Menu
Produkty

Porządki w ogrodzie

Ogród jest wizytówką domu, warto więc zadbać o utrzymanie porządku na jego terenie. Niektóre czynności związanie z porządkami na zewnątrz nie należą do najłatwiejszych, jak np. czyszczenie kostki brukowej, dlatego też warto zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia ułatwiające pracę. Do takich niewątpliwie należy myjka wysokociśnieniowa. Do uprzątnięcia liści z posesji niezastąpiony będzie odkurzacz ogrodowy, a do usunięcia śniegu zimą odśnieżarka.

Dowiedz się więcej

Asortyment urządzeń potrzebnych do porządkowania ogrodu jest bardzo szeroki. Myjki i akcesoria ułatwią utrzymanie w czystości powierzchni płaskich na przykład tarasu, ogrodzenia, elewacji, a nawet samochodu. Szczotki i grabie umożliwią szybkie wysprzątanie liści i nieczystości, a suszarki na pranie pozwolą suszyć ubrania w komfortowych warunkach w ogrodzie. Wszystkie te elementy usprawnią sprzątanie, dzięki czemu przebywanie w ogrodzie stanie się prawdziwą przyjemnością.

Myjki i akcesoria

Niezależnie od wielkości ogrodu oraz aranżacji, warto zadbać o jego prezencję, a w szczególności o powierzchnie płaskie.

 • Myjki ciśnieniowe to urządzenia, które służą do ekonomicznego i szybkiego wyczyszczenia podjazdu, ścieżek, tarasu, elewacji oraz narzędzi, akcesoriów i pojazdów mechanicznych. Myjki podają wodę pod dużym ciśnieniem, umożliwiając usunięcie uporczywego brudu i większości zanieczyszczeń. Poszczególne modele różnią się parametrami takimi jak: ciśnienie robocze, wydajność i moc oraz dołączonymi akcesoriami, które znacznie zwiększają możliwości danego urządzenia.
 • Akcesoria do myjek powiększają ilość prac jakie możesz wykonać urządzeniem, a filtry do myjek mogą przedłużyć trwałość każdego urządzenia. Istotne są szczotki do czyszczenia niektórych powierzchni, np. tarasu, czy dysza rotacyjna do wykonania bardziej precyzyjnych prac w zakamarkach o utrudnionym dostępie.
 • Chemia do myjek ciśnieniowych to środki czyszczące i szampony, które w dużym stopniu ułatwią czyszczenie - czasem wysokie ciśnienie nie wystarczy żeby usunąć zaschnięty brud. Piany aktywne zapewniają wstępne rozpuszczenie uporczywego brudu, a uniwersalny środek czyszczący można wykorzystać do wyczyszczenia praktycznie każdej powierzchni.

Odkurzacze i rozdrabniacze

Odkurzacze i rozdrabniacze to poręczne urządzenia umożliwiające wykonanie takich prac jak sprzątanie liści jesienią czy piasku i żwiru leżącego na podjeździe lub kostce brukowej. Z kolei przycięte gałęzie drzew i krzewów warto rozdrobnić przy pomocy urządzeń rozdrabniających.

 • Odkurzacze i dmuchawy do liści to urządzenia, które pomagają w usunięciu zanieczyszczeń i liści. Są wyposażone w długą dyszę, która ułatwia precyzyjne ukierunkowanie powietrza we właściwe miejsce.
 • Rozdrabniacze do gałęzi to urządzenia służące do rozdrabniania liści i przyciętych gałęzi. Są przenośne i zasilane spalinowo lub elektrycznie prądem sieciowym. Rozdrobnione elementy organiczne (zwane także zrębkami) mogą służyć do ściółkowania roślin lub jako kompost.

Zamiatarki, odśnieżarki, łopaty

Sprzątanie ogrodu i dojazdu do niego, szczególnie po obfitych opadach śniegu, bardzo ułatwiają zamiatarki, łopaty i odśnieżarki.

