Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Panele ścienne drewniane

Panele drewniane ponownie zyskują popularność w wykończeniu wnętrz. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów proponujemy panele dekoracyjne wykonane z drewna i wełny drzewnej. W naszej ofercie znajdziecie produkty wykończone, jak i takie którym możecie nadać indywidualny styl. Zróżnicowane kształty, a co za tym idzie, różne możliwości aranżacji ściany oraz dodatkowe cechy jak izolacja akustyczna sprawią, że dekoracja ściany panelami drewnianymi pozwoli Wam stworzenie ciekawego i przytulnego wnętrza. Dodatkową zaletą naszych produktów jest ekologia, ponieważ powstają one z drewna pochodzącego z rozbiórek starych zabudowań, dzięki czemu przyczyniamy się ochrony środowiska naturalnego. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w internecie oraz w sklepach stacjonarnych.

Wszystkie produkty(55)

z3
97 zł/ szt.
129 zł / szt.
24% taniej
(1)
47 zł/ szt.
59,99 zł / szt.
21% taniej
47 zł/ szt.
59,99 zł / szt.
21% taniej

Dowiedz się więcej

Jednym ze sposobów na dekoracyjne wykończenie ścian jest montaż paneli ściennych. Wykonane z drewna lub tzw. wełny drzewnej, nadają ścianom określony styl. Niektóre z nich można też samodzielnie wykończyć, dzięki czemu zyskają zupełnie nowy charakter. Panele ścienne często wytwarza się z drewna rozbiórkowego. Są więc ekologiczne – wpisują się w trend przetwarzania surowców wtórnych.

Drewniane panele ścienne – charakterystyka

Wśród drewnianych paneli ściennych, można znaleźć zarówno jasne, bielone (idealnie pasują do wnętrz w stylu skandynawskim), jak i ciemne, bardziej masywne, wykonane np. z dębu lub orzecha. Większość paneli ma geometryczne wzory oraz linie podkreślające naturalny charakter drewna. Można też kupić panele 3D lub gładkie, cechujące się nowoczesnym, minimalistycznym charakterem.

Rodzaje drewnianych paneli ściennych

Różnorodność drewnianych paneli ściennych sprawia, że można je dopasować do wnętrz w różnym stylu: rustykalnym, boho, klasycznym, skandynawskim itp. Panele mają nie tylko walory dekoracyjne, ale również praktyczne – dobrze tłumią hałas. Możemy wyróżnić ich następujące rodzaje:

  • Panele lamelowe – składają się z listewek (lameli) o różnej grubości, pomalowanych na dowolny kolor lub mających naturalny odcień drewna. Naturalne barwy są najbardziej uniwersalne. Kojarzą się z ekologią oraz nowoczesnością. Panele lamelowe łatwo się montuje, poza tym są ponadczasowe. Dodają wystrojowi lekkości, tworzą trójwymiarowy efekt. Można nimi pokryć większą powierzchnię lub jedynie fragment ściany.
  • Ścienne panele korkowe – powstają z rozdrobnionej masy korkowej, tworzą na ścianie niepowtarzalny wzór. Redukują poziom hałasu. Umieszczone w ciągach komunikacyjnych, chronią ściany przed zabrudzeniem. Panele korkowe są lekkie i ciepłe w dotyku. Łatwo się je przycina i przykleja do ścian.
  • Panele 3D – są wykonane z niewielkich, drewnianych elementów, pociętych na małe kwadraty lub prostokąty. Drewniane elementy mogą mieć także nieregularny kształt – np. ciętych, grubych plastrów drewna. Dostępne są też trójwymiarowe panele z płyty MDF. Zazwyczaj się je bejcuje, lakieruje lub zabezpiecza lakierobejcą. Można również kupić panele z surowego drewna i samodzielnie je wykończyć.
  • Panele płaskie – mają różny kształt: prostokątny, kwadratowy, sześciokątny (heksagonalny). Sześciokąty, podobnie jak panele o nietypowym kształcie (np. klepsydry), pozwalają stworzyć na ścianie kompozycję przypominającą nieco mozaikę. Łączone panele mogą mieć różne barwy i faktury, warto je więc ułożyć w określony wzór.

Drewniane panele ścienne – montaż

Drewniane panele można zamontować niemal w każdym pomieszczeniu. Wszystkie powinny być starannie wykończone i zaimpregnowane. Jest to szczególnie ważne, jeśli panele będą się znajdowały w pomieszczeniach, w których panuje podwyższona wilgotność, takich jak kuchnia albo łazienka. Dzięki impregnacji, panele przez długi czas będą zachowywały swój pierwotny wygląd. Polakierowaną lub wyszlifowaną powierzchnię łatwiej jest czyścić.

Szybkim i wygodnym sposobem na przymocowanie paneli jest przyklejenie ich do ściany za pomocą uniwersalnego kleju lub innego środka, przeznaczonego do powierzchni danego rodzaju. Panele można również zamontować na stelażu przymocowanym do ściany. To rozwiązanie sprawdza się w przypadku cięższych paneli. Jego wadą jest konieczność wywiercenia dziur w ścianie. Taki montaż wymaga większego nakładu pracy i zajmuje więcej czasu. Powierzchnia, do której panele są mocowane lub przyklejane, powinna być równa i czysta. Czas wiązania kleju z reguły jest bardzo krótki.

Szukasz praktycznych wskazówek?

Znamy odpowiedź na Twoje pytania! Zobacz skuteczne porady, które przygotowaliśmy z ekspertami Leroy Merlin.