Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Transport i przechowywanie

Do prac porządkowych w przydomowym ogródku potrzeba nie tylko chęci i wolnego czasu, ale także odpowiedniego sprzętu. Taczki, kosze, wiadra i torby ułatwią ogrodowe porządki, przenoszenie lub przewożenie przyciętych gałęzi lub zgrabionych liści a także przenoszenie roślin i cebulek przygotowanych do rozsady. Skrzynie i kosze ułatwią utrzymanie porządku i schowanie ogrodowych narzędzi.

Wszystkie produkty(91)

z5

Dowiedz się więcej

Rzeczy, takie jak beczki na wodę lub skrzynie, sprawią, że nasz ogród będzie utrzymany w nienagannym porządku. Niektóre przedmioty są również metodą na oszczędzanie. Beczkę z wodą można wykorzystać ponownie np. do podlewania roślin, co znacznie zmniejszy rachunki za pobór wody. Z liści lub usuniętych korzeni, zwiezionych taczką w jedno miejsce, będzie znakomity kompost do sadzonek. Co najważniejsze, sprzęt do transportu i przechowywania można kupić w naprawdę przystępnych cenach.

Taczki ogrodowe – niezbędne do transportowania materiałów

Taczka to jeden z najpopularniejszych sprzętów ogrodowych przeznaczonych do transportowania. Trudno się bez niej obejść, gdy mamy do wypielęgnowania większy fragment terenu zielonego. Dzięki taczce ogrodowej możemy bez problemu przenieść dowolny materiał z miejsca na miejsce, a wykonywana czynność nie będzie wymagała większego wysiłku. Z tego typu sprzętu można korzystać zarówno latem, jak i zimą. Ważne jest jednak, jaki rodzaj taczki wybierzemy do porządków. Niektóre nie będą w stanie poprawnie funkcjonować, jeśli zechcemy pracować na śniegu. Zanim wybierzemy się do sklepu, warto przemyśleć, jakie oczekiwania musi spełniać taczka i do jakich prac chcemy ją wykorzystać. Istotne jest zwrócenie uwagi na pewne szczegóły jeszcze przed dokonaniem zakupu.

Co powinno nas zainteresować? Podstawą do wybrania konkretnego modelu jest przede wszystkim przeznaczenie, a co za tym idzie – liczba kół w taczce, która umożliwi swobodne manewrowanie. Dla kupującego, koła są bardzo ważnym detalem, dlatego że ich konstrukcja decyduje o przydatności sprzętu. Te z gładką powierzchnią nie sprawdzą się zimową porą, ponieważ taczka będzie się ślizgać na śnieżnym podłożu. W takich sytuacjach sprawdzą się wyłącznie dmuchane koła bieżnikowane. Ponadto koło musi być odpowiednio umieszczone. Jeśli jest po środku, ale przymocowane z przodu, manewrowanie taczką będzie łatwe i przyjemne.

Jaki rodzaj taczki jest odpowiedni? Do niewielkich prac porządkowych wybiera się zwykle taczki dwukołowe z pojedynczą lub podwójną rączką. Nie są one jednak tak wytrzymałe jak taczki klasyczne, które mają tylko jedno kółko. Inny ważny szczegół stanowi pojemność wyrażana w kilogramach lub litrach. Jeśli chcemy transportować ciężkie materiały, niewielka dwukołowa taczka plastikowa może być niefunkcjonalna. Nie jest ona także odporna na uszkodzenia, w przeciwieństwie do typowej metalowej. W sklepach Leroy Merlin można się zaopatrzyć w różne modele taczek. Dostępne są:

  • Taczki ogrodowe dwukołowe wykonane z plastiku – mają różne pojemności, dlatego z łatwością dostosujemy je do swoich potrzeb. Zbiorniki tych modeli osadzono na dwóch niewielkich kołach. Wygodny uchwyt z jedną rączką zapewnia komfort podczas użytkowania. Taczki plastikowe mogą mieć również dwie rączki.
  • Taczki metalowe jednokołowe – cechuje je duża wytrzymałość, dlatego są polecane do transportowania ciężkich materiałów. Można kupić zarówno te klasyczne, jak i specjalnie wzmocnione. Pojemność metalowego transportera to 80 litrów.

Torby, skrzynki, wiadra czyli co i w czym przechowywać

Wiadro nie jest typowym sprzętem do przechowywania, ponieważ można je wykorzystać na wiele innych sposobów. Jeśli jednak jesteśmy posiadaczami ogrodu lub gospodarstwa rolnego, powinno stać się ono obowiązkową pozycją na liście zakupów. Kiedyś wiadra produkowano z blachy. Obecnie robi się je z lekkich tworzyw sztucznych, są one jednak mniej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, nico nie zawsze jest dobre w przypadku przenoszenia cieczy bądź materiałów sypkich.

Skrzynka jest doskonałym pomocnikiem, jeżeli w naszym ogrodzie rosną owoce i warzywa. Można jej również używać do innych celów, np. do transportu słoików z zapasami na zimę lub przechowywania narzędzi ogrodniczych. Ponieważ jest wykonana z plastiku, nie będzie ciężka. Ma także niewielkie rozmiary i wygodne uchwyty po obu stronach.

Torby ogrodowe Leroy Merlin są dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą przetransportować zgrabione liście lub skoszoną trawę. Służą do przenoszenia rzeczy lekkich. Nie nadają się do przenoszenia gruzu ani innych pozostałości budowlanych. Komfort użytkowania zapewniają przyszyte uszy, mocowane po obu stronach torby. Polietylenowy pojemnik pomieści aż 300 litrów.