 • Zamiatarki to urządzenia wyposażone w obrotową szczotkę na przodzie, która służy do sprzątania podjazdów, chodników i dróg. Wszystkie modele z oferty są zasilane spalinowo, a zimą szczotkę można wymienić na pług, który umożliwi oczyszczenie powierzchni płaskich z zalegającego śniegu.
 • Odśnieżarki są przeznaczone na zimę i służą do odśnieżania podjazdów, chodników i utwardzonych ścieżek. Poszczególne modele zasilane elektrycznie są polecane do odśnieżania mniejszych powierzchni. Z kolei warianty zasilane spalinowo sprawdzą się doskonale na większych przestrzeniach i dłuższych podjazdach oraz w regionach o silnych opadach śniegu.
 • Łopaty i zgarniacze ułatwiają przerzucenie śniegu, a do ich obsługi potrzebna jest jedynie siła fizyczna. Poszczególne warianty różnią się wielkością i materiałem wykonania. Skuwacze do lodu pomogą w walce z oblodzonym chodnikiem i soplami zwisającymi z dachu.
 • Sól drogowa i solarki są przeznaczone do odladzania chodników, dróg oraz podjazdów - sól działa jako rozmrażacz. Piasek stosowany jest jako preparat antypoślizgowy - powierzchnia natychmiast po zastosowaniu piasku staje się bardziej przyczepna. Do zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu przechodniów zimą stosuje się też mieszankę soli i piasku, a do równomiernego ich rozsypywania można wykorzystać łopatę z dozownikiem.
 • Oleje silnikowe do odśnieżarek zapewniają właściwe warunki pracy jednostce napędowej w niskich temperaturach. Ponadto chronią elementy mechaniczne przed szybkim zużyciem.

Gospodarka odpadami, segregacja śmieci

Pojemniki na śmieci służą do przechowywania i segregowania odpadów i nieczystości. W naszych sklepach można kupić pojemniki, kontenery i worki w odpowiednich kolorach (zgodnych z wytycznymi zakładów oczyszczania miasta) lub dokupić odpowiednie oznakowanie (naklejki) na pojemniki dotychczas wykorzystywane w ogrodzie. Bardzo przydatne są też różnego rodzaju preparaty do śmietników i kompostowników.

 • Kosze na śmieci dostępne w naszych sklepach mają formę pojemników lub kontenerów wykonanych z plastiku lub metalu albo formę metalowego stojaka na worki z plastikowymi pokrywami. Stojaki umożliwiają szybkie zamontowanie jednego lub kilku worków oraz łatwe wyrzucenie znajdujących się w nich odpadów. Poszczególne modele pojemników i stojaków różnią się kolorami, które odpowiadają grupom odpadów i pojemnością – od 90 do 1100 litrów.
 • Worki na śmieci i odpady ułatwiają segregację odpadów oraz opróżnianie kosza. Poszczególne wersje różnią się pojemnością i kolorem.
 • Kompostowniki ogrodowe umożliwiają utylizację trawy, martwych roślin i gałęzi przez ich rozkład, a kompost jako cenny nawóz może użyźnić glebę. Poszczególne modele kompostowników różnią się między innymi litrażem (od 230 do 850 litrów).
 • Naklejki na kosze na śmieci ułatwiają segregację. Są duże, doskonale widoczne i bardzo czytelne, a przy tym wyposażone w trwały klej, który nie pozwoli na ich samoistne odklejenie.
 • Preparaty do śmietników i kompostowników mogą zmniejszyć uciążliwość odorów ulatniających się z kosza na śmieci, a także aktywować proces kompostowania.

Transport i przechowywanie

Do transportowania przedmiotów, płynów i różnego rodzaju produktów warto stosować między innymi taczki ogrodowe. Duża liczba narzędzi i akcesoriów wymaga także odpowiedniego miejsca do składowania. W tej roli świetnie sprawdzą się skrzynie ogrodowe.

