Drzwi wewnętrzne i specjalne (20/53)

Drzwi i okna (odc. 20 - 22 )
Opinii 6
Drzwi wewnętrzne mogą spełniać różne funkcje. Pozwalają na wyciszenie pomieszczenia, stworzenie elementu dekoracyjnego czy też zachowania prywatności. Drzwi specjalne, takie jak przeciwpożarowe zapewniają zabezpieczenie w przypadku pożaru w połączonych z domem kotłowni czy garażu.
Materiał na drzwi
Materiał na drzwi
Drzwi wewnętrzne powinny być estetyczne i funkcjonalne. Dobrym wyborem są m.in. te z bejcowanego, lakierowanego drewna lub przeszklone – z hartowanej albo podklejonej folią szyby.
Otwierane na zewnątrz
Otwierane na zewnątrz
Drzwi do łazienki i do sanitariatów powinny otwierać się na zewnątrz. Takie drzwi montuje się w pomieszczeniach, w których istnieje większe ryzyko zasłabnięcia którego z domowników.
Drzwi przeszklone
Drzwi przeszklone
Do salonu warto wybrać drzwi przeszklone. Będą piękną ozdobą tego najbardziej reprezentacyjnego wnętrza.
Komplet
Komplet
Przed zakupem upewnijmy się czy wszystkie elementy wyposażenia drzwi umożliwią ich zamontowanie. Nie zapomnijmy również o klamkach, które zazwyczaj musimy dokupić osobno.
Drzwi specjalne
Drzwi specjalne
Drzwi przeciwpożarowe o konstrukcji metalowej, wewnątrz mają płytę gipsowo-kartonową i wełnę mineralną, która zabezpiecza dodatkowo przed przenikaniem ciepła. Polecane są szczególnie, gdy garaż połączony jest z domem.
Dodano: 01-03-2012