Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się

Ocieplenie ścian od wewnątrz

Ocieplenie ścian od środka wykonuje się stosunkowo rzadko, gdyż jest ono uznawane za mniej korzystne rozwiązanie niż ocielenie od zewnątrz. Są jednak sytuacje, gdy jest to jedyny sposób na poprawę izolacyjności cieplnej domu czy mieszkania. Sprawdź, kiedy warto rozważyć wykonanie ocieplenia od wewnątrz i jak się do tego zabrać.

KIEDY OCIEPLAĆ OD ŚRODKA?

Ocieplenie ścian od wewnątrz to dobre rozwiązanie, gdy zależy nam na ograniczeniu wydatków na ogrzewanie lub chcemy rozwiązać problem przemarzających ścian, a wykonanie ocielenia od zewnątrz nie jest możliwe. Może mieć to miejsce w sytuacji, gdy nie chcemy zniszczyć istniejącej elewacji domu (np. klinkierowej) lub mieszkamy w budynku zabytkowym, znajdującym się pod nadzorem konserwatorskim. Na to rozwiązanie warto się zdecydować również wówczas, gdy mieszkamy w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej, a pozostali właściciele nie wyrażają chęci ocieplania całości budynku.

Należy jednak pamiętać, że ocieplenia ścian od środka zabiera cenną przestrzeń wewnątrz pomieszczeń, a przegroda izolowana od wewnątrz staje się chłodniejsza (znajduje się bowiem w całości po zimnej stronie) i jest bardziej narażona na uszkodzenia wywołane zawilgoceniem oraz działaniem niskiej temperatury. Z tego względu warto zlecić wykonanie projektu takiego ocieplenia, który uwzględni fizykę budowli, określi odpowiednią grubość izolacji i pozwoli zapobiec kondensacji pary wodnej w przegrodzie.

CZYM OCIEPLAĆ?

Decydując się na ocieplenie ścian od środka do wyboru mamy dwa rozwiązania – użycie wełny mineralnej lub specjalnych bloczków (płyt) z betonu komórkowego, przeznaczonych do tego typu rozwiązań. Ocieplenie ścian wełną mineralną jest nieco bardziej pracochłonne, niż użycie bloczków z betonu komórkowego, konieczna jest bowiem budowa stelaża oraz docinanie i montaż płyt gipsowo-kartonowych, które będą pełniły funkcję okładziny ściennej. Nie wymaga jednak prawie żadnych prac mokrych. Szukając odpowiednich płyt wełny mineralnej do ocieplenia ścian od wewnątrz warto wybierać te, o jak najmniejszym współczynniku przewodzenia ciepła λ. Im bowiem jest on mniejszy, tym mniejszą grubość może mieć izolacja, a nam pozostaje więcej powierzchni użytkowej w pomieszczeniu. Drugim rozwiązaniem jest użycie specjalnych bloczków (płyt) wykonanych z lekkiej odmiany betonu komórkowego, o gęstości nie przekraczającej 115 kg/m³. Dostępne są one w różnych grubościach (5-20 cm) – wybór odpowiedniego bloczka zależeć będzie od izolacyjności cieplnej, jaką chcemy uzyskać. Materiał ten warto wybrać, gdy zależy nam na czasie i prostocie wykonania ocieplenia – bloczki są łatwe w obróbce i szybkie w montażu. Gwarantują to m.in. ich spore wymiary (na 1 m² ocieplenia potrzeba około 4 sztuk).

Dzięki wysokiej przepuszczalności pary wodnej i zdolności szybkiego wysychania ocieplenie ścian od wewnątrz bloczkami z betonu komórkowego nie wymaga stosowania paraizolacji, jak ma to miejsce w przypadku ocieplenia wełną mineralną.

PRZYGOTOWANIE ŚCIAN DO OCIEPLENIA

Przed przystąpieniem do termoizolacji ścian od wewnątrz należy usunąć z nich wszystkie zbędne elementy (grzejniki, półki, gwoździe, kołki), a ewentualne otwory czy braki  zaszpachlować. Powierzchnia ścian wymaga też oczyszczenia z wszelkich zanieczyszczeń – należy usunąć odspajające się od podłoża resztki farby czy tynku.

