Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Piecyki gazowe

Przenośne piecyki gazowe to efektywny sposób na dogrzanie pomieszczeń, które z racji swojej roli, nie wymagają ciągłego utrzymywania wysokiej temperatury. Źródłem energii dla piecyków jest zwykle butla z gazem. Piecykami gazowymi możemy ogrzać garaże i szopy w ogrodzie. Można wykorzystać je również jako źródło ciepła w domkach letniskowych, gdzie nie ma stałego źródła ogrzewania takiego jak centralne ogrzewanie.

Wszystkie produkty(14)

z1
596 zł/ szt.
(5)
496 zł/ szt.
(5)
449 zł/ szt.
(13)
768 zł/ szt.
469 zł/ szt.
(1)
689 zł/ szt.
259 zł/ szt.
175 zł/ szt.
(18)
485 zł/ szt.
(8)
168 zł/ szt.
(7)
619 zł/ szt.
(11)
175 zł/ szt.
(24)
596 zł/ szt.
(27)
698 zł/ szt.
z

Dowiedz się więcej

Lekki, przenośny piecyk gazowy, który nie potrzebuje podpięcia pod żadną instalację, by ogrzać pomieszczenie o powierzchni nawet 80 metrów kwadratowych, to urządzenie stworzone, by zabrać je w podróż lub ustawić w dobrze wentylowanym, ale nieogrzewanym miejscu. Sprawdzi się pod namiotem, w kamperze, garażu, warsztacie, sklepie, magazynie czy wszędzie tam, gdzie trzeba podnieść temperaturę. Jak działa piecyk gazowy, czy jego użytkowanie jest bezpieczne oraz jak wybrać odpowiedni?

Jak działa piecyk gazowy i jak go odpalić?

Piecyk gazowy to ogrzewacz wykorzystujący spalanie gazu płynnego propan-butan do emitowania ciepła. Z tego względu istotne jest, aby używać go w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Idealnie sprawdzi się więc w garażu, domku letniskowym, namiocie, szklarni czy sklepie. Piecyki gazowe są wyposażone w butle z gazem, dlatego nie wymagają podłączenia do instalacji. Aby je uruchomić, wystarczy zapalić płomień (podobnie jak w kuchence gazowej). Zapłon piezoelektryczny umożliwia łatwe zapalenie piecyka bez konieczności użycia zapałek czy zapalniczki.

Piecyk gazowy na butlę – jaki wybrać?

W ofercie znaleźć można kilka typów nowoczesnych ogrzewaczy na propan-butan, które charakteryzują się innymi funkcjami i parametrami. Przy zakupie piecyka gazowego na butlę warto zwrócić uwagę na:

 • moc piecyka, która oscyluje w granicach 3-5 W, ale wystarczy to do ogrzania powierzchni 40-80 m2. Niektóre piecyki gazowe mają funkcję regulacji mocy, dzięki czemu sposób ich pracy można dostosować do metrażu ogrzewanego pomieszczenia;
 • zużycie maksymalne paliwa w godzinę, od którego zależy ekonomiczność urządzenia;
 • maksymalny czas pracy;
 • czujnik nadmiaru spalin z automatycznym wyłącznikiem;
 • wbudowane zabezpieczenie przed zgaszeniem płomienia, które odcina dopływ gazu;
 • materiał wykonania, wagę i mobilność, jeśli piecyk będzie często przenoszony. Wiele modeli wyposażono w kółka, ułatwiające transport.

W ofercie dostępne są również ogrzewacze na propan-butan z dodatkowymi funkcjami, które mogą nie tylko podnieść komfort użytkowania, ale też jeszcze bardziej wykorzystać moc urządzenia:

 • Piecyk gazowy z katalizatorem

  Nowoczesne ogrzewacze, które wykorzystują proces całkowitego spalania, aby ograniczyć uboczne produkty wyłącznie do dwutlenku węgla i wody. Dzięki temu nie wydzielają nieprzyjemnych zapachów i są bezpieczne w stosowaniu. Nadaje się do ogrzewania pomieszczeń z dobrą wentylacją, przewiewnych. Można nim krótkotrwale dogrzewać mieszkania.

 • Piecyk gazowy z funkcją kuchenki

  Urządzenie 2 w 1, które łączy funkcję promiennika ciepła i kuchenki turystycznej do przygotowywania prostych potraw. To idealny piecyk pod namiot, do kampera lub domku letniskowego.

Piecyk gazowy – jaki gaz będzie potrzebny?

Piecyki gazowe są zasilane płynnym gazem propan-butan. Nie wymagają podłączenia do instalacji, ponieważ korzystają z własnej butli, podobnej do tej, jaka wykorzystywana jest w kuchenkach gazowych. Butle gazowe są wielokrotnego użytku i można je wymieniać w specjalnym punkcie lub napełniać w rozlewni gazu. W ofercie Leroy Merlin można znaleźć butle gazowe o różnej pojemności, które nadają się do piecyków gazowych. W wybranych sklepach stacjonarnych prowadzona jest również usługa wymiany butli.

Czy piecyk gazowy jest bezpieczny?

Nowoczesne piecyki gazowe nie wytwarzają nieprzyjemnego zapachu i są bezpieczne. Wyposażono je w wiele funkcji i zabezpieczeń, np. przed emisją nadmiaru spalin. Warto zdecydować się na model piecyka gazowego z katalizatorem, który powoduje, że paliwo spala się całkowicie, a produktem ubocznym tej reakcji jest tylko dwutlenek węgla i para. Przydatne będzie także automatyczne odcinanie dopływu gazu po przypadkowym zgaśnięciu piecyka.

Szukasz praktycznych wskazówek?

Znamy odpowiedź na Twoje pytania! Zobacz skuteczne porady, które przygotowaliśmy z ekspertami Leroy Merlin.