Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Kotły C.O. gazowe

W ofercie Leroy Merlin znajdziesz szeroki asortyment kotłów gazowych CO. Oferujemy zarówno kotły do podgrzewania wody jak i dwufunkcyjne do podgrzewania bieżącej wody i zasilania centralnego ogrzewania. Nasze kotły dzięki płynnej modulacji mocy pozwalają cieszyć się wysoką wydajnością oraz oszczędnością paliwa. Wszystkie urządzenia charakteryzują się bardzo niskim zużyciem gazu i maksymalną sprawnością cieplną. Nasze piece są łatwe w montażu, użytkowaniu i bezpieczne. Wybrane przez internet kotły gazowe CO można odebrać w najbliższym sklepie Leroy Merlin.

Wszystkie produkty(15)

z1

(2)
3149 zł/ szt.

(1)
4199 zł/ szt.
4779 zł / szt.
taniej o 580 zł

(4)
3579 zł/ szt.

(14)
3496 zł/ szt.

(9)
4296 zł/ szt.

(2)
3896 zł/ szt.

(20)
3796 zł/ szt.

7576 zł/ szt.

(5)
909 zł/ szt.

(1)
6849 zł/ szt.

(19)
4419 zł/ szt.
z

Dowiedz się więcej

Kotły CO gazowe jednofunkcyjne to urządzenia służące do podgrzewania wody. Modele dwufunkcyjne natomiast są przeznaczone do podgrzewania bieżącej wody i zasilania centralnego ogrzewania. Nowoczesne kotły charakteryzują się wydajnością (dzięki płynnej regulacji mocy), niskim zużyciem gazu i wysoką sprawnością cieplną. Cechują je również łatwy montaż, bezproblemowa obsługa i bezpieczeństwo.

Kotły gazowe wiszące i stojące

Kotły gazowe wiszące mają mniejsze wymiary i są lżejsze. Producenci tych urządzeń przywiązują większą wagę do ich designu, ponieważ są one montowane często na ścianach kuchni lub łazienek. Wykorzystuje się je również w pomieszczeniach o niewielkiej powierzchni. Kompaktowe wymiary pozwalają nawet na wkomponowanie takiego kotła w wiszącą zabudowę meblową.

Kotły stojące to większe i cięższe urządzenia, które trzeba ustawić w dobrze wentylowanym, oddzielnym pomieszczeniu. Takie kotły CO najczęściej są instalowane w kotłowniach. Zajmują znacznie więcej miejsca niż modele wiszące, ale są bardzo trwałe i mniej podatne na awarie.

Kotły gazowe jedno- i dwufunkcyjne

Kotły jednofunkcyjne podgrzewają wodę w instalacji grzewczej. Mogą również służyć do podgrzewania wody użytkowej, jeżeli oprócz samego kotła mają zasobnik wody, która jest przez cały czas podgrzewana do zadanej temperatury i dostępna w określonej ilości (zależnej od pojemności zasobnika). Montaż tego rodzaju kotła wymaga wygospodarowania większej przestrzeni, ze względu na zbiornik z wodą. Takie kotły sprawdzają się tam, gdzie jest duże zapotrzebowanie na wodę użytkową.

Kotły dwufunkcyjne podgrzewają wodę na bieżąco, w miarę jej zużywania. Działają na podobnej zasadzie jak przepływowe ogrzewacze wody, są od nich jednak znacznie wydajniejsze. Kotły tego rodzaju wymagają znacznie mniejszej ilości miejsca, więc są polecane do niewielkich kotłowni. Sprawdzają się, gdy zapotrzebowanie na c.w.u. jest małe, ponieważ podgrzewanie wody rozpoczyna się dopiero w momencie odkręcenia kranu. W przypadku większego jej zużycia lepszym wyborem jest kocioł jednofunkcyjny.

Kotły z otwartą komorą spalania

Kocioł z otwartą komorą spalania (kocioł atmosferyczny) potrzebuje stałego dopływu powietrza atmosferycznego. Pobiera je z pomieszczenia, w którym pracuje. Instalując ten rodzaj ogrzewania, należy bezwzględnie zadbać o odpowiednią wentylację, ponieważ w przypadku niedostatecznej podaży tlenu istnieje zwiększone ryzyko zatrucia tlenkiem węgla (czadem). Kocioł tego rodzaju wymaga więc sprawnej i wydajnej wentylacji.

Kotły z zamkniętą komorą spalania

W kotle z zamkniętą komorą spalania (turbo) komora jest odizolowana od pomieszczenia, w którym znajduje się kocioł. Powietrze niezbędne w procesie spalania gazu jest dostarczane z zewnątrz specjalną rurą. Produkty spalania są usuwane w podobny sposób – bezpośrednio na zewnątrz. Przewody najczęściej instaluje się w przewodzie kominowym, choć można je wyprowadzić również przez ścianę lub dach, w dowolnym miejscu. Coraz większą popularnością cieszą się kotły z zamkniętą komorą spalania, czyli kotły kondensacyjne, które odzyskują część energii z ulatniającej się pary wodnej i spalin. Takie kotły mają wymiennik ciepła, więc spełniają założenia budownictwa energooszczędnego. Zużywają mniej paliwa (gorące spaliny, podczas powrotu z instalacji, ogrzewają wodę w wymienniku). Kotły pulsacyjne są z kolei znacznie wydajniejsze od modeli kondensacyjnych. Różne rodzaje kotłów gazowych CO można ze sobą łączyć, zwiększając ich ogólną moc i wydajność w tzw. ogrzewaniu kaskadowym.

Wybierając odpowiedni kocioł gazowy, należy również wybrać system sterowania ogrzewaniem – manualny lub automatyczny. Automatyka pozwala na natychmiastowe dostosowanie ustawień kotła do aktualnych potrzeb. Można nim sterować za pośrednictwem panelu lub aplikacji na urządzenia mobilne.

Szukasz praktycznych wskazówek?

Znamy odpowiedź na Twoje pytania! Zobacz skuteczne porady, które przygotowaliśmy z ekspertami Leroy Merlin.