OCIEPLENIE ŚCIAN OD WEWNĄTRZ WEŁNĄ MINERALNĄ

Metoda ta wymaga, oprócz wełny mineralnej o odpowiedniej grubości i współczynniku λ, zakupu profili aluminiowych (UW i CW) do budowy stelaża, który lokalizuje się 2 cm od ściany – dzięki temu, nawet gdy dojdzie do wykraplania się pary wodnej ze ściany, materiał izolacyjny nie zostanie zawilgocony. Profile poziome UW montuje się do sufitu i podłogi. Między nimi umieszcza się w odległości równej szerokości płyt wełny mineralnej docięte na odpowiednią długość profile pionowe CW. Przestrzeń między profilami stelaża wypełnia się starannie wełną mineralną. Następnie całość należy szczelnie okryć folią paraizolacją o wysokim oporze dyfuzyjnym (Sd ≥ 100 m), łączoną na taśmę dwustronną.

Ostatnim etapem prac jest montaż płyt gipsowo-kartonowych, które przykręca się wkrętami do profili pionowych stelaża (należy pamiętać, aby łączenia poziome płyt nie wypadały w tej samej linii).

TERMOIZOLACJA ŚCIAN OD ŚRODKA BLOCZKAMI Z BETONU KOMÓRKOWEGO

Bloczki z betonu komórkowe przykleja się do ścian na zaprawę murarsko-tynkarską (najlepiej systemową, czyli oferowana przez producenta bloczków). Zaprawę przygotowuje się zgodnie z instrukcją zawartą na opakowaniu. Nanosi się ją na całą powierzchnie bloczków przy użyciu pacy zębatej. Grubość warstwy zaprawy powinna wynosić 8-10 mm. Pokryte zaprawą bloczki dociska się do ściany 3-4 cm od miejsca ich montażu, a następnie płynnym ruchem przeciąga po jej powierzchni na właściwe miejsce. W razie potrzeby bloczki można dociąć do dowolnego kształtu. W tym celu należy zaopatrzyć się w piłę widiową lub mechaniczną.

 

Po przyklejeniu wszystkich bloczków ewentualne nierówności na ich powierzchni usuwa się pacą do szlifowania. Następnie całą ich powierzchnie należy pokryć 5-milimetrową warstwą zaprawy, w której zatapia się siatkę z włókna szklanego. Powinna mieć ona gramaturę min. 145 g/m². Jej zastosowanie zapobiegnie pojawianiu się pęknięć na powierzchni ściany z bloczków. Na koniec należy zatrzeć powierzchnię całej ściany i ostatecznie ją wyrównać. Po związaniu zaprawy ścianę można np. pomalować lub wygładzić gładzią gipsową.

Komentarze (54):
Dodaj komentarz
~wac (niezalogowany, 94.254.177.*) 2016.10.16, 20:02

Klejenie izolacji bezposrednio na sciane, moze i nie ujawnia sie wizualnie przez kilka lat, ale to czym oddychacie w domu musi pozostawiac wiele do zyczenia. Pod ta warstwa robi sie zwykly grzyb, ktory przez kilka lat na pewno nie przejdzie przez warstwe izolacji, ale to tykajaca bomba grzybowa. Ja bym w metodzie z welna mineralna wykonal dodatkowo kilka przewiertow przez sciane zewnetrza, by pustka powietrzna byla wentylowana. Pol metrowy mur z kamienia czy cegly to praktycznie zadna izolacja a ja jednak wole chlodek niz smrodek.

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~gosc44 (niezalogowany, 83.8.188.*) 2016.10.05, 14:13

Ja ociepliłem dom od wewnątrz masą aerogelową o grubości jedynie 1mm co zastępuje wiele cm styropianu warto zobaczyć ten środek www.izolacje-docieplenia.pl

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 1 ) Opinia przydatna dla 0% użytkowników
Paweł 2016.09.19, 12:21

Nie jest tak, że jak ktoś chce ocieplić ściany od środka, to do wyboru pozostaje tylko wełna albo bloczki z betonu komórkowego. Można jeszcze ocieplać masą termoizolacyjną. Oryginalny niemiecki Bloktherm IN usuwa mostki termiczne i zawiera środek grzybobójczy, więc od razu likwiduje grzyba i nie na jeden sezon tylko na amen.

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~Kronick (niezalogowany, 31.179.38.*) 2016.09.13, 09:34

Ja ocieplałem poddasze w bardzo podobny sposób, z tym że wełnę na suficie przyklejałem pianoklejem. Bardzo łatwo się go nakłada i szybko schnie, a trzyma równie skutecznie, co klej w worku.

