Sprawdź

Leroy Merlin Planer 3D to narzędzie,
które służy do projektowania funkcjonalnych
pomieszczeń. Skorzystaj z naszego Planera 3D,
aby łatwo, szybko i wygodnie zaprojektować
wymarzoną przestrzeń!

Otwórz planer
wróć

Przygotowaliśmy dla Ciebie pomocne odpowiedzi
na najczęściej zadawane pytania

Jakie są wymagania techniczne do korzystania z Planera 3D?

Minimalne zalecane wymagania:
Procesor: Intel i3, i5, i7
RAM: 2GB wolnej pamięci w systemie w momencie uruchomienia aplikacji
karta graficzna wspierająca shader 2.0
Łącze: 10Mb/s
Przeglądarki:
Rekomendowane:
Firefox 64bit
Chrome 64bit
Obsługiwane:
Firefox 32bit
Chrome 32bit
Edge
Safari

Program powinien działać również na komputerach ze słabszą konfiguracją, nie spełniającą powyższych wymagań technicznych, jednak może to powodować wolniejsze działanie aplikacji i komputera, utratę płynności i jakości w wyświetlaniu projektów.

Jak się zalogować/zarejestrować?

Jeżeli nie posiadasz konta, w zakładce „zaloguj” kliknij „zarejestruj się” i wypełnij wymagane pola.

Jeżeli posiadasz już konto: kliknij zakładkę „Zaloguj” a następnie wprowadź dane logowania. Jako zalogowany użytkownik możesz zapisywać projekty na indywidualnym koncie i mieć do nich dostęp z dowolnego komputera.

Co jeżeli nie zapiszę projektu?

Jeżeli Twój ostatni projekt nie został zapisany, możesz go odzyskać. W tym celu wybierz opcję „Utwórz nowy projekt”. Wyświetli się komunikat „Istnieje niezapisany projekt, czy chcesz go teraz załadować?”. Po kliknięciu „OK” nastąpi załadowanie ostatniego projektu tworzonego przed zamknięciem aplikacji. Uwaga! Jeżeli kliknięty zostanie przycisk „Anuluj”, niezapisany projekt zostanie usunięty. Projekt można odzyskać w ten sposób tylko na komputerze, na którym był tworzony.

Jak mogę otworzyć swój projekt na innym komputerze?

W celu wyświetlenia dotychczas utworzonych projektów zaloguj się do swojego konta w Planerze. Następnie po uruchomieniu aplikacji kliknij „otwórz” w lewym górnym rogu zakładki „plik”.

Jak wydrukować projekt i zestawienie elementów?

Aby wydrukować wybrane rzuty projektu wraz z zestawieniem elementów, należy wejść w zakładkę „Mój koszyk” w prawym górnym rogu, wybrać interesujący nas widok projektu i kliknąć „Dodaj widok”. Można w ten sposób dodać kilka rzutów. Następnie kliknąć „Drukuj zestawienie”

Czy mogę zrobić projekt bez zakładania konta i logowania?

Logowanie w planerze nie jest wymagane, do stworzenia projektu, ale daje możliwość zapisania projektu i otwarcia go na dowolnym komputerze z dostępem do Internetu.

Jeżeli w danym momencie nie chcemy się logować bądź zakładać konta na komputerze, z którego korzystamy, możemy wysłać link do wykonanego projektu na swój adres e-mail i zalogować się lub założyć konto na innym komputerze w celu otwarcia projektu. W tym celu po wykonaniu projektu otwieramy zakładkę „plik” i klikamy „Zapisz” lub „Zapisz jako” – pojawi się okno logowania, które należy zamknąć i po chwili pojawi się kolejne okno, w którym wpisujemy swój adres e-mail.

Jakie funkcjonalności dostępne są w planerze 3D?

W pasku narzędzi mamy do dyspozycji bogate biblioteki drzwi, okien, mebli, AGD, płytek, oświetlenia oraz dekoracji i wyposażenia wnętrz.

Czy mogę narysować dowolne wymiary pomieszczenia, czy mogę skorzystać tylko z szablonów?

Możliwe jest rysowanie dowolnego pomieszczenia wraz ze zmianą wysokości pomieszczenia i grubością ścian, wstawiania skosów – w zakładce „ściany drzwi okna” po kliknięciu przycisku „Rysuj”.

Jak wstawić drzwi i okna?

Wstawianie drzwi i okien odbywa się poprzez przeciągnięcie wybranego elementu z biblioteki po prawej stronie w zakładce „ściany drzwi okna”.

Co mogę zmienić w konfiguracji mebli?

Możliwa jest zmiana parametrów mebli takich jak kolor frontu, korpusu i cokołu, zmiana uchwytów, grubość i kolor blatu. Nie można zmieniać wymiarów szafek, ponieważ są to meble modułowe.

Jak wstawić pas glazury?

W celu położenia pasa glazury, należy najpierw położyć ją na całej ścianie. Następnie zmienić w pasku narzędzi w opcjach wstawiania na „w pasach” i zaznaczyć na ścianie wybrany pas. Potem zaznaczyć glazurę powyżej i poniżej wstawionego pasa i usunąć elementy. Analogicznie postępujemy w przypadku płytek podłogowych.

Jak zmienić widok?

Jak obracać kamerę?

Aby spojrzeć na projekt z innej perspektywy, wystarczy wcisnąć i przytrzymać lewy klawisz myszki, a następnie poruszyć nią w pożądanym kierunku.

Jak przesunąć kamerę?

Aby przesunąć kamerę należy wcisnąć i przytrzymać prawy klawisz myszki, a następnie poruszyć nią w pożądanym kierunku

Jak przybliżyć lub oddalić perspektywę?

W tym celu należy skorzystać z kółka myszy lub skorzystać z symboli „+” „-” w lewym dolnym rogu ekranu.

Chcesz już zacząć projektować? Otwórz planer i stwórz swoją funkcjonalną przestrzeń

Otwórz planer