Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Grzejniki olejowe

Szukasz urządzenia do dogrzania sypialni, biura czy pokoju? Chcesz aby urządzenie było efektywne? Grzejniki olejowe to jedno z wielu skutecznych rozwiązań na dogrzewanie pomieszczeń. Świetnie sprawdzą się jako ogrzewanie w miejscach gdzie nie ma centralnego ogrzewania. Grzejniki często wyposażone są w termostat i płynną regulację temperatury, co sprawia że możesz je w pełni kontrolować i dostosować temperaturę do Swoich potrzeb. W bogatej ofercie Leroy Merlin znajdziesz grzejniki olejowe w różnych mocach jak i te sterowane za pomocą domowej sieci WiFi. Zamów online i odbierz w wybranym sklepie Leroy Merlin.

Wszystkie produkty(17)

z1

299 zł/ szt.

289 zł/ szt.

(1)
289 zł/ szt.

(8)
359 zł/ szt.

289 zł/ szt.

259 zł/ szt.

(3)
319 zł/ szt.

(7)
149 zł/ szt.

(4)
319 zł/ szt.

(6)
259 zł/ szt.

(2)
289 zł/ szt.

259 zł/ szt.

419 zł/ szt.

329 zł/ szt.

(1)
289 zł/ szt.
z

Dowiedz się więcej

Grzejnik olejowy najczęściej jest uzupełnieniem głównego ogrzewania budynku. Dzięki niemu można w razie potrzeby szybko dogrzać określone pomieszczenie. Poszczególne modele grzejników olejowych różnią się wyglądem, mocą oraz dodatkowymi funkcjami, takimi jak programator czasowy czy możliwość zdalnego uruchamiania urządzenia. Grzejniki na olej – wyposażone w termostat i regulację temperatury – pozwalają łatwo ustawić jej optymalny poziom.

Jak działa grzejnik olejowy?

We wnętrzu grzejnika znajduje się olej, który jest rozgrzewany do zadanej temperatury przez grzałkę elektryczną (grzejnik, zależnie od rodzaju, może mieć jedną lub kilka grzałek), zasilaną prądem o napięciu 230 V. Rozgrzany olej oddaje ciepło do otoczenia. Ma on dużą bezwładność cieplną, więc zapewnia we wnętrzu stabilną temperaturę. Nagrzewa się dość długo, ale równie wolno stygnie, ogrzewając powietrze wokół grzejnika – także wówczas, gdy jest on już wyłączony.

Rodzaje grzejników olejowych

Grzejniki olejowe są ciche i przyjazne dla alergików, ponieważ nie wprawiają powietrza w ruch (nie wzbijają kurzu ani roztoczy). Jednocześnie są to dość ciężkie urządzenia i dlatego zwykle mają kółka. Grzejniki olejowe dzielą się na dwa typy: żeberkowe i panelowe.

  • Olejowy grzejnik żeberkowy – ma stalową obudowę przypominającą tradycyjny kaloryfer. Taka konstrukcja zwiększa powierzchnię grzewczą i skuteczność grzejnika.
  • Olejowy grzejnik panelowy – zbudowany z dwóch płaskich, połączonych ze sobą płyt. Taka konstrukcja jest nieco lżejsza od żeberkowej. Grzejniki tego typu są wyposażone w nóżki i uchwyty montażowe, pozwalające zawiesić urządzenie na ścianie.

Grzejniki olejowe – istotne parametry

Przed zakupem grzejnika należy zwrócić uwagę na jego moc, wielkość oraz przydatne funkcje. Trzeba również pamiętać, że grzejnik olejowy można umieścić w łazience tylko wówczas, jeśli producent przewidział taką możliwość. Ze względu na podwyższoną wilgotność, grzejniki w łazience muszą znajdować się w odpowiedniej odległości od kabiny prysznicowej oraz wanny (minimum 60 cm).

  • Moc grzejnika – to najważniejszy parametr. Decyduje o skuteczności ogrzewania. Moc grzejników olejowych waha się w przedziale od 700 do 2500 W. Szacując potrzebną moc, można przyjąć 100 W na 1 m² powierzchni. Grzejnik odpowiadający tym wyliczeniom powinien ogrzać zimą pomieszczenie do temperatury mniej więcej 20°C. Wartości te są orientacyjne, uzależnione od różnych czynników – m.in. od temperatury zewnętrznej, jakości ocieplenia, ilości przeszkleń w ogrzewanym pomieszczeniu itd.
  • Regulacja mocy – płynna lub stopniowa, pozwala na dostosowanie mocy grzania do potrzeb i warunków. Regulacja stopniowa ma zazwyczaj 3 poziomy, odpowiadające 30, 60 i 100% możliwości grzejnika. Bardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest grzejnik o dużej mocy, który – po zredukowaniu jej do minimum – może służyć również do ogrzewania mniejszych pomieszczeń.
  • Włączanie grzejnika – zwykle grzejniki olejowe uruchamia się, podłączając wtyczkę do gniazdka lub za pomocą odpowiedniego przycisku, znajdującego się na obudowie urządzenia. Niektóre zaawansowane modele można uruchamiać również zdalnie, za pośrednictwem aplikacji.
  • Timer – funkcja pozwalająca na ustawienie czasu działania lub momentu uruchomienia grzejnika.
  • Termostat – steruje pracą grzejnika. Włącza go, gdy temperatura w pomieszczeniu spadnie do określonego poziomu, i wyłącza, kiedy wzrośnie do ustalonej wartości.
  • Przełącznik bezpieczeństwa – chroni grzejnik olejowy przed przegrzaniem, odłączając grzałki w odpowiednim momencie.
  • Akcesoria ułatwiające przenoszenie grzejnika – kółka ułatwiają transportowanie ciężkiego grzejnika olejowego. Niektóre modele mają też specjalne uchwyty, służące do zawieszania przewodu – dzięki temu nie plącze się on po podłodze.
  • Kolor – tradycyjnie grzejniki występują w kolorze białym. Istnieją jednak też modele czarne, szare, beżowe, a także srebrne i ozdobione różnymi wzorami.

Szukasz praktycznych wskazówek?

Znamy odpowiedź na Twoje pytania! Zobacz skuteczne porady, które przygotowaliśmy z ekspertami Leroy Merlin.