Czy opinia jest przydatna?
( 2 / 0 ) Opinia przydatna dla 100% użytkowników
~Drago (niezalogowany, 83.18.244.*) 2016.07.27, 17:55

Malowałem farba termoizolacyjną. Jest kilka na rynku i o ile podchodziłem bez przekonania, ale i tak miałem malować. Znalazłem w cenie coś koło 100zł za 5l Zabarwiłem barwnikiem Śnieżki. Na cały pokój wystarczyło mi 4 wiadra. malowałem 2 razy. Zima nie była jakaś straszna, ale o dziwo dało sie zauważyc różnicę. Jasne, że szok to nie był, ale biorąc pod uwagę koszty i nakład pracy to jestem bardzo zadowolony.

Czy opinia jest przydatna?
( 1 / 0 ) Opinia przydatna dla 100% użytkowników
~Tadeusz z Płocka (niezalogowany, 145.225.60.*) 2016.07.25, 15:21

Mariusz, chyba 600 zł za 10 litrów a nie 60 - przynajmniej ja tyle płaciłem. To nie jest tani materiał, ale polecam u mnie się sprawdził. Aż sam jestem pod wrażeniem. Jesienią kolejne pomieszczenia id a w ruch:)

Czy opinia jest przydatna?
( 1 / 0 ) Opinia przydatna dla 100% użytkowników
~luka28 (niezalogowany, 194.242.104.*) 2016.07.10, 15:55

Ja ociepliłem ściankę w kamienicy od wewnątrz (było zimno i wchodził grzyb) styropianem i zaprawą klejową póżniej gładż szpachlowa i piąty rok mam już spokój tanio i bez problemu.

Czy opinia jest przydatna?
( 4 / 1 ) Opinia przydatna dla 80% użytkowników
~mariusz (niezalogowany, 77.45.91.*) 2016.07.10, 13:57

ja mam zamiar ocieplac multipor poniewaz maja odpowiednie bloczki i sa tak samo korzystne jak przy welnie mineralnej a co za tym idzie oszczednosc kasy i czasu pracy

Czy opinia jest przydatna?
( 1 / 0 ) Opinia przydatna dla 100% użytkowników
~mariusz (niezalogowany, 77.45.91.*) 2016.07.10, 13:55

AEROFERM kosztuje ok 60 zl za 10litrow pytalem lecz trzeba sprawdzic skad idzie wilgosc czy nie mam gdzies wodnych kanalow w scianie gdzie mozewystepowac wilgosc i rozwoj ustrojow

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 1 ) Opinia przydatna dla 0% użytkowników
~Franciszek (niezalogowany, 188.191.221.*) 2016.07.04, 08:25

Czym ocieplić zewnętrzną ścianę pokoju wewnątrz mieszkania w bloku? Jak to najlepiej wykonać?

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~domelkaa (niezalogowany, 37.249.72.*) 2016.05.30, 16:12

ocieplaliśmy z mężem dom od wewnątrz wełna mineralną, która oprócz tego, że fajnie ociepliła to dodatkowo wygłuszyła pomieszczenia w naszym domu, wszelkie materiały zamawialiśmy w tej hurtowni. Jako, że oboje z mężem nie znamy się na budownictwie, zaufaliśmy rzetelnym ludziom, którzy potrafili nam doradzić.

Czy opinia jest przydatna?
( 1 / 0 ) Opinia przydatna dla 100% użytkowników
~elka07 (niezalogowany, 5.60.105.*) 2016.05.30, 16:00

Ludzie piszą, że mają wilgoć w domach, a zapomnieli o prawidłowej wentylacji pomieszczeń. To samo miałem w domu rodzinnym, wiecznie grzyb wyłaził pod oknem, dopiero po wymianie okien na takie z wywietrznikami spowodował, że problem zniknął. Nie zawsze trzeba się więc docieplać!

Czy opinia jest przydatna?
( 1 / 1 ) Opinia przydatna dla 50% użytkowników
~gość13 (niezalogowany, 84.114.135.*) 2016.02.18, 21:03

a można zrobić tak: przed montazem okien wykleić szpaletę styrodurem XPS 2-3cm na to siatke na kleju i dopiero montaż okna,da to jakiś efekt,robił ktoś już tak?

Czy opinia jest przydatna?
( 1 / 1 ) Opinia przydatna dla 50% użytkowników
~luluś (niezalogowany, 89.239.65.*) 2016.02.03, 22:42

chłopaki mają dużo ciekawych produktów do samodzielnego wykonania

Czy opinia jest przydatna?
( 1 / 0 ) Opinia przydatna dla 100% użytkowników
~robson (niezalogowany, 37.47.34.*) 2016.01.25, 20:00

hejka ile kosztuje ten aeroterm

Czy opinia jest przydatna?
( 1 / 2 ) Opinia przydatna dla 33% użytkowników
~Anna (niezalogowany, 88.128.81.*) 2016.01.22, 20:46

Do Janusza - dziękuje za polecenie. Chyba czegoś takiego szukam jak ten aerotherm właśnie. Szkoda mi miejsca na płyty. Spróbuje ścianę przy łożku ocieplić na początek. Jak działa u ciebie to u mnie mam nadzieje tez będzie działać .