 • Taczki ogrodowe służą do transportowania odpadów, narzędzi lub większych urządzeń. Można w nich przewozić materiały sypkie (piach, żwir, ziemię), a także nawóz czy akcesoria do sprzątania. Poszczególne modele różnią się między innymi wielkością, materiałem wykonania oraz liczbą kół.
 • Torby, skrzynki i wiadra ułatwiają przechowywanie narzędzi ogrodowych, a także owoców i warzyw. Modele różnią się między innymi materiałem. Pojemne elastyczne torby służą do przechowywania lub przenoszenia. Są lekkie, więc świetnie przenosi się w nich liście w czasie jesiennych porządków, przycięte gałęzie czy skoszoną trawę. Można w nich również przechowywać owoce lub warzywa w piwnicy.
 • Skrzynie ogrodowe spełniają wiele funkcji praktycznych. Poszczególne modele różnią się pojemnością i kolorystyką. Są pojemne i posiadają zamykaną pokrywę, co chroni produkty schowane wewnątrz. Dodatkowo wszystkie skrzynie są odporne na warunki atmosferyczne. Niektóre modele są również wyposażone w miejsce na kłódkę, dzięki czemu jeszcze lepiej możesz chronić zawartość skrzyni przed dostępem niepowołanych osób.
 • Plandeki i folie ochronne przeznaczone są do zabezpieczenia rzeczy narażonych na negatywne działanie czynników atmosferycznych. Za ich pomocą możemy ochronić uprawy, meble ogrodowe, pojazdy i materiały opałowe.
 • Kanistry są poręczne i wyposażone w komfortowy uchwyt, a różnią się przeznaczeniem i pojemnością, która waha się w przedziale od 5 do 20 litrów. Przed ich zakupem warto się upewnić, jakie płyny można w nich przechowywać. Kanistry są wykonane z tworzywa sztucznego, a niektóre z nich wyposażone są w funkcjonalne kraniki, które ułatwiają dozowanie cieczy. Kanistry na benzynę najczęściej wyposażone są w specjalne nakrętki z długą szyjką, które ułatwiają wlewanie benzyny do zbiornika kosiarki spalinowej.
 • Beczki warto wykorzystać do przechowywania płynów, magazynowania płynów i wytwarzania produktów spożywczych, takich jak kiszona kapusta czy ogórki. Poszczególne modele różnią się wielkością – od 10 do 130 litrów.

Szczotki, grabie, środki czystości

Utrzymanie właściwego porządku zapewniają również mniejsze i bardziej poręczne narzędzia. Są to między innymi tradycyjne grabie różniące się głowicą, miotły służące do zamiatania sypkich zanieczyszczeń, a także typowe środki czystości i preparaty do pielęgnacji.

 • Szczotki, miotły i skrobaki są niezastąpione w utrzymaniu porządku w każdym ogrodzie. Do powierzchni płaskich wykonanych z twardych materiałów, takich jak beton, płytki ceramiczne czy deska tarasowa, stosuje się szczotki. Modele różnią się między innymi szerokością – od 25 do 80 centymetrów, i zastosowaniem.
 • Grabie składają się z dwóch elementów – głowicy z metalowymi ząbkami i trzonka, przeważnie wykonanego z drewna, metalu lub tworzywa sztucznego. Służą do ręcznego zgarniania liści i świeżo ściętej trawy oraz do równania gleby i innych prac porządkowych. Modele wachlarzowe wyposażone w bardzo długie zęby to sprężyste grabie do trawy i innych odpadów roślinnych. Z kolei wariant bardziej masywny i wytrzymały, z krótszymi zębami sprawdzi się w pracach wymagających rozprowadzania ziemi i jej spulchniania oraz równania piasku, żwiru czy gliny.
 • Środki czystości i preparaty pielęgnujące służą do pielęgnowania i konserwacji różnych elementów wyposażenia ogrodów. Warto zaopatrzyć się między innymi w środki czyszczące do mebli ogrodowych, a także mydło potasowe oraz spray do usuwania mchów, glonów i porostów.

Suszarki ogrodowe i balkonowe

W większości domów brakuje miejsca na komfortowe suszenie ubrań. Niektórzy nie chcą tego robić również ze względu na większą wilgoć tworzącą się w pomieszczeniu lub niezbyt estetyczny widok wiszących ubrań.

 • Suszarki na pranie do stosowania na zewnątrz umożliwiają suszenie prania na świeżym powietrzu. Modele różnią się między innymi sposobem montażu i występują jako wersje sufitowe i ścienne, a także montowane w podstawie lub przenośne (stojące).
 • Akcesoria do suszarek to różnego rodzaju podstawy, które doskonale sprawdzą się w przypadku zamocowania tego urządzenia w ziemi. Pokrowce służą do ochrony suszarki lub prania przed zabrudzeniami, a dodatkowe wieszaki zwiększą pojemność suszarki.
 • Spinacze i klamerki są przeznaczone do wieszania prania na suszarce, dzięki nim pranie nie spadnie na ziemię podczas powiewu wiatru. Przeważnie w jednym zestawie znajduje się kilka lub kilkanaście sztuk, najczęściej w jednej kolorystyce.