Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Panele LED

Panele LED są nowoczesnym oraz bardzo funkcjonalnym oświetleniem. Równomiernie oświetlą nam daną powierzchnię jednocześnie zapewniając komfort oświetlenia. Duży wybór pozwoli na dopasowanie Panelu LED do naszej aranżacji wnętrza, producenci dają nam możliwość zmiany barwy światła lub ściemniania. Zamontowana technologia LED jest długotrwała, odporna na wstrząsy, uderzenia i różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo jest bardzo energooszczędna, największą zaletą jest długi czas pracy, wysoka efektywność, duży wybór kolorów i kształtów.

Wszystkie produkty(33)

z2
(1)
139 zł/ szt.
(4)
138 zł/ szt.
(5)
159 zł/ szt.
(16)
139 zł/ szt.
(2)
24,99 zł/ szt.
269 zł/ szt.
(4)
99,88 zł/ szt.
(1)
149 zł/ szt.
21,88 zł/ szt.
(1)
99 zł/ szt.
(1)
39,99 zł/ szt.
369 zł/ szt.
799 zł/ szt.

Dowiedz się więcej

Panele LED to nowoczesne i funkcjonalne oświetlenie, które coraz częściej zastępują klasyczne świetlówki. Panele świetlne występują w różnych kształtach i wymiarach jako oświetlenie natynkowe, podtynkowe lub zawieszane na linkach. Panele sufitowe ledowe stosuje się przede wszystkim w powierzchniach komercyjnych (biura, obiekty handlowe i usługowe), ale to oświetlenie o rosnącym udziale i coraz szerszym zastosowaniu również w budynkach mieszkalnych. Rosnąca popularność paneli ledowych wynika z licznych zalet. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne, energooszczędne, wysoce efektywne i żywotne. Oświetlenie ledowe panelowe występuje też w wielu kolorach i kształtach.

Panele ledowe sufitowe natynkowe i podtynkowe

Panel LED to rodzaj oświetlenia wyposażony w zintegrowane źródło światła, w zestawie z zewnętrznym zasilaczem podłączanym do prądu o napięciu 230 V. W każdym panelu ledowym znajdują się diody SMD o wysokiej wydajności i o niskim poborze energii. Podstawowy podział paneli ledowych wyróżnia oprawy natynkowe i podtynkowe:

  • Panel LED natynkowy – najpopularniejsze panele ledowe możliwe do zamontowania na każdej powierzchni sufitu. W zależności od budowy panelu natynkowego wyróżnia się standardowe panele SLIM (montowane z wykorzystaniem ramki natynkowej) oraz panele ze zintegrowaną obudową. Panel natynkowy można montować szybko i bezproblemowo również w sufitach zbudowanych z płyt gipsowo-kartonowych. Montaż jest możliwy za pomocą klipsów montażowych, bezpośrednio na suficie lub poprzez zawieszenie, co pozwala dopasować wysokość źródła światła do pomieszczenia, potrzeb oraz oczekiwań użytkowników.
  • Panel LED podtynkowy – doskonały wybór do niższych pomieszczeń. Panel ledowy podtynkowy umieszcza się pod tynkiem, co zapewnia efekt jednolitego i równomiernego oświetlenia. To rodzaj oświetlenia głównie stosowany w kasetonowych sufitach podwieszanych. Oświetleniowe panele podtynkowe są montowane w oprawkach i mają kształt oraz wymiary klasycznych kasetonów.

Wyróżnia się również panele świetlne na ścianę. To oświetlenie dekoracyjne i funkcjonalne, które stanowi ozdobę wnętrza i doświetla pomieszczenie – nie tylko urządzone w stylu nowoczesnym i minimalistycznym, ale także tradycyjnym. Panele LED na ścianę dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach o wysokim suficie, ponieważ równomiernie rozpraszają światło i zapewniają jasne, naturalne oświetlenie.

Panel świetlny LED – wymiary

Panel LED jest oświetleniem uniwersalnym pod względem montażu, ale występuje w różnych kształtach i wymiarach. Najczęściej są to panele prostokątne i kwadratowe. Ewentualnie może to być panel świetlny okrągły. Najpopularniejsze wymiary paneli oświetleniowych ledowych odpowiadają rozmiarom kasetonów sufitowych:

  • 30 × 30 cm;
  • 30 × 60 cm;
  • 60 × 60 cm;
  • 30 × 120 cm;
  • 60 × 120 cm.