Czy opinia jest przydatna?
( 1 / 2 ) Opinia przydatna dla 33% użytkowników
~Janusz (niezalogowany, 217.91.142.*) 2016.01.21, 21:09

Położyłem właśnie na ścianie aerotherm, nie do wiary, przykładam rękę ściana ciepła i wreszcie nie jest mokra. To cholerka na serio działa. Mam nadzieje ze z grzybem pożegnałem się na amen:)))))) poczytajcie jak by ktoś miał podobny problem

Czy opinia jest przydatna?
( 9 / 7 ) Opinia przydatna dla 56% użytkowników
~Aga (niezalogowany, 78.11.239.*) 2016.01.10, 19:27

Witam, czy ktoś z Was ma doświadczenie z ociepleniem budynku z cegły ( bez tynków zewnętrznych - mur ok 50 cm) płytą GK z ociepleniem firmy RECTICEL lub innej. Jak sie ma to w kontekście ewentualnej wilgoci? Producent poleca, ekipa remontowa rekomenduje, a ja chciałabym poznać opinie użytkowników jeśli macie doświadczenie, oproszę o opinie. Dziękuję

Czy opinia jest przydatna?
( 1 / 0 ) Opinia przydatna dla 100% użytkowników
~Prawdomówny (niezalogowany, 31.183.119.*) 2016.01.09, 00:12

Nic nie chce reklamować ani niczego nie sprzedaje ,nie zostawiam tez kontaktu do siebie chcę tylko pomóc zagubionym i sterowanym przez cwaniaków Krótko: Nie ma materiału przez ktory nie przedostanie sie wilgoć zawarta w powietrzu włącznie z folią paroizolacyjna bo ona tylko znacznie ogranicza przenikanie ale nie uniemożliwia (pod warunkiem jeszcze ze jest kosmicznie szczelnie połozona bez najmniejszej nawet mikroszparki czy dziureczki wielkosci szpilki Wiec po jakims czasie wnikania w tę ocieplona sciane wilgoci z powietrza (a wilgoc zawsze wnika najbardzej zimą własnie w te strone do ściany) zrobi sie predzej czy pózniej warunki dla pleśni ,grzyba etc Moze sie to udac jesli warstwa nie jest zbyt gruba (czyt nie izoluje zanadto ,chodzi o współczynnik przenikania ciepła) oraz gdy latem sciana ocieplona od wewnątrz ma szanse byc wygrzana przez słonce od zewnątrz ale to ryzykowna kalkulacja i zalezna tez od wilgotnosci tej sciany czyli tez strony swiata oraz zabudowy w poblizu Odpowiedzcie sobie na pytanie jak to sie dzieje w zwykłym murze ze nie ma wilgoci .Ano tak ze zima ta sciana(mur) pochłania na tyle głeboko tę wilgoc ze sie ona nigdzie nie kukuluje na zewnątrz a latem jest odparowana przez słonce (temperature) i tak w kółko Co tutaj jest kluczowe? Grubosc muru i jego paroprzepuszczalnosc Pozdrawiam PS punk rosy zawsze wyjdzie czyli skropli sie na powierzchni która będzie miała wystarczającą róznice temperatury z otoczeniem czyli powietrzem w srodku (za ociepleniem tez jeśli ono nie odda tej wilgoci ani na zewnątrz ani do wewnątrz latem)

Czy opinia jest przydatna?
( 13 / 1 ) Opinia przydatna dla 93% użytkowników
~mm (niezalogowany, 217.99.166.*) 2015.12.31, 12:44

Do Gosi: Gosiu ja myślem, że pacom bendzie najlepiej.

