Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Dostępność
Cena (zł)

Grabie

Grabie do trawy powinny znaleźć się w każdej szafce narzędziowej - przydadzą się podczas zakładania i pielęgnacji trawnika oraz przy spulchnianiu ziemi pod uprawy warzyw. Grabie do liści ułatwią jesienne porządki, kiedy to nasza działka zostanie zasypana "kolorowym puchem". Kupując grabie mamy do wyboru głowice wachlarzowe często o regulowanej szerokości lub grzebieniowe o mocnej, zwartej konstrukcji. Możemy też wybrać pomiędzy grabami z trzonkiem lub bez.

Wszystkie produkty(31)

z2

(3)
29,99 zł/ szt.

(6)
44,99 zł/ szt.

(6)
53,99 zł/ szt.

(7)
39,99 zł/ szt.

(5)
33,99 zł/ szt.

(1)
99,99 zł/ szt.

(3)
59,99 zł/ szt.

119 zł/ szt.

(13)
24,99 zł/ szt.

(1)
69,99 zł/ szt.

(12)
79,99 zł/ szt.

Dowiedz się więcej

Narzędzie przydatne w każdym ogrodzie, niezależnie od tego, czy królują w nim uprawy, rabaty, czy wypielęgnowany trawnik. Mają wiele zastosowań, a specyficzny kształt, układ i gęstość zębów oraz waga mogą znacząco wpływać na komfort i efekty pracy. Wszystko to sprawia, że grabie ogrodowe można wykorzystać m.in. do grabienia trawy i usuwania z niej filcu, zbierania siana i liści, spulchniania i napowietrzania gleby, wyrównywania piasku lub ziemi. Jakie grabie wybrać, aby sprostały wszystkim wyzwaniom?

Jakie grabie do trawy, liści, ziemi, siana? Rodzaje grabi ogrodowych

Jakie grabie do ogrodu wybrać, aby prace pielęgnacyjne i porządkowe były łatwe, przyjemne i jak najmniej nadwyrężyły mięśnie i stawy? Liczy się przede wszystkim dobór narzędzia do przeznaczenia, ponieważ każdy model został skonstruowany tak, aby pomagać podczas konkretnych czynności, np. grabienia liści lub siana, spulchniania gleby, usuwania filcu z trawnika czy rozbijania twardej ziemi po przekopaniu. Uwagę należy zwrócić głównie na układ zębów, materiał wykonania oraz zakończenia. Swoje zastosowanie znajdzie tutaj zarówno metal jak również lekkie tworzywo sztuczne, wykorzystywane do grabi przeznaczonych do długotrwałej pracy.

Grabie do trawy

Grabie ogrodowe o klasycznym kształcie przeznaczone do spulchniania, napowietrzania i wyrównywania ziemi oraz grabienia trawy i siana. Pomagają w pracach pielęgnacyjnych oraz oczyszczaniu trawnika z resztek innych rośli i filcu. Stosowane także jako narzędzie pomocne przy przygotowywaniu gleby pod sadzonki. Charakteryzują się gęsto ustawionymi, sztywnymi, długimi i cienkimi zębami. To dzięki nim ziemia zostanie odpowiednio spulchniona i napowietrzona, co wspomoże proces wnikania składników odżywczych. Niezbędne w każdym ogrodzie.

Grabie do liści

Narzędzie o charakterystycznej konstrukcji wyróżniającej je pośród innych typów grabi. Mają kształt szeroki (minimum 40 cm), wachlarzowy – aby zbierać liście z większej powierzchni. Nie muszą być aż tak odporne na uszkodzenia, a ich atutem jest niewielka waga. Zazwyczaj zrobione są z tworzywa PVC (polichlorku winylu), zabezpieczonego przed złamaniem, polipropylenu lub lekkiej stali. Wyposażone są w długie, bardzo elastyczne zęby. Dzięki takiej budowie nawet długotrwałe grabienie liści nie będzie męczące i uciążliwe.

Grabie wzmocnione

Rodzaj grabi o klasycznej konstrukcji, która została dodatkowo wzmocniona po to, aby poradzić sobie w trudniejszych warunkach, np. przy zbitej lub gliniastej glebie, wyrównywaniu ziemi po wcześniejszym przekopaniu. Mogą spełniać również te same funkcje co grabie do trawy. Mają dość gęsto ustawione, ostre, mocne zęby wykonane zazwyczaj ze stali.

Grabie uniwersalne

Klasyczne narzędzie przydatne w każdym ogrodzie. Szeroka głowica wykonana z mocnej stali i szeroko rozstawione, dość ostre, średniej długości zęby pozwolą na wykonanie większości prac porządkowych, przygotowawczych i pielęgnacyjnych. Mogą służyć do grabienia, usuwania liści z trawnika, wyrównywania i napowietrzania ziemi.

Grabie szerokie

Model grabi o poszerzonej głowicy (do ok. 42 cm), która zwiększa pole pracy. Szeroko rozstawione zęby wykonane ze stali będą doskonałe do grabienia liści i trawnika. Nadają się również do wyrównywania piasku i ziemi oraz znajdą zastosowanie w japońskich ogrodach zen.

Grabie małe

Grabie o szerokości głowicy 19 cm i lekko wachlarzowym kształcie. Ich zęby nie są ostre, dlatego będą bezpieczne nawet dla dzieci. Służą jako zabawka w stylu Montessori do pomocy w ogrodzie. Maluchy mogą dzięki nim nauczyć się, jak dbać o porządek i pielęgnować rośliny. To pomysł na ciekawe spędzenie czasu na świeżym powietrzu i naukę przez obserwację i naśladowanie dorosłych. Grabie małe mają głowicę wykonaną z lekkiego plastiku. Będą poręczne i wygodne nawet dla małych rączek.

Zestawy grabi

Warto również zwrócić uwagę na zestawy grabi, np. z wygodną, szeroką szczotką do czyszczenia tarasu wykonanego z drewna lub konglomeratu. Jeśli trudno zdecydować się na jeden model narzędzia, przydatny może okazać się komplet grabi uniwersalnych i tych do liści. Wystarczy jeden trzonek, by móc w razie potrzeby zmieniać głowice.

Szukasz praktycznych wskazówek?

Znamy odpowiedź na Twoje pytania! Zobacz skuteczne porady, które przygotowaliśmy z ekspertami Leroy Merlin.