Zalety oświetlenia LED

Opinii 5

Wybór oświetlenia LED to cały szereg korzyści dla jego właściciela. Jest ono nie tylko energooszczędne i efektywne, ale i przyjazne dla środowiska.

Zalety oświetlenia LED

Wybór oświetlenia LED to cały szereg korzyści dla jego właściciela. Jest ono nie tylko energooszczędne i efektywne, ale i przyjazne dla środowiska. Oświetlenie LED to żarówki diodowe (na chwilę obecną moc żarówki LED jest dużo słabsza od mocy zwykłej żarówki). Są one najbardziej energooszczędnym źródłem światła. Są także bardzo trwałe (świecą do 100 tys. godzin) i wytrzymałe na warunki atmosferyczne (stosuje się je przy iluminacji obiektów, dekoracji wnętrz, w latarkach i na tablicach reklamowych). Są produkowane w ciepłej i zimnej barwie (co znacznie rozszerza jej zakres zastosowania), ze wszystkimi rodzajami gwintów, także takie, które wyglądające jak zwykłe żarówki.


Dlaczego warto w nie zainwestować? Oto kilka przykładów:


Energooszczędność – jak pokazują badania, oświetlenie LED jest do 90% oszczędniejsze w poborze energii elektrycznej niż jego standardowe odpowiedniki. To najbardziej energooszczędny dziś system świetlny na świecie.
Żywotność – diody LED czołowych światowych producentów, które znajdziesz w naszej ofercie, będą Ci służyć nawet do 30 000 godzin, czyli nawet 30 razy dłużej niż standardowe żarówki. Dodatkowo są dużo bardziej odporne na częste załączanie i wyłączanie oraz na uszkodzenia mechaniczne (uderzenia, wstrząsy, poruszenie), co może być ważnym argumentem w przypadku zakupu oświetlenia do zakładów pracy, miejsc trudno dostępnych czy do oświetlenia ulic.
Niskie koszty utrzymania – oświetlenie LED wymienia się rzadko, a do tego jest niemal bezawaryjne, znacząco spada jego koszt utrzymania. Idealnie więc nadaje się nie tylko do domów, ale w miejsca trudno dostępne: sufity fabryk czy wysokie latarnie uliczne. Nie wytwarza wysokiej temperatury, przez co nie angażuje dodatkowych urządzeń, takich jak klimatyzacja.
Przyjazne dla zdrowia – w oświetleniu LED nie występuje promieniowanie UV oraz tzw. „efekt pulsowania światła”. Dzięki temu jest przyjazne dla oczu – nie męczy wzroku nawet przy długim przebywaniu w jego świetle.
Ekologia – oświetlenie LED jest przyjazne dla środowiska naturalnego.
Brak potrzeby utylizacji – oświetlenie LED nie zawiera rtęci ani innych matali ciężkich, a także żadnych szkodliwych substancji. Nie ma potrzeby jego utylizacji.
 

Dodano: 02-08-2012