Czy opinia jest przydatna?
( 2 / 0 ) Opinia przydatna dla 100% użytkowników
~Józia (niezalogowany, 178.213.160.*) 2015.11.22, 22:36

Witam mam pytanie czym najlepiej ocieplic ściane wewnatrz pokoju mam straszna wilgoć która zajmuje mi nawet połowe sciany a paktycznie juz teraz cała. co jest najlepsze najskuteczniejsze mała pracochłonne szybkie i w miare przystępnej cenie. Licze na jakies rady ;)

Czy opinia jest przydatna?
( 3 / 3 ) Opinia przydatna dla 50% użytkowników
~dawid323 (niezalogowany, 212.91.21.*) 2015.11.07, 17:00

Ja bym polecał aerotherm w formie masy szpachlowej. Łatwo się nakłada i nie tracisz powierzchni mieszkania bo jest bardzo cienka. Na rynku jest kilka podobnych materiałów, ale tylko ten ma aerożel w składzie. Nakładałem już u kilku klientów i sprawdza się wyjątkowo dobrze. Sam byłem zaskoczony.

Czy opinia jest przydatna?
( 5 / 6 ) Opinia przydatna dla 45% użytkowników
~Wintek bud20 (niezalogowany, 188.146.72.*) 2015.11.03, 11:31

Ja zdecydowanie polecam aerotherm z aerożelem. Prosty do położenia, bo to masa szpachlowa, nie zabiera miejsca, bno ma tylko 1 mm grubości. Ociepliłem wokół okien i drzwi balkonowych. Ściana ciepła aż miło. Warto poczytać na stronie

Czy opinia jest przydatna?
( 7 / 7 ) Opinia przydatna dla 50% użytkowników
~Gosia (niezalogowany, 83.18.244.*) 2015.10.30, 16:46

Mam pytanie do ludzi, którzy robili na ścianie ten q-therm. Lepiej jest wałkiem, czy pacom. W firmie gdzie kupilam mówią, że pacom lepiej. Ale jestem sama, Nie ma mi kto zrobić i musze sobie jakoś poradzić, a idzie zima. Jakoś wolałabym wałkiem bo wydaje mi się prostsze. No i kasy tez nie chce dodatkowo wydawać na wykonawcę a w firmie gdzie kupiłam powiedzieli, że powinnam dać sobie rade i że lepiej pacom. ... no chyba, że jakiś miły pan pomógby mi to zrobić za przysłowiąwą kawę, no i może obiad. jakby co to prosze mail: gochablond(małpa)gmail.com okolice warszawy

Czy opinia jest przydatna?
( 2 / 2 ) Opinia przydatna dla 50% użytkowników
~D-D (niezalogowany, 89.230.88.*) 2015.07.01, 00:24

Witam. Bardzo proszę o fachowe doradztwo nt. ocieplenia od wewnątrz domu drewnianego. Jestem na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania, ale brakuje mi pewności, jeśli chodzi o zastosowanie ww. produktów. Budynek jest typowym domkiem jednorodzinnym, dlatego zależy mi na zachowaniu możliwie największej powierzchni użytkowej. Pośród Waszych komentarzy, najbliższe są mi wyroby: masa termoizolacyjna Q-THERM lub płyty betonu komórkowego. Masa to zaledwie ok. 1 mm grubości, ale czy można ją nakładać bezpośrednio na drewno? Drewno to bal płaski, szlifowany, z występującymi pęknięciami w strukturze drewna, dlatego czy masa wnikając w drewno nie spowoduje jego uszkodzenia? Jeśli chodzi o płyty z betonu komórkowego, to czy koniecznie jest jeszcze zamontowanie na nich płyt karton-gips? Drewno pracuje i nie wiem, czy same wyszpachlowanie i pomalowanie płyt, uchroni przed powstaniem pęknięć na ścianach? Potrzebuję konkretnej odpowiedzi i jeżeli ktoś może polecić ekipę z okolic Rzeszowa (Podkarpackie), która zajmuje się takimi usługami, to proszę o kontakt.

Czy opinia jest przydatna?
( 1 / 1 ) Opinia przydatna dla 50% użytkowników
~Gosc75 (niezalogowany, 79.186.65.*) 2015.06.17, 13:18

Jest rewelacyjny środek w postaci masy na bazie aerogelu (najcieplejszy izolator na Świecie ) w postaci masy o grubości jedynie 1mm idealny jako docieplenie domu od wewnątrz więcej na : www.izolacje-docieplenia.pl

Czy opinia jest przydatna?
( 4 / 5 ) Opinia przydatna dla 44% użytkowników
~malgorzatabuchalik (niezalogowany, 91.146.225.*) 2015.06.15, 08:38

czy mozna dostac uczulenie od plyty do tynkowania budynku ;

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 1 ) Opinia przydatna dla 0% użytkowników
~micky (niezalogowany, 89.67.89.*) 2015.05.27, 15:10

proponuje się poradzić jakieś ekipy, ja dzwoniłem do wielu firm budowlanych w mojej okolicy, pamiętam, że Budomal pomógł mi w doradztwie technicznym, nie trzeba działać na własną rękę jak się nie ma o tym zielonego pojęcia. Ja nie miałem :D

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 1 ) Opinia przydatna dla 0% użytkowników
~Janusz (niezalogowany, 91.246.72.*) 2015.05.04, 14:57

Lepiej już tynk termoizolacyjny...