Do czego służą skrzynie ogrodowe?

Skrzynie ogrodowe to pojemniki, które służą głównie do przechowywania. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość zmieszczenia wielu rzeczy na stosunkowo małej powierzchni. Można je ustawić w ogrodzie, na tarasie lub w domu, gdzie będą pełniły funkcję dekoracyjną. Bardziej pomysłowi klienci robią ze skrzyń ogrodowych wygodne siedziska, które są prawdziwą ozdobą. Skrzynie ogrodowe są wykonane z różnorodnych materiałów. Mają również zróżnicowaną pojemność. Wśród wielu rodzajów skrzyń można wybrać taką, która spełni wszystkie oczekiwania. Spośród modeli dostępnych w Leroy Merlin można wybrać:

  • Zewnętrzną skrzynię do ogrodu – jest skonstruowana z wysokiej klasy żywicy, odpornej na zniekształcenia. Utrzyma nawet do 300 kilogramów, więc może posłużyć nie tylko jako pojemnik do przechowywania, ale też jako skrzynia na poduszki ogrodowe. Przy odrobinie fantazji stanie się ładnym i wygodnym siedziskiem.
  • Małe skrzynie ogrodowe z polipropylenu – ich wysokość nie przekracza 60 centymetrów, a szerokość to niewiele ponad metr. Zmieszczą się na niewielkich powierzchniach, np. w mieszkaniach i niedużych balkonach.
  • Duże skrzynie ogrodowe – pomieszczą nawet 870 litrów. Są wykonane z trwałego tworzywa sztucznego imitującego rattan. Posiadają wygodne uchwyty i solidny zamek na klucz lub szyfr. Jako jedne z nielicznych mają mechanizm ułatwiający swobodne otwieranie.

Beczki – jak można je ciekawie wykorzystać

Najczęściej stosuje się beczki na deszczówkę. To bardzo dobry sposób na oszczędzanie wody pitnej. Gdy zgromadzi się ona w beczce, będziemy mogli podlać rośliny w przydomowym ogródku. Z takiej formy kumulowania wody korzystają też ptaki, które używają wody do chłodzącej kąpieli. Standardem wśród rolników jest wykorzystywanie beczki do kiszenia kapusty.

W sklepach Leroy Merlin sprzedaje się beczki plastikowe. Zostały one wykonane z tworzywa sztucznego, a dokładnie HDPE. Jest to polietylen o wysokiej gęstości, wykorzystywany do produkcji pojemników odpornych na uszkodzenia. Materiał HDPE został dopuszczony do kontaktu z żywnością, dlatego nie ma przeciwwskazań, aby w takiej beczce produkować kiszonki. Poza tym cechują go wyjątkowa trwałość i bardzo estetyczny wygląd.

Beczki w Leroy Merlin mają różne pojemności. Najmniejsza zmieści 10 litrów, największa z kolei około 130. Każda beczka posiada wygodne uchwyty i szczelną pokrywkę. Jest również odporna na mróz i działanie promieni słonecznych.

Kanistry – czy służą wyłącznie do paliwa? Do czego jeszcze można ich używać?

Kanistry nie należą do tradycyjnych sprzętów ogrodowych, choć posiadaczom terenów zielonych mogą się bardzo przydać. Korzystają z nich również właściciele samochodów, którym te niewielkie pojemniki służą do transportowania i przechowywania paliwa oraz substancji paliwowych. Kanistry na paliwo są niezbędne, jeśli w ogrodzie mamy kosiarkę spalinową, która potrzebuje benzyny do prawidłowego działania. Z tego typu pojemników zadowoleni są także działkowicze, którzy nie mają podłączenia do wody pitnej. Dzięki odpowiednim kanistrom mogą ją przechowywać i spożywać bez obaw o własne zdrowie.

W kanistrach można przenosić i przechowywać dowolną substancję ciekłą. Nie tylko wodę czy paliwo, ale też rozpuszczalniki i inne płyny techniczne. Nie wolno zapominać, że benzyna jest substancją łatwopalną, dlatego jeśli trzymamy ją w kanistrze, musimy zachować należyte środki ostrożności. Pojemnik z paliwem musi stać w chłodnym miejscu, z dala od słońca i nie w pomieszczeniach, w których istnieje ryzyko skoków temperatur. Nie należy go nigdzie zamykać. Najlepszym rozwiązaniem jest postawienie kanistra na poziomie gruntu. Tuż obok powinna znajdować się gaśnica, żeby była szansa na opanowanie płomieni w momencie pożaru. Paliwo, które jest odpowiednio zabezpieczone, może przetrwać w kanistrze nawet 10 lat.

Oferta Leroy Merlin obejmuje sprzedaż kanistrów wykonanych z wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Są to zarówno kanistry do paliwa, jak i pojemniki przystosowane do przechowywania wody. Mają one różne pojemności, dlatego każdy użytkownik dobierze taki, który sprosta jego potrzebom. Do większości modeli kanistrów plastikowych pasuje kranik, który ułatwia dozowanie. Każdy pojemnik wyposażono w wygodny i stabilny uchwyt, który zwiększa komfort użytkowania. Przed zakupem kanistra warto zapytać pracownika sklepu, do jakiego rodzaju płynów przystosowany jest konkretny model. Nie w każdym bowiem można trzymać niebezpieczne substancje.

Urządzenia do transportu różnego rodzaju materiałów i ich odpowiedniego przechowywania powinno być priorytetem każdego posiadacza ogrodu. Urządzenia te ułatwiają pracę i utrzymanie ładu dookoła domu, a także zwiększają wygodę i bezpieczeństwo człowieka.