Najczęściej wybieranym jest panel LED 60x60cm, stosowany zwłaszcza w obiektach komercyjnych.

Panel świetlny ledowy – dodatkowe funkcje

Panele sufitowe LED to oświetlenie nowoczesne i zaawansowane technologicznie. Dlatego może być wyposażone w dodatkowe funkcje, np.:

  • możliwość zmiany koloru świecenia za pomocą pilota lub aplikacji w smartfonie;
  • ściemniacz.

Pozwala to dobrać oświetlenie do indywidualnych potrzeb i aranżacji pomieszczenia. Panele LED z możliwością zmiany natężenia i barwy światła, sterowane pilotem lub z poziomu aplikacji, sprawdzają się zwłaszcza w nowoczesnych wnętrzach.

W ofercie są dostępne różne panele LED. To oświetlenie dekoracyjne z ramkami wykonanymi z różnych materiałów (aluminium, metal, tworzywo sztuczne), w wielu wymiarach (m.in. 30 × 60 cm, 60 × 60 cm) i kształtach (panel LED prostokątny, kwadratowy, okrągły). Dostępne panele sufitowe i ścienne pochodzą od cenionych producentów (m.in. DPM, Inspire, Ledvance). Doskonale sprawdzą się w hotelach, restauracjach, sklepach, biurach, ale także pomieszczeniach mieszkalnych (salon, sypialnia, kuchnia, łazienka).

FAQ


Jakie czynniki wpływają na jakość światła emitowanego przez panele LED?

Jest kilka czynników kluczowych dla jakości światła emitowanego przez panel ledowy: strumień świetlny (im wyższy, tym więcej światła), moc wyrażana w watach (W), efektywność świetlna (np. 140-150 lm/W), współczynnik oddawania barw CRI w skali od 0 do 100 (np. Ra=100 to światło dzienne) czy barwa światła (ciepła – poniżej 3300 K, neutralna – od 3300 K do 5300 K, zimna – powyżej 5300 K).

Jak zainstalować panele LED?

Montaż paneli ledowych jest możliwy na kilka sposobów (klipsy montażowe, bezpośrednio na suficie, poprzez zawieszenie). Wystarczy przymocować uchwyty do panelu LED oraz podłączyć przewody zasilacza i umieścić panel w otworze. Przy braku wiedzy i doświadczenia montaż oświetlenia można zlecić specjalistom w ramach usługi oferowanej przez Leroy Merlin.

Panele LED ze ściemnianiem czy bez?

Wybrane panele LED dają możliwość regulacji intensywności świecenia. Ściemniacze LED zmniejszają zużycie prądu oraz dają duże możliwości w zakresie aranżacji. Należy jedynie pamiętać, aby żarówki ledowe i ściemniacze były kompatybilne.

Jaką klasę szczelności paneli LED wybrać?

Profile LED stosuje się wewnątrz pomieszczeń. Dlatego wystarczy, że oświetlenie ledowe ma klasę szczelności IP20. To oświetlenie z oprawami, które mogą być stosowane w pomieszczeniach. Cyfra "2" odpowiada ochronie przed ciałami stałymi o średnicy 12,5 mm, cyfra "0" oznacza brak ochrony dla zabezpieczenia oprawy przed wnikaniem wody. W przypadku lamp stosowanych w pomieszczeniach narażonych na wilgotność – zwłaszcza łazienek – zaleca się oprawy o klasie szczelności minimum IP44, lamp zewnętrznych – IP65.

Jaka barwa światła paneli LED jest lepsza – biała czy żółta?

Światło żółte (ciepłe) ma wartość poniżej 3300 K, białe (neutralne) – od 3300 K do 5000 K. Ciepła barwa rozluźnia, sprzyja relaksowi i dodaje przytulności, tworzy wyjątkowy nastrój. Światło białe i chłodniejsze jest lepsze w miejscach pracy, ponieważ pobudza oraz sprzyja koncentracji i uwadze.

Szukasz praktycznych wskazówek?

Znamy odpowiedź na Twoje pytania! Zobacz skuteczne porady, które przygotowaliśmy z ekspertami Leroy Merlin.