Czy opinia jest przydatna?
( 1 / 0 ) Opinia przydatna dla 100% użytkowników
~stan (niezalogowany, 178.37.34.*) 2015.05.01, 12:41

czy ktoś słyszał o ocieplaniu od wewnątrz natryskiem poliuretanu czy są jakieś przeciwwskazania.

Czy opinia jest przydatna?
( 2 / 1 ) Opinia przydatna dla 67% użytkowników
~janusz (niezalogowany, 83.9.87.*) 2015.04.19, 15:47

płyty perlitowe rewelacja na docieplenie od wewnątrz t.j. paroprzepuszczalne, niepalne, wygłuszenie ścian, osuszanie ścian w razie pytań tel. 501297618

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~alfred (niezalogowany, 195.11.198.*) 2015.03.20, 17:28

rakcja scian oblozonych styropianem gr 2/3 cm wewnatrz\pok.narozny?jak najcieniejpo to by zimne sciany nie schladzaly pokoju/styropian nie przepuszcza powietrza.jest duszniej a co po 5 latach ze scianami po zerwaniu styrop/prosze o komentarz analityka niezaleznego,niezaleznego od producenta i wykonawcy!!!.

Czy opinia jest przydatna?
( 2 / 1 ) Opinia przydatna dla 67% użytkowników
~Kromex (niezalogowany, 89.70.251.*) 2015.01.23, 17:09

Materiały termo organiki, faktycznie są bardzo dobre. Szczególnie styropian jest wytrzymały i odporny na różne czynniki zewnętrzne. A ceny mają adekwatne do jakości. A mi po pewnym czasie ocieplania domu, koszty i tak się zwróciły.

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 1 ) Opinia przydatna dla 0% użytkowników
~Kleofas (niezalogowany, 83.30.188.*) 2015.01.22, 22:08

@~edward Też się kiedyś nad tym zastanawiałem. Jest w tym co piszesz jakaś logika. Chyba najlepiej wybrać sposób, który naszym zdaniem będzie najlepszy i liczyć, że będzie OK. W końcu piękne ocieplone budynki tez mają często problem z mostkami, pomimo, że wszystko jest zrobione teoretycznie dobrze. A z innej strony byle rudera i też nierzadko dobrze się trzyma.

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 2 ) Opinia przydatna dla 0% użytkowników
~Platyn (niezalogowany, 178.37.47.*) 2015.01.07, 00:30

A co powiecie na wełnę ale twardą, fasadaową od wewnątrz? Wykonać dokładnie to samo co na zewnątrz tylko w środku pomieszczenia. U mnie np. odpada kwestia YTONG z racji na krzywe ściany. Wiadomo, nie ugnie się a wełna pod stażem gk to i większe nakłady finansów oraz pracy i większa powierzchnia zabrana z pomieszczenia.Twarda wełna byłaby moim zdaniem idealna tylko nie wiem jak się to będzie miało technologicznie

Czy opinia jest przydatna?
( 3 / 1 ) Opinia przydatna dla 75% użytkowników
~obserwator (niezalogowany, 85.75.221.*) 2015.01.06, 14:58

ja widzialem u kolegi dosc nietypowy sposob bo poproastusciany pokryl belkami a dokladniej przecieta w polowie tak ze z jednej strony byla plaska a z drugiej polokragla. powiedzial ze klad to na jakis klej + wkrety po bokach. oczywiscie chodzilo jemu o wystroj aby wygladalo od srodka w pokoju jak gdyby bylo sie w domku z belek ale musze przyznac ze po owym remoncie w pokoju bylo naprawde cieplej ale nie wiem jaki to bedzie mialo wplyw na dluzsza mete na drewno i sciane za nimi. ale ogolny efekt byl taki ze wygladalo to estetycznie i cieplej.

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~edward (niezalogowany, 164.127.97.*) 2015.01.03, 17:28

Do panikarzy od grzyba. Ocieplenie styropianem nie spowoduje wykwitów grzyba na ścianie. Powód jest prosty, stryropian nie przepuszcza pary wodnej, a więc nie przeniknie do ściany para z pomieszczenia i nie będzie się ona pod nim kondensowała. Gdyby tak było, jak piszecie, to w budynkach ze ścianami trójwarstowymi rozpadłaby się od wilgoci zewnętrzna ściana.

