Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Skrzynie ogrodowe

Skrzynie ogrodowe znakomicie sprawdzą się do przechowywania narzędzi ogrodniczych lub poduszek na meble ogrodowe. Pojemna skrzynia to także doskonałe rozwiązanie na uporządkowany balkon - w środku bez problemu po sezonie schowamy skrzynki na kwiaty balkonowe lub mały grill.

Wszystkie produkty(24)

z2

(3)
649 zł/ szt.

2399 zł/ szt.
2999 zł / szt.
taniej o 600 zł

(1)
199 zł/ szt.

(34)
199 zł/ szt.

209 zł/ szt.

209 zł/ szt.

(6)
549 zł/ szt.

(5)
199 zł/ szt.

Dowiedz się więcej

Prawidłowe przechowywanie różnorodnych przedmiotów w przydomowym ogrodzie to podstawa w dbałości o porządek. Skrzynie ogrodowe, niezależnie od rozmiaru, sposobu otwierania czy materiału, z którego zostały wykonane, są przeznaczone do magazynowania różnych rzeczy – elektronarzędzi, akcesoriów wykorzystywanych do prac w ogrodzie, tapicerowanych elementów mebli ogrodowych, a także dziecięcych zabawek. Nie oznacza to jednak, że skrzynie pełnią wyłącznie funkcje praktyczne – mogą mieć również walory ozdobne.

Jaką konstrukcję mają skrzynie ogrodowe?

Skrzynie ogrodowe mają mnóstwo zalet, wynikających w głównej mierze z ich konstrukcji. Mebel składa się z obudowy o stosunkowo niewielkiej grubości, wykonanej z drewna, żywicy lub tworzywa sztucznego. Dzięki temu wnętrze jest bardzo pojemne i ma regularny kształt. Dno jest płaskie, podobnie jak ścianki oraz – zależnie od modelu – wieko, które może być również lekko zaokrąglone. To pozytywnie wpływa na jego praktyczność, ponieważ do skrzyni z zaokrąglonym wiekiem można włożyć więcej przedmiotów. Warto umieścić ją w niewielkim ogródku, w którym brakuje miejsca na przechowywanie różnych rzeczy. Jeśli wieko jest płaskie i wystarczająco wytrzymałe, można na nim z kolei wygodnie usiąść.

Zalety skrzyń ogrodowych

Skrzynie ogrodowe mają mnóstwo zalet i wbrew pozorom przydają się nie tylko w niewielkich ogródkach – warto ustawiać je także w tych większych.

  • Duża pojemność – pojemność największych skrzyń wynosi ok. 500 l, jednocześnie, za sprawą regularnych kształtów, są one dość kompaktowe. Można do nich włożyć wszystko – od składanych foteli, po duże elementy konstrukcyjne huśtawek.
  • Mobilność – zależnie od potrzeb, skrzynie można dowolnie przestawiać i ustawiać, np. tak, aby odgrywały rolę siedziska w wybranym miejscu.
  • Wieloletnia trwałość – skrzynie ogrodowe są mocne i wytrzymałe. Płynnie działające zawiasy, materiały odporne na zróżnicowane warunki atmosferyczne – deszcz, śnieg, mróz oraz promienie słoneczne – sprawiają, że meble tego typu mogą służyć latami.
  • Duża nośność – nie trzeba się ograniczać: do skrzyń można włożyć przedmioty o łącznej masie 100 kg, w tym elektronarzędzia, elementy ogrodowych mebli itp. Oczywiście nośność danej skrzyni warto uprzednio sprawdzić w jej specyfikacji.

Jak widać, zdecydowanie warto rozważyć zakup skrzyni ogrodowej. Należy wybrać taką, której design i kolorystyka będą spójne z elementami otoczenia. Dzięki niej utrzymanie porządku w ogrodzie stanie się dużo prostsze.

Różnorodne skrzynie ogrodowe

Skrzynia ogrodowa może stanowić także atrakcyjną ozdobę. Szukając odpowiedniego modelu, warto więc kierować się nie tylko aspektami praktycznymi (choć one są najważniejsze), lecz także wyglądem. Dużą popularnością cieszą się jasnobrązowe skrzynie o klasycznych kształtach, mające bogato zdobiony front. Nieco ciemniejsze warianty (w kolorze przypominającym wenge) powinny przypaść do gustu osobom preferującym elegancję i luksus. Na drugim końcu skali znajdują się skrzynie w kolorze antracytu, o nowoczesnym, minimalistycznym charakterze.

Gdzie ustawiać skrzynie ogrodowe?

Ustawienie skrzyni ogrodowej nie powinno stanowić żadnego problemu. Ważne jedynie, aby dało się ją swobodnie otworzyć. Model otwierany od góry można ustawić np. tuż przy ścianie.

Skrzynie otwierane od frontu są mniej ustawne; nic nie powinno znajdować się tuż przed nimi, ponieważ wówczas dostęp do środka okaże się utrudniony lub wręcz niemożliwy. Modele tego typu można za to umieszczać np. pod gałęziami drzew, krzewów i niskimi zadaszeniami, gdyż drzwiczki nie będą o nie zahaczały.

Szukasz praktycznych wskazówek?

Znamy odpowiedź na Twoje pytania! Zobacz skuteczne porady, które przygotowaliśmy z ekspertami Leroy Merlin.