę do wnętrz

Opinii 5
Wybór farby do wnętrz nie jest prosty, ilość rodzajów i producentów może przyprawić o zawrót głowy. Zobaczcie jakie farby dobierać do waszych pomieszczeń.
Rodzaje farb
Rodzaje farb
Do pomalowania salonu, przedpokoju czy sypialni można wybrać farbę akrylową. We wnętrzach, w których może zdarzyć się zabrudzenie ścian, polecana jest odporna ma zmywanie farba lateksowa.
Ważne informacje
Ważne informacje
Osoby z problemami alergicznymi powinny zapoznać się z ilością zawartych w farbach związków LZO, które mogą powodować reakcje alergiczne. Alergicy powinni mieć pomalowane ściany farbami hypoalergicznymi lub o małej zawartości LZO.
Ilość warstw
Ilość warstw
Przygotowując się do malowania warto zwrócić uwagę, jaka jest wydajność kupowanej farby. Chcąc uzyskać wybrany kolor na ścianie, większością farb trzeba malować dwukrotnie.
Kolor farby
Kolor farby
Przed pomalowaniem całej ściany, warto zakupić tester. Dzięki temu można sprawdzić jak wybrany kolor sprawdzi się w docelowym miejscu. Jeśli nie ma gotowego, wymarzonego koloru, można skorzystać z mieszalników.
Przydatne akcesoria
Przydatne akcesoria
Przygotowując ściany do malowania, należy pokryć je farbą podkładową lub gruntem. Do sprawnego malowania przydadzą się też narzędzia malarskie. Ułatwią oraz przyspieszą one pracę i pomogą uzyskać zamierzony efekt.
Dodano: 12-02-2014