Czy opinia jest przydatna?
( 4 / 3 ) Opinia przydatna dla 57% użytkowników
~oko (niezalogowany, 83.84.207.*) 2014.12.20, 18:53

najlepszy material to plyty eurothane g,jest lepsza niz welna i roznego rodzaju bloczki 0.023u

Czy opinia jest przydatna?
( 2 / 0 ) Opinia przydatna dla 100% użytkowników
~ocieplacz (niezalogowany, 92.63.38.*) 2014.12.01, 10:01

mam pytanie dotyczące ocieplenia scian wew, jaką wybrac wełnę, poprosze o grubość nazwe cokolwiek

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~Stanisław Radom (niezalogowany, 83.30.124.*) 2014.10.26, 22:55

Z tym styropianem od wewnątrz to chyba raczej nie najlepszy pomysł. Od zewnątrz - owszem, jak najbardziej. Ale od środka, zdecydowanie nie polecam - ściana nie oddycha. Termicznie każda metoda jest dobra, jeżeli jest skuteczne, ale chodzi mi o ewentualne problemy z grzybem. Wełna jest OK, jak jest porządnie zrobiona. Najlepsze są te bloczki z betonu komórkowego, wspomniane w artykule i jeżeli ktoś nie ma czasu na większe remonty to masa termoizolacyjna wspomniana gdzieś wyżej.

Czy opinia jest przydatna?
( 2 / 2 ) Opinia przydatna dla 50% użytkowników
~Bosman (niezalogowany, 79.185.55.*) 2014.10.26, 15:14

Ociepliłem mieszkanie w kamienicy styropianem, oczywiście od środka. Dałem styropian 5 siatkę klej i na to gładź Wszystko wyszło równo i estetycznie. Wreszcie mam ciepło w mieszkaniu. Nic nie przemarza, nie ma żadnej wilgoci ani grzyba. Polecam każdemu ocieplanie od środka. Jeśli macie pytania, pisać dopowiem.

Czy opinia jest przydatna?
( 7 / 3 ) Opinia przydatna dla 70% użytkowników
~Izolator od środka (niezalogowany, 83.17.48.*) 2014.09.16, 16:30

Izolowanie wełną od środka to bomba z opóźnionym zapłonem ponieważ przeniesiony punkt rosy powoduje wykroplenie w ścianie wilgoci co z kolei powoduje pleśń i inne problemy. Zobaczcie Eurothane G - to chyba najlepszy materiał jaki spotkałem do tej pory na rynku.

Czy opinia jest przydatna?
( 5 / 3 ) Opinia przydatna dla 63% użytkowników
~gajder (niezalogowany, 62.233.248.*) 2014.09.07, 12:15

Ocieplałem już kilka kilka lat temu metodą stelaża z wełną. Ważne jest dokładne i zgodne z technologia wykonanie a efekt murowany. Absolutnie nie można wykonywać ociepleń od wewnątrz styropianem- przesuwamy wówczas punkt przemarzania no i w mieszkaniu mamy jak w termosie- mury nam przemarzają i przemakają na wskroś a co to znaczy to chyba nie trzeba tłumaczyć.

Czy opinia jest przydatna?
( 3 / 7 ) Opinia przydatna dla 30% użytkowników
~Rafciu (niezalogowany, 89.70.251.*) 2014.07.25, 12:37

My z zewnątrz ocieplalismy z zoną dom styropianem w kropki z termorganiki i mogę polecić, dobrej jakości materiały i przede wszystkim tanie.

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 3 ) Opinia przydatna dla 0% użytkowników
~Janek (niezalogowany, 83.18.244.*) 2014.07.18, 08:55

@PILOT - chyba nie o to chodzi.. Jak mieszkasz w bloku/kamienicy to od zewnątrz nic nie zrobisz, a styropian gdzie od wewnątrz wstrzykniesz?

Czy opinia jest przydatna?
( 3 / 1 ) Opinia przydatna dla 75% użytkowników
~PILOT (niezalogowany, 83.27.218.*) 2014.07.13, 20:00

PISZESZ FACET BZDURY OCIEPLENIE OD WEWNATRZ TA METODA TO PORAZKA SPRAWDZCIE METODE POLYTECH STYROPIAN GRANULOWANY SZYBKO I KAZDY MOZE TO ZROBIC NIE WSPOMNE O DOBREJ CENIE ZAINTERESOWANYCH PROSZE NA MEILA DAMAR.JAWOR@WP.PL

Czy opinia jest przydatna?
( 1 / 6 ) Opinia przydatna dla 14% użytkowników
~Tomasz Z (niezalogowany, 83.22.144.*) 2014.05.06, 22:31

Multipor jest super tylko cholernie drogi, chociaż są pewnie tańsze wersje Różni się też znacząco od zwykłego betonu komórkowego i trzeba go dokładnie przykleić, żeby nie było żadnych szczelin pomiędzy ścianą i płytą. Wełnę osobiście odradzam, o styropianie nie mówiąc. Ściana musi oddychać. Jeżeli nie chcemy o te kilka centymetrów "pogrubiać" ściany można zastosować masę q-therm, bardzo cienka warstwa, a bardzo skuteczna i z tego co widziałem nie powoduje kondensacji pary, więc nie ma ryzyka grzyba. U nas nie jest to metoda zbyt popularna, ale widziałem tego sporo na wyspach.

Czy opinia jest przydatna?
( 2 / 3 ) Opinia przydatna dla 40% użytkowników
~zych (niezalogowany, 83.22.144.*) 2014.05.06, 20:21

Klio: pewno chodziło ci o to:

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
~Klio (niezalogowany, 83.18.244.*) 2014.03.26, 13:23

Widziałam coś w rodzaju gładzi do malowania od środka na ścianę. Podobno przepuszcza powietrze i zapobiega pleśni jednocześnie izolując ciepło. Ale nie wiem czy to się sprawdza w praktyce. Podobno bardzo skuteczne, ale może ktoś miał okazję sprawdzić. Mam po prostu w mieszkaniu w bloku jedną ścianę, która jest bardzo zimna i stąd moje zainteresowanie takimi rzeczami. A każdy radzi co innego, A inny znowu tego pierwszego odradza. I już nie wiem. Chciałabym coś z czym nie ma dużo zachodu.

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 2 ) Opinia przydatna dla 0% użytkowników
~gajderos (niezalogowany, 62.233.248.*) 2014.03.07, 17:13

Polecam- sam wykonałem takie ocieplenia w zabudowie szeregowej od sąsiadów i jest super. Taki typ ocieplenia zapewnia również dość dobre wygłuszenie ścian- zarówno my mamy ciszej jak i nasi sąsiedzi. Istotną sprawą w tego typu ociepleniu jest zastosowanie foli paroizolacyjnej i dylatacji od ściany. Dodatkowo można wykonać serie niewielkich otworków wentylacyjnych w dolnej części i górnej by zapewnić cyrkulację powietrza za przegrodą. Jestem z tego bardzo zadowolony- dobre 10 lat temu zastosowałem po raz pierwszy ten rodzaj ocieplenia i do dziś żadnych problemów- ciepło i cicho.

Czy opinia jest przydatna?
( 5 / 1 ) Opinia przydatna dla 83% użytkowników
~RR (niezalogowany, 31.16.252.*) 2014.03.05, 20:10

Ja u siebie ociepliłem wełną i różnica!?! niebo a ziemia... na piętrze mam nie ocieploną tą samą ścianę i po dotknięciu jest zimna a ta izolowana od razu czuć różnice, a każdy mi odradzał i mówił że ocieplanie od środka jest bez sensu, w tym roku mam zamiar ocieplić resztę ścian, i będe miał ciepluchno....

Czy opinia jest przydatna?
( 1 / 1 ) Opinia przydatna dla 50% użytkowników
~Mariusz (niezalogowany, 95.155.102.*) 2014.01.31, 12:26

Czy ktoś ocieplał wełną mineralną swoje mieszkanie ??

Czy opinia jest przydatna?
( 2 / 1 ) Opinia przydatna dla 67% użytkowników
~maruś (niezalogowany, 176.101.133.*) 2014.01.30, 09:50

zwykły jest gęstości 600 kg/m3 a multipro poniżej 300kg/m3 zwykły zabierze tylko miejsce

Czy opinia jest przydatna?
( 1 / 0 ) Opinia przydatna dla 100% użytkowników
~dariooo (niezalogowany, 89.79.95.*) 2014.01.25, 12:47

Mam pytanie-czy mogę ocieplić scianę zwykłymi bloczkami YTONG czy musi to być YTONG MULTIPOR?

Czy opinia jest przydatna?
( 0 / 0 ) Opinia przydatna dla użytkowników
zobacz produkty
Wczytywanie...
Wczytywanie...
zobacz inne porady