Jak wybrać efekty dekoratorskie?

Opinii 0
Jak wybrać efekt dekoratorski. Dowiedz się jakie są rodzaje efektów dekoratorskich do ścian. Jakich produktów użyć, aby uzyskać ciekawy i niepowtarzalny efekt na ścianie. Na co zwracać uwagę przy ich wyborze.
Wiele możliwości
Wiele możliwości
Możliwości tworzenia efektów dekoracyjnych na ścianach jest nieograniczona ilość, podobnie jak rodzajów narzędzi, których można użyć do ich wykonania.
Lakier dekoracyjny
Lakier dekoracyjny
Ciekawe efekty na powierzchni ścian pozwala też uzyskać lakier dekoracyjny. Nakłada się go na istniejące powłoki malarskie. Silnie opalizujący lakier będzie świecił w ciemności.
Tynk strukturalny
Tynk strukturalny
Oryginalny efekt gwarantuje nałożenie tynku strukturalnego. Nanosi się go stalową lub plastikową szpachlą. Do kształtowania faktur można posłużyć się np. wałkiem, gąbką, packą lub innym narzędziem.
Farba strukturalna
Farba strukturalna
Farba strukturalna służy do kreowania powierzchni ścian i sufitów. Może być łączona z werniksem, brokatem czy bejcą. Można nakładać ją wałkiem lub gąbką i nadawać strukturę szpachelką.
Przygotowanie podłoża
Przygotowanie podłoża
Pod materiał dekoracyjny należy zastosować odpowiedni grunt, który wzmocni podłoże i wyrówna jego chłonność. Farba podkładowa poprawi przyczepność farby nawierzchniowej i wyrówna strukturę podłoża.
Dodano: 